İş Fikirleri ve İş Kurmak

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek giyim mağazası

Bebek giyim mağazası açmak, orta ölçekli sermayesi olan yatırımcılar için iyi fırsatlardan biri.

Özellikle sektörde öne çıkan bebek giyim mağaza zincirlerinden biri ile yola çıkmak, orta ölçekli sermayesi olanların başarıya ulaşma imkanını büyük ölçüde arttırıyor. Uygun bir cadde ve yaya trafiğinin fazlalığı, açılması düşünülen mağazanın boyutları da bu başarıda en az seçeceğiniz bebek giyim  mağaza zincirinin kendisi kadar önemli. Bu yazımızda da sektöre giriş yapmak isteyen yatırımcıların önüne çıkabilecek engeller, sahip olmaları gereken sermaye miktarı ve aşılması gereken diğer prosedürler ile birlikte,  sektörde belirli bir yer edinmiş marka ile mi yoksa kendi markamızı yaratarak mı yola çıkmamız gerektiğinin cevabını arayacağız. Tüm bu soruların cevaplarını bulmada yardımcı olabileceği düşüncesiyle de koleksiyon ve bilinilirlik açısından örnek bir bebek giyim mağazası olan “İdil bebe mağazalarının” bir üyesi olabilmek için gerekenler ve istenenlerin ne olduğunu,

Bebek giyim mağazası açmak neden mantıklı ?

Bebek giyimi, ekonomik krizlerden en az etkilenen sektördür. İnsanlar kendi ihtiyaçlarını erteler ama bebeklerininki asla ertelemez. Üstelik tüketiciler bebek ihtiyaçları için fiyat sorgulamasını daha az yapar.

İdilbaby çok kaliteli, sağlıklı ve trendi ürün gamına sahiptir. Özellikle 0-1 yaş gurubu bebek giysilerinde rakipsizdir. 1-4 yaş gurubu giysilerinde rakiplerinden farklıdır. Koleksiyonu geniştir. Kumaş, dikiş ve tasarım kalitesinden dolayı İdilbaby ürünlerinin tercih edilirliği yüksektir.

Bir İdilbaby mağazasının %70’inda İdilbaby ürünleri sergilenir, %30’unda en kaliteli markaların bebek ihtiyaç ürünleri sergilenir. Müşteriler İdilbaby mağazalarında bebekleri için ihtiyaç duydukları hemen hemen tüm ürünleri bulabildikleri için mağazalarımızda daha fazla harcama yaparlar.

Bebek giyim mağazaları sezon sonlarında indirim yapma gereği duymazlar. Özellikle 0-1 yaş gurubu ürünler dört mevsim satılabilir niteliktedir.

İdilbaby mağazası açtığınız zaman çok iyi kurgulanan franchising sistemimizin bir parçası olacaksınız. Böylece yatırım riskiniz minimuma inecek, mağazanızı daha profesyonelce yönetecek, daha karlı perakendecilik yapabileceksiniz.

İdil bebe mağazası kar oranı

İdil bebe franchise’ larına ürünler etiket fiyatından satıldığında %45 brüt kar kalmaktadır.

Franchise’ lara neler ücretsiz

 • Mağaza yeri değerlendirmesi
 • Kasa Sistemi (Bilgisayar, Barkod Okuyucu, Fatura Yazıcı)
 • Kasa Sistemi Kurulumu
 • Mağazacılık yazılımı (Nebim Winner)
 • Mal nakliyesi
 • Tabela
 • Taşıma poşetleri
 • Hediye ambalajları
 • Afiş ve broşürler
 • Mağaza personelinin eğitimi

İdil bebe mağazası açmak için gerekenler

İdil bebe mağazası yapılmak istenen dükkan en az 90 m2 olmalıdır.

Mağaza kira sözleşmesini 5 yıllık yapması

 • En az 5 yıllık kira sözleşmesi bulunan mağaza kiralanması gerekmektedir.
 • Kiralama sözleşmesi Franchisee’nin üzerine olacaktır.
 • Duruma göre AVM’lerde kira sözleşmesi İdilbaby üzerine olabilir.

Franchising sözleşmemizi imzalaması

 • Franchising sözleşmesini info@idilbaby.com adresinden talep edebilirsiniz.

Mağazayı en geç 1 ayda işler hale getirmesi

 • Resmi işlemler, dekorasyon, personel eğitimi, kasa sistemi kurulumu, ürün yerleşimi, prova satışlar için yaklaşık 7 ila 30 güne ihtiyacınız var.
 • Dekorasyon için ihtiyaç duyacağınız tedarikçiler konusunda arzu ederseniz sizi bilgilendirebilir ve yönlendirebiliriz.
 • Mağaza dekore edilirken Franchisee, çalıştıracağı personelle birlikte
  İdilbaby’nin düzenlediği eğitime katılmalıdır.

Örnek Yatırım Bedeli

 • (120 metrekarelik mağaza için)
 • Sisteme Giriş Bedeli : 100. 000 TL
 • Mağaza Dekorasyon Maliyeti (Maksimum/Minimum) : 150.000 / 30.000 TL
 • YATIRIM TOPLAMI : 250.000 / 130.000 TL

Not: Yeni AVM’lerde mağaza dekore etmek pahalıyken, dekorasyonu uygun bir mağazayı devir alındığında dekorasyon maliyeti ucuz olabilmektedir.

 • Mağazayı Malla Doldurma Maliyeti (5 ay vadeli) : 90.000
 • Yıllık Minimum Mal Alım Bedeli (30.000/15.000×12 çek) : 360.000

Daha detaylı bilgi için

İletişim : Murat Şaylan (0532 367 1428)

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

12 Yorum

 1. Eski sınıf hocamla emekli olduktan sonra kazancı yüksek olduğundan Activ Baby sayesinde birbebek mağazası açtı. İşini çok seviyor ve resmen gençleşti.

 2. Merhaba bu şekilde bayilik almadan kendi markanızla çalışmanın dezavantajlarını yaşıyor musunuz?Ben de sizin gibi bir şekilde çalışmayı planlıyorum.Biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

 3. Ben emlakçıyım. Bebek mağazası açacaksanız illa işlek bir cadde aramayın bence. Kiralar yüksek olur. Üstelik ilk aylar çok satış olmaz. zorlanırsınız. Bir müsterim activbaby , aktifbebek bebek mağazası açtı 2000 tl kira ile. Günlük cirosu 2500 liraymış. O zaman iyi yani. Bu işe giricekler iyi hesap yapsın. Dikkat!

 4. slm ben bebek giyim üzerine bir yer açmayı düşünüyorum nerelerde yerbakmalıyım ve kaçpa sermaye koymam gerekir acaba

 5. 02326325556 arabeni sana nasıl magza açılır yardımcı olayım burda yazanlara bakma

 6. ben 2 ay önce emin önünde çok işlek bir caddede bebek giyim mağazası açtım. mağaza dekorasyon 15 000 tl 75m2 mağaza içirisinede 30000$ ürün koydum . ve her marka koydum chicco aziz bebe tory bebe bebitof ve birçok markayı barındırıyoruz çok ucuk bi rakam isteniyor bi marka için.

 7. Burada fiyatlar çok uçuk. hiç mi yeni yatırımcılara yardımcı olunmaz ne bu fiyatlar anasını satayım. 100.00 tl ye iki katını kurabilirim . saçma..

 8. bu fiyatlar nedir alahaskina 1 tane magaza acmak bu kadara mal olurmu hic en kralindan 5-6 magaza acilir. bu teklifi idil bebe ye goturseniz kabul edermi acaba, suna bak sisteme giris bedeli sadece 100000 tl (65.000$) ., yillik min. mal alim bedeli 360.000 tl (240.000$). en sacma yatirim bu olsa gerek 🙂

 9. bebek giyim modellerini cok iyi takip ediyorum tesekkurler paylaisminiz icin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu