Bayilik ve Franchise

Big Chefs Restoran Cafe Bayiliği

BIG CHEFS
İlk hedef New York

Big Chefs’in yaratıcısı Gamze Cizreli sektörde 19 yıllık deneyimi olan bir isim. Restoran işletmeciliğine Ankara’da “Cafemiz” ile başlayan Cizreli, ortağıyla beraber o dönemde Ankara’ya “ Kuki” ve “Quick China” gibi restoran-cafe markalarını kazandırdı. 2007 yılında ortağından ayrılarak yoluna tek başına devam etti. Markayı önce I proje üzerinde yarattı ve Ankara’da Big Chefs markasını hayata geçirdi. Ankara’da üç şubeye ulaştıktan sonra Saruhan Tan’la ortaklık kurdu ve İstanbul’a geldi. Bugün birlikte 14 şubeyle yollarına devam ediyorlar. Sabahları işe gitmek için hala ilk günkü heyecanla uyandığını anlatan Gamze Cizreli, “Bu ruhu kaybetmemek ve o heyecanın insana verdiği enerji başarıya giden yolda çok önemli. Tabii lezzet ! çok önemli. Bir süre sonra dekor önemini yitiriyor. Ama lezzetli yemek veriyorsanız, insanlar her zaman sizi tercih ediyor” diyor.

Big Chefs’in Ankara’da üç, Tarabya’da yeni açtığı şubeyle beraber İstanbul’da sekiz, Antalya, Mersin ve Gaziantep’te birer tane olmak üzere toplam 14 şubesi var. Şu anda toplam 850 kişinin çalıştığı işletme, bu yıl en az 300 kişiyi daha işe almayı planlıyor.

Türkiye’de İzmir, Bursa ve Adana başta olmak üzere Anadolu kentlerinde şubeler açmayı hedefleyen Big Chefs, İstanbul’da da yeni semtlerde yer almayı planlıyor. Yurtdışında büyümekse 2012’nin sonu ve 2013’te gerçekleştirmek istenen hedeflerin başında yer alıyor. Öncelik New York ve ardından Boston ve Washington’un da içinde bulunduğu Amerika’nın doğu yakası… Amerika dışında Körfez ülkeleri ve Hindistan da hedeflenen ülkeler arasında.

Cizreli, franchise konusunda en önemli beklentinin markanın ismini taşıyacak olan kişinin kendisi, markaya olan inancı, donanımı ve sosyal çevresi olduğunun altını çiziyor. Maddi şartlar olarak ise Anadolu’daki iller için baştan 100 bin dolar isim hakkı ve aylık cirodan da yüzde 6 pay alınıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu