Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Boyunuzun Uzun Görünmesi İçin Boyunuzu Uzun Gösterecek Renklerde Giyinin

Boyunuzun Uzun Görünmesi İçin Boyunuzu Uzun Gösterecek Renklerde Giyinin

“Boyunuzun olduğundan daha uzun algılanmasını ister miydiniz?” Ya da soruyu bir başka şekilde sormak gerekirse “boyunun olduğundan daha uzun algılanmasını kim istemez?” Moda sektörünün her yıl birbirinden topuklu, platformlu ayakkabı modelleri çalışıyor olması bir tesadüf olmasa gerek. Temelinde ulaşılmak istenilen arzu ise hemen her kadının ortak hedefi: Daha uzun ve alımlı görünmek…

Oysaki topuklu ayakkabıların üzerinde yükselmek o kadar da kolay değil hele bir de alışık değilseniz güzel ve alımlı görünmek yerine denge sorunu yaşayan biri gibi görünme riski de var. Eskilerin tabiri ile daha süzülmüş, yeni trend arayışlarda ise daha uzun görünmeyi sağlamak için yapmanız gereken kendinize türlü yollarla işkence etmek değil, doğru renk seçimleri ile doğru kıyafetleri giymektir. Nasıl mı?

Aynı renk ailesinin tonları ya da aynı renklerde kıyafet seçimine monokromatik renkler denir. Birbirini takip eden renklerin kullanması vücudun bir bütün olarak algılanmasını sağlar. Eğer etrafınızda dikkat ettiyseniz tek renk siyah ya da siyah-koyu gri- lacivert ve tonları- beyaz-kırık beyaz gibi aynı renk ailesine ait tonların birbiri ile geçişli olduğu kıyafetleri tercih eden insanların daha zayıf ve uzun algılandığını keşfedersiniz. Aykırı renkler, zıt tonlar, ya da birden çok renk kullanımı ile kombinlenmiş kıyafetler tercih edenlerin, vücutları bu renk geçişleri ile bölümlere ayrılır bu da vücudun bir bütün olarak değil ayrı parçalar halinde algılanmasını sağlar. Böylesi bir giyim tarzı sizi olduğunuz ölçülerde hatta kimi zaman da olduğunuzdan farklı minyonluk ya da kiloda gösterir.

Uzun görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise ayakkabı seçimidir. Monokromatik renk seçiminin ayakkabı tercihinde de devam ettirilmesi gerekir. Renk tonlarının geçişi ile aşağı doğru akan kıyafetin bitiş noktasında aynı tonlarda bir ayakkabı tercih edildiğinde bacak boyunuz uzayacağından görünümünüz bir bütünlük arz edecek dolayısıyla da olduğunuzdan uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Eğer uzun bir üst beden ve kısa bacaklara sahipseniz bu küçük hileyi uygulamak size düzgün bir vücut proporsiyon görünümü kazandıracaktır. Bacak boyunu uzun göstermeyi hedefliyorsanız bir diğer dikkat edilmesi gereken detay da pantolon seçiminde tercih edeceğiniz bel boyudur. Yüksek bel kesimli pantolonlar bacaklarınızı olduğundan uzun algılanmasını sağlar.

Uzun boylu görünmek için tek parça elbiseler de tercih edilebilir. Özellikle göğüs altı gibi bir bölgede kesilmeyen kısa ve tek parça kıyafetler sizin olduğunuzdan uzun algılanmanızı sağlar. Uzun elbiseler de aynı tonlarda topuklu bir ayakkabı ile kombinlenir ise boyunuzu uzun gösterir.

Yazar Hakkında

Moda, trendler ve alışveriş özel ilgi alanım… Moda dünyasına dair yenilikleri takip etmeyi, bu alanda araştırmalar yapmayı, önerilerde bulunmayı ve makaleler yazmayı seviyorum. Bana göre moda bir yaşam biçimidir, kendi yaşam biçiminizdir… Kendi yaşam biçiminizi yaratabilmeniz dileklerimle deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım değerli yorumlarınız benim için önemli, siz de paylaşırsanız sevinirim.

Makale Kaynağı: Melike Duru – MakaleMarketi

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu