Anasayfa / Şirket Haberleri / Büyüme şampiyonu Köfteci Yusuf oldu

Büyüme şampiyonu Köfteci Yusuf olduİznik’te kasap olarak kurulduktan sonra restoran zincirine dönüşen Köfteci Yusuf, bu yıl Anadolu 500 Araştırmasının ‘cirosunu en çok artıran şirket’ kategorisinde birincilik koltuğuna oturdu. Köfteci Yusuf, 2015 yılında 136,3 milyon TL olan cirosunu 2016 yılında 430,2 milyon TL’ye çıkararak, yüzde 215,7 gibi rekor bir büyüme kaydetti. Büyümede ikinci sırayı Bereket Enerji aldı.

Bu yıl Anadolu 500 Araştırması’nda cirosunu en çok artıran şirket kategorisinde birinciliği Bursa merkezli Köfteci Yusuf elde etti. Köfteci Yusuf, 2015 yılında 136,3 milyon TL olan cirosunu 2016 yılında 430,2 milyon TL’ye çıkararak ciro artışı kategorisindeki liderlik koltuğuna oturdu. Köfteci Yusuf, 2016 yılında cirosunu bir önceki yıla göre tam yüzde 215,7 artırdı.

‘Köfteci Yusuf olarak dört masalı bir dükkanla köfteciliğe adım atan Yusuf Akkaş, kısa sürede nam salınca restoran zincirine dönüştü. Köftelerinin lezzeti dilden dile yayılmaya başladı. Dört masalı dükkanda 1996 yılında 700 kişi ağırlayabilen Köfteci Yusuf, zamanla yeni şubeler açmaya başladı.

KÖFTE FABRİKASI

21 yıldır gıda ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Köfteci Yusuf, aynı zamanda Avrupa standartlarında Türkiye’nin en büyük köfte fabrikasına da sahip. Şu anda 32 Köfteci Yusuf şubesi var. Ayrıca Bursa, Kocaeli ve İzmir’de de şirketin diğer markası olan birer Döner Y şubesi bulunuyor. Böylece şirket şu anda toplamda 35 restoran ile hizmet veriyor.
Avrupa’nın en büyük kapasiteli köfte fabrikasına sahip olan Köfteci Yusuf ta günde 50 ton et işleniyor. Bu etin yansı işletme bünyesinde yer alan çiftliklerde yetiştirilen hayvanlardan elde ediliyor. Diğer yansı ise İznik’ten Balıkesir’e, Eskişehir’den Çanakkale’ye kadar geniş bir bölgede hayvancılık yapan köylülerden ve diğer üreticilerden tedarik ediliyor.

FİYAT AVANTAJI

  Uyum Gıda 45'inci Mağazasını Açtı

Üretici olmasıyla birlikte fiyat avantajı sağlayan Köfteci Yusuf, dışardan yaptığı alımlarda da nakit kullandığı ve arada aracı olmadığı için et ve diğer ürünleri ucuza temin edebiliyor. 2016 yılında 62 milyon kişi ağırlayan Köfteci Yusufun bünyesinde çalışanların sayısı 7 bin civarında. Bu rakamın bu yıl 10 bine çıkarılması hedefleniyor. Mevcut 35 restoranın da 45’e çıkarılması planlanıyor. Bu yıl İstanbul’da beş yeni restoranın faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Butik üretim anlayışı

Şirketin büyümesindeki en önemli etkenlerden biri, yüksek tonajlı üretim yapmasına karşın bunu butik bir üretim anlayışıyla müşteriye sunması. Zira Köfteci Yusuf’ta hazırlanan köfteler makineden çıkmıyor. Köfteyi elde basan 250 kadın fabrikada çalışıyor. Fabrikada akşam basılan köfteler, ertesi gün restoranlarda satışa sunuluyor. Köfteci Yusuf’un köftesi, orta yağlı yüzde 70 dana, yüzde 30 kuzu etinden yapılıyor, içine de sadece ekmek, pul biber, beyaz soğan ve tuz konuluyor. Köfte ızgaraya elle basılarak konuluyor. Kömür ızgarasında sık sık çevrilerek pişiriliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir