Anasayfa / Kariyer ve İş / Çalışanları Sorunlu Meslektaşlarını Size Anlatmaya Teşvik Edin

Çalışanları Sorunlu Meslektaşlarını Size Anlatmaya Teşvik Edin
yonetimKöşemde tavsiyeler verdiğim yıllar boyunca yöneticilerinin konuşmaktan korkar göründüğü endişeli çalışanlarla görüştüm. Bu yöneticiler vakitlerinin çoğunu ofislerine kapanmış halde geçiriyorlardı.

Bunun aksine, yöneticilerinin sık sık kendilerine akıllarından geçeni sorduğu çalışanların memnuniyetine de tanık oldum.Çalışanlarınız işletmenizle yakinen ilgilidir ve onu nasıl geliştirebileceğinizle ilgili birinci elden bilgi sahibidirler. Buna sorunlu meslektaşlarıyla ilgili bilgiler de dahildir. Bu bilgiden faydalanamayacak kadar meşgul yöneticiler paha biçilmez fırsatlar kaçırıyorlar. Çalışanlarıyla iletişim kurmaktaki hevesiyle ünlü, eğlence kulübü Costco’nun yöneticisi Jim Sinegal, ABC televizyon kanalının kendisiyle yaptığı bir röportajda şöyle demişti: “Çalışanlar onları sevdiğim için onlara selam verdiğimi bilir.”

Rahat iletişimi desteklerseniz, çalışanlarınız sizin müdahalenize ihtiyacı olan zor durumdaki bir iş arkadaşlarından sizi haberdar edeceklerdir. Hatta benzer bir durum yaşamış olabileceklerinden, size verecekleri fikirler bile olabilir. Siz de yardımsever çalışanlarınızın, şirketin kaynaklarını daha iyi değerlendirmekle ilgili her türlü tavsiyeye açık olduğunuzu bilmelerini sağlayın.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir