Reklamlar-Reklamcılık

CarrefourSA’daki yeni dönemin ilk reklamı

CarrefourSa – Ne Lazımsa Reklam Filmi

Sabancı Holding ve Carrefour, geçen yıl, 17 yıldır devam eden CarrefourSA ortaklıklarını yeniden yapılandırma kararı almıştı. Sabancı Holding, Carrefour’dan CarrefourSA hisselerinin yüzde 12’sini 141 milyon lira bedelle satın alarak şirketin yönetimini üstlenmişti. O günlerde Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, bu gelişmeyle CarrefourSa’da yeni bir dönemin başlayacağını açıklamıştı. Dönüşümün ilk yılı olarak ise 2014 belirlenmişti.

CarrefourSa - Ne Lazımsa Reklam Filmi

Bu çerçevede ilk iş olarak holding şirketlerinden Akbank’ın da ajansı olan TBWA İstanbul ile iletişim konusunda el sıkışan CarrefourSa’nın yeni dönemdeki ilk reklam filmi ise geçen hafta mecraya çıktı. Yeşilçam’ın klasiklerinden olan “Gülen Gözler” filminin müziğini cıngıl olarak kullanan CarrefourSa, reklam filminde tüketiciye özetle “Tüm ihtiyaçlarınızı bizde bulabilirsiniz” diyor.
Reklam mecraya çıktıktan sonra pek çok yorum yapıldı tabii. Kimi reklamı çok beğendi, kimi ise cıngılın reklama yakışmadığına dair yorumda bulundu. Ramazan reklamı gibi olduğunu söyleyen de vardı, sloganın çok başarılı olduğunu söyleyen de.

Ben kişisel olarak hem slogan hem de prodüksiyon anlamında reklam filmini ajansın Ikea için hazırladığı reklamlara benzettim. Ama buna rağmen filmin, CarrefourSA’nm 17 yıldır yayınlanan en güzel reklamı olduğunun da altını çizmeliyim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu