Anasayfa / Giyim ve Moda / Çevreyi Kirletmeyen Kot Pantolon

Çevreyi Kirletmeyen Kot PantolonNe zaman yağmurluğunuzdan aşağı bir damla su süzülse, dayanıklı su itici (DWR) kaplaması işini yapıyor demektir. Fakat bu kaplamalar yıkamanın ve yıpranmanın etkisiyle kumaştan ayrılıp toprağa, suya ve hatta vücutlarımıza giriyor. (Çevre ajansı EPA, yaygın kullanılan DWR kimyasalları olan perflorlu bileşikleri zehirli sınıfına sokuyor.) Schoeller’in Ecorepel’i ise toksin içermeyen ancak en az diğer DVVR’ler kadar etkili olan ilk uygulama.

cevreci kot
Ecorepel’de bir zamanlar denizcilerin kıyafetlerini su geçirmez hale getirmek için kullandığı parafin mumunun daha temiz ve daha uzun ömürlü bir uygulamasından faydalanılıyor. Teknisyenler kıyafetleri önce süt kıvamındaki parafin çözeltisine batırıyor, ardından merdanelerden geçi rerek fazlasını süzüyor ve sonra 150 derecede pişiriyor. Parafin sertleşirken ipliklerin etrafını sarıyor. Diğer maddelerin aksine EcorepeL yıkanma ya da sürtünme ile çıkmıyor. Bu yüzden de kot pantoLon gibi çok hoyrat kullanılan kıyafetlere uygun. Söz gelimi Levi’s, bu yaz 511 Commuter Jeans ve bir de kot cekette ilk defa Ecorepel’i kullanacak. Firmanın testlerinde kaplama, çok £ şiddetli sürtünme testlerine ve en az i yirmi kez yıkanmaya dayandı.

 

  Mercedes-Benz New York Moda Haftası 2011-2012Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dış Giyim Markaları İç Giyime De El Attı

Koton, Defacto, D’S Damat, LC Waikiki gibi perakendeciler iç giyime de el attı. Dış giyim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir