Anasayfa / Şirket Haberleri / Çıtır Usta Yurtdışı Yatırımlarına Hız Verdi

Çıtır Usta Yurtdışı Yatırımlarına Hız VerdiBir Türk yıldızı daha yurtdışına açıldı!

ilk şubesini 2003 yılında Çıtır Usta markası ile açan ve bugün 57 şubesi ile Türk mutfağının eşsiz lezzetleri belli bir sistem eşliğinde yatırım alanına döken Çıtır Usta Yön. Krl. Başkanı Atilla Külekçioğlu ile görüştük.

2003 yılında kurulan ve Gaziantep – Kilis mutfağını dünyaya taşımak isteyen Çıtır Usta ilk yurtdışı şubesini Fas’ın başkenti Rabat ta hizmete açtı. Menüsünde 60 çeşit ürün bulunduran Çıtır Usta, Türkiye’de bu kadar çeşitli ürün ile franchise sistemini birleştirebilen tek marka…

citir usta

Neden yurtdışı?
10 sene boyunca Almanya da dükkanımı işletirken diğer markaları görüyordum ve kendimize has güçlü mutfağımız varken neden biz yapamıyoruz diye düşünmüştüm. Sonra Türkiye’ye dönme kararı aldığımda markamızı kurdum. 4-5 dükkana kadar işler gayet iyiydi. O zamanlar Çıtır Usta ile beraber bir markanın franchiserı idim. Kendi markamı da işletiyordum ancak franchise ını aldığım marka hiçbir zaman yanımda değildi sadece para alıyor, bana yardımcı olmuyordu, işte kötü komşu ev sahibi yapar derler ya; ben , de franchise sistemini kurmak ve doğru ürün doğru hizmet ile markamı genişletme kararını 2007 yılında alarak franchise vermeye başladım. Alkolsüz olarak aile ortamında ve sağlıklı bir şekilde kebap ve pide sektörüne hizmet veren zengin mutfağımızı doğru şekilde yaygınlaştıracak atılımlar yapmaya başladık. Üretim fabrikamızı kurduk. 1200 m2 kapalı alanda içinde Ar-Ge laboratuvarı olan bir üretim tesisi. Yıllar içinde artık Türkiye’de belli bir noktaya ulaştığımızı ve sistemimizi tam olarak oturttuğumuzu da görünce “evet” dedik haydi yurtdışına açılalım. Şimdi mutfağımız zengin, her milletten insan bizim mutfağımıza inanılmaz ilgili. Barbados Adalarından tutun da Brezilya, Amerika’ya kadar her yerden başvuru var. Ancak en önemlisi markanızı kime emanet edeceğiniz. Hata yapma şansınız yok bu noktada. Yılların emeği var sonuçta. Ama en önemlisi de müşterilerimize karşı sorumluluklarımız. Hem sistemsel hemde yapısal olarak hazır olmanız gerekir

  Facebookda Bir Kısım Hisse Satışa Çıktı!

İlk şubenizde Fas, Rabat’taki son durum nedir?

Beklediğimizin üstünde inanılmaz bir ilgi var. Orada da bir üretim yeri kurduk, küçük bir Çıtır Usta fabrikası prototipi gibi. Ancak görüyoruz ki ilk sene için bile yeterli olmayacak. Şimdiden 400 m2 lik bir mağaza daha kiralandı ve projesini çiziyoruz.

Çıtır Usta’yı yakında başka bir ülkede görecek miyiz?

Evet, Tacikistan ile anlaşmamız tamamlandı. Şimdi onun çalışmalarına başladık, inşallah onu da 2015 ilk çeyreğinde açacağız.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir