Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Collection Premiere İstanbul (CPI), 22-24 Eylül 2011 Tarihlerinde CNR Expo İstanbulda

Collection Premiere İstanbul (CPI), 22-24 Eylül 2011 Tarihlerinde CNR Expo İstanbulda

Türkiye’nin tek moda fuarı olma hedefine kilitlenen Collection Premiere İstanbul (CPI), 22-24 Eylül 2011 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da düzenlenecek.

İspanyol mağaza zinciri Mango başta olmak üzere, Fransa, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerin hazır giyim sektörünün ünlü markaları, CPI Fuarı’na alım heyetleri ile geliyor.

CPI, 2023 yılında 60 milyar dolarlık hazır giyim ihracatı hedefleyen Türkiye’nin en büyük vitrini olacak.

Ünlüleri giydiren ve 42 yıldır kadın giyiminin öncülerinden olan Bessini firmasının yanı sıra Tatlıses Gömlekleri, Fransız Galeries Lafayette gibi ünlü firmalar da CPI’a katılıyor.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) öncülüğünde düzenlenen Collection Premiere İstanbul (CPI), dünyanın en büyük hazır giyim ve moda fuarı olma hedefiyle yoluna devam ediyor. CNR Expo’da, 22–24 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek fuar, dünyaca ünlü markalardan tasarımcılara, büyük alım heyetlerinden uluslararası üreticilere kadar sektörün tüm unsurlarını İstanbul’da buluşturacak.

Mango da CPI’a alım heyeti gönderiyor

İstanbul otellerinde hiç boş yer kalmayacak bir fuar düzenleme hedefiyle yola çıkan sektör, şimdiden amacına ulaşacağını ispatlıyor. Ülkemizde de rağbet gören, 100 ülkede bin 700 mağaza ile 2 milyar Euro ciroya ulaşan hazır giyimin devi İspanyol mağaza zinciri Mango, CPI Fuarı’na alım yapmak için gelecek. Türkiye’deki tedarikçilerinin sayısını artırmayı hedefleyen Mango’nun satın alma yetkilileri, fuarda Türk firmaları ile birebir görüşmeler yapacaklar.

Moda ve hazır giyim endüstrisinin beklentilerine yanıt verecek olan CPI, ünlü markaların yanında dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayacak. Yurtdışı katılım çalışmaları dünyaca ünlü IGEDO Company danışmanlığında yürütülen CPI’a başta Almanya olmak üzere Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İspanya, İran, İspanya, İsrail, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 30’u aşkın ülkeden birçok firma fuara alım için geleceğini bildirdi.

Fransa’dan Galeries Lafayette ve Who’s Next firmaları yanında, Q- BS Corporate Fashion (Almanya) Harryson Businesswaer GMBH (Avusturya), Mingechevir Shoppıng Center (Azerbaycan), Berrada freres–Vox (Fas), Luja Concepts Stores(Ürdün) ve Mufeed Stores(Yemen), gibi firmalar da fuara alım heyeti gönderecek.

Bessini ve Tatlıses Gömlekleri’de CPI’da

Hazır giyim sektörünün 2023 yılı sonu için ihracatta koyduğu 60 milyar dolarlık ihracat hedefine büyük katkı sağlayacak CPI, iç pazarı da canlandıracak. Katılımcı firma profili çok geniş olan CPI, sektörün önde gelen mağazaları ve mağaza zincirlerine, butik sahiplerine, tasarımcılara, yatırımcı ve girişimcilere büyük imkanlar sunarken, hazır giyim perakendecilerinin yurt dışında 20 bin mağaza açma hedefine de büyük katkı sağlayacak. Koleksiyonları Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Çin, Japonya, Güney Kore, Rusya Federasyonu, Avrupa, Orta Doğu’da satılan ünlü giyim markası Bessini başta olmak üzere Aysquel, Exuma, Damla Triko, DLF Jeanplay-Enrico Beleno, Çelik Makas-Fomenti, Koza Tekstil, Ramons, Tutay Tekstil, Doramafi, Tatlıses Gömlekleri gibi firmalar fuarın katılım profilinin büyüklüğünün örnek firmaları oldu.

Sektörden destek artarak sürüyor…

Hazır giyim ve tasarımın çekim merkezi haline gelen CPI’a İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) öncülüğünde, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Birleşik Markalar Derneği (BMD), Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD), Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin de (EGSD) aralarında yer aldığı sektörün önde gelen kurumları destek veriyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu