Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Converse Chuck Taylor

Sağlıklı ayaklar, vücudunuzun sağlığı için de çok önemli. Yazın herkesin yaşadığı en büyük sorunlardan biri, sıcak havalarda kapalı ayakkabı giyildiğinde hissedilen rahatsızlıktır. Sandalet, terlik giyemediğiniz fakat ayakkabınız kapalı da olsa rahat etmek istediğiniz ortamlarda, yardımınıza ayağın şeklini alan ve serin tutan ince deri, bez veya kanvas
ayakkabılar koşar.


Ayak sorunlarının çoğu uygunsuz ayakkabı giymekten doğar. İngiltere El ve Ayak Sağlığı Mütehassısları Derneği’nce 2 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada, kadınların yüzde 40’ının moda olduğu için rahatsız ayakkabı giydiğini gösterirken, yüzde 80’inin de “boynuz hastalığı veya tırnak batması” gibi ayak hastalıklarından mustarip olduğu ortaya çıkmıştır.
Giydiğiniz ayakkabının malzemesi ve şekli, ayak sağlığınız ve konforunuz için büyük önem taşıyor. Ayak şeklinize saygı gösterecek ve ayağınızı terletmeyecek kumaşlar, ayaklarınızda ağrı, şekil bozukluğu ya da mantar oluşumuna engel olacaktır. İnce deri ve kanvas kumaşlar, yaz mevsiminde ayak sağlığını korumada öne çıkarlar. Ayaklarınızı sıkmaz, aşırı terletmez ve havadar tutarlar.

Yazın verdiği enerjiyle kendimizi daha zinde hisseder ve daha dinamik oluruz. Geziler, spor aktiviteleri, deniz kenarı veya kır yürüşleri hepimizin programına çok daha fazla girer ve olabildiğince güneşten de gece yıldızların parlak ışığından da yararlanmak isteriz. Aktif olmak istediğimiz bu zamanlarda, bizi taşıyan ayaklarımız da ayağımızdaki ayakkabının tabanı da büyük önem taşır. Ayağı saran yumuşak bir ayakkabı yatağı kadar kauçuk ve esnek bir ayakkabı tabanı da hareket dolu sıcak günlerin kurtarıcısıdır. Giydiğiniz ayakkabıları denerken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik de budur.

Converse Chuck Taylor ‘ın hiçbir zaman gözden düşmediğini biliyoruz. Yukarıda saydığımız kıstaslara uyması, yıllardır yazları neden bu kadar revaçta olduğu konusunda bizi aydınlatıyor: Serin, ferah tutan kanvas üst kumaş ve iç astar, kauçuk ve esnek taban. Beyaz renk ise yazın favorisi. Lady All Star’ın Oxford model düşük boyunlusu, beyaz üzerine
kırmızı çizgisiyle bizce süper görünüyor, siz ne dersiniz?

Sporcum.com, ücretsiz kargosu ve ayağınıza uymadığı taktirde ücretsiz değişim prensibiyle Converse sevenler için yeni adres. Converse Chuck Taylor® Lady All Star OX’u beğendiğyseniz, Sporcum farkıyla hemen alın deriz!

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu