Şirket Haberleri

Defacto, 2014 Yılında Çocuk Giyimine Giriyor

“Jean Amerika’nın şalvarıdır” sloganıyla agresif bir çıkış yakalayan Defacto, 10 yılda cirosunu 860 milyon TL’ye mağaza sayısını ise 200’e çıkardı. Bu yıl çocuk giyime girmeye karar veren şirket, diğer taraftan yurtdışına da odaklanacak. Son üç yılda Ortadoğu’da 12 mağaza açan şirketin 2014 hedefi yurtdışında 20 mağaza daha açmak.

defacto

Hazır giyim sektöründeki çıkışını 2008 yılında “Jean Amerika’nın şalvarıdır” reklam kampanyasıyla yapan Defacto’nun kuruluşu aslında 2003 yılma dayanıyor. Uzun yıllardır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Ozon Tekstil’in sahibi Zeki Cemal Özen’in bir marka yaratma isteğiyle ortaya çıkan Defacto, pazarda Akdeniz modasını ve rahatlığı öne çıkartarak farklılaşmaya çalıştı.

Ipsos’un araştırmasına göre yüzde 2,9’luk payıyla hazır giyim pazarında LC Waikiki’nin ardından ikinci sıraya yerleşen Defacto, 20l4’te çocuk giyimine girme kararı aldı. 2014’te yeni mağaza açılışının yanı sıra çocuk grubu için var olan mağazaların metrekarelerini de büyütmeyi planladıklarını söyleyen Defacto Perakende Grup Yöneticisi ve marka sözcüsü İhsan Ateş, “2013’ü 150 bin metrekarelik satış alanıyla kapattık. Bu yıl mevcut mağazalarımızı 10 bin metrekareye yakın büyüteceğiz. Toplamda 40 bin metrekare yeni satış alanı ilave edeceğiz. 20 yeni mağaza açacağız” diyor. Önümüzdeki 3-4 yıl içinde çocuk giyimin ciro içindeki payının yüzde 7’ye çıkartılması hedefleniyor. 2013’te cirosunu yüzde 41 artırarak 860 milyon TL’ye ve mağaza sayısını 200’e çıkartan şirket, 2014’te ciro hedefi için 1.2 milyar TL rakamını tellafuz ediyor.

YURTDIŞINDA 20 MAĞAZA

Şirketin diğer büyüme rotası ise yurtdışı olacak. İlk yurtdışı mağazasını üç yıl önce açan şirketin bugün Kazakistan, Irak, İran ve Mısır’da toplam 12 mağazası bulunuyor.. 2014’te yurt-dışmda 20 yeni mağaza açmayı hedefleyen şirket, mevcut ülkelere ek olarak Fas’a açılmayı planlıyor. Turquality desteği aldıklarını söyleyen Ateş, “Yaklaşık bir yıldır Turquality bünyesindeyiz. 2018 sonuna kadar 508 mağaza hedefimiz var. Bunun 135 tanesi yurtdışında olacak. 30 ülkede faaliyet göstereceğiz” diyor.

Defacto, büyüme planları doğrultusunda 30 milyon TL’lik bir lojistik yatırımı hazırlığında. Robotların çalıştığı akıllı bir lojistik tesisi kurduklarını söyleyen İhsan Ateş, “Bu yatırımın 10 milyon TL’lik kısmını yaptık. 2014’te devreye alıyoruz. Kalan 20 milyon TL’lik yatırımı adım adım 2023’e kadar tamamlayacağız. Küresel bir marka olma hedefimiz var ve bu doğrultuda altyapımızı kuruyoruz” diye konuşuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. aydın nanazillide her nevı gıyım tarzında fason iş yapıyoruz fason iş verenlerın itina ile işlerını teslim alacaklarından şuphesı olmasın çocuk ve bayan gıyımı tercıhımızdır deneyımlı ekıp ve ekıpmanlarımızla hızmet vermekteyız buraya bu isteyı atolyemın işsiz oldugundan deyıl kapasıteyı yukseltmek acısından bıldırıyorum ilgilenenlerın 05415053999 dan ulaşarak gereklı durumda gorusme saglanır not: yaptıgımız her iş garantılıdır ve ödemeler 15 gunu aşmamak kaydıyla anlaşma yapıyoruz prensıbımızdır iş saglamlıgından ve işi söz verdıyımız tarıhte teslım etmek prensıbımızdır bu nedenle maddı konudakı prensıbımızden ödun vermedıyımızı belırtmek isterım şimdiden hayırlı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu