Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Döner Restoranları En Popüler Girişimcilik Alanlarından Biri

Döner Restoranları En Popüler Girişimcilik Alanlarından BiriDöner büfeleri ve döner restoranları son yılların en popüler girişimcilik alanlarından biri.

Bir zamanlar her köşe başında gördüğümüz markasız döner büfeleri artık hızla kurumsallaşarak büyük restoranlara ve birer markaya dönüşmeye başladı. Bu da fast food alanında yerli lezzet markaları yarattı. Bu fırsatı görenler döner sektörüne yatırım yapıyor. Fast food sektörünün genellikle franchising vererek büyüdüğü düşünülünce, bir marka kendi ekosisteminde onlarca yeni girişimci çıkarıyor. Yaklaşık 100 bin TL’lik yatırımla kurulabilecek döner büfeleri ya da restoranlar için hedeflenen ciro ise 100 ile 150 bin TL arasında değişiyor.

doner restorani
DÖNER BAHÇESİ

Çöpçü Gıda bünyesinde 2013 yılının sonlarında faaliyete başladı. Şu anda bir şube ile faaliyet gösteren Döner Bahçesi, bu yıl 6-7 şube açmayı planlıyor. Franchise giriş bedeli olarak 25 bin TL alınıyor. Toplam yatırım maliyeti yaklaşık 100 bin TL. Kâr marjının yüzde 15 ile 20 aralığında olduğu Döner Bahçesi şubeleri için hedeflenen aylık ciro ise 75 ile 100 bin TL arasında bulunuyor.
Başvuru için: 0216 315 37 60

MERU DÖNER

2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve franchising vererek büyüyen Meru Döner, 15 şubesiyle hizmet veriyor. Bu yıl 15 franchise şube daha açmayı hedefleyen firma, Türkiye genelinde büyümeyi planlıyor. Franchise giriş bedeli 20 bin dolar. Toplam yatırım maliyeti 100 bin TL olarak ifade ediliyor. Royalty bedeli alınmıyor. Yüzde 20 kâr marjı ile çalışılıyor.
Başvuru için: 0532 765 78 04

KASAP DÖNER

2010 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Şu anda 15 şubesi var. Mayıs ayı sonunda 22 şubeye ulaşmayı hedefleyen şirket, 2014 yılını toplam 40 şubeyle tamamlamayı planlıyor. 50 bin dolar isim hakkı alınıyor. Dükkan için maliyetler lokasyona göre değişiyor. Bayi için hedeflenen ciro aylık 150 bin TL ve üzeri olarak ifade ediliyor.
Başvuru için: 0216 695 11 11

  Organik Gıda Boyası Üreten KazanacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Alışveriş Torbaları İçin Yenilikçi İş Fikirleri

Alışveriş poşetleri için yenilikçi iş fikirleri. Keten, jüt, pamuk gibi doğal elyaf maddelerinden buluşsal market …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir