Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Dünyanın En Pahalı Lüks Otomobilleri

Dünyanın En Pahalı Lüks OtomobilleriBiraz hayal kurmak istersiniz diye sizin için dünyanın en pahalı 10 otomobilini derledik. Tabii ayaklarınız yere bassın diye en ucuz 10’un listesini vermeyi de ihmal etmedik…

HİÇBİR icat otomobil kadar insanoğluna keyif vermemiş, onlara hiç bıkmayacakları bir meşgale sunmamıştır. Otomobil sahibi olsun olmasın herkes, bu icada merak sarmış, hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmıştır. En çok merak edilen bilgiler ise otomobillerin fiyatlarıdır. Hangisi pahalı, hangisi ucuz, hangisi bütçelere uygun?.. İnternette, otomobil alım satımında söz sahibi, tanınmış sitelerden en pahalıları ve en ucuzları derledik. 1931 model Bugatti Royale Kellner Coupe, 1987 yılında 8 milyon 700 bin dolara satıldı. Dünyanın en pahalı otomobili olarak kayıtlara geçti. Ama eski Bugatti’lerin artık piyasası yok. Biz halen üretilmekte olan otomobillerden bahsedeceğiz.

Lamborghini Veneno

1) Lamborghini Veneno

Bu otomobilin sahibi olmak için 3 milyon 900 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor. 5-6 yıl kadar da sıra beklemelisiniz. Çünkü bu otomobilden yılda sadece üç tane üretilebiliyor. Bu modele süper otomobil tanımı bile az geliyor. Bazı meraklılar “hiper-otomobil” deyimini yakıştırmış. Sıfırdan 100 kilometre hıza sadece 2.8 saniyede çıkıyor. Müthiş bir ivme. Maksimum hızı ise 360 km. Bu, alışverişe çıkacağınız türden bir otomobil değil. Adını da arenaların en azgın boğalarından almış.

Bugatti Veyron

2) Bugatti Veyron Süper Sport

1930’larm zenginlik sembolü olan bu otomobiller günümüzde tamamen değişti. İşte bir kentin sokaklarında dolaşabileceğiniz en pahalı otomobil. 100 km hıza 2.5 saniyede ulaşıyor. Hız ise inanılmaz, saatte 430 kilometre. Hangi yolda bu hıza ulaşacağınızı bilemeyiz ama size aşırı hız cezası kesecek bir polis otomobilinin arkanızdan gelemeyeceği kesin. Taban fiyatları 1 milyon 700 bin dolar. Ama hiçbir alıcı bu kadarıyla tatmin olmuyor. Aksesuarları ve ekstra donanımları ile fiyat, 2 milyon 400 bin dolara kadar çıkıyor.

Aston Martin One-77

3) Aston Martin One-77

Model adını, “güzellik ve güç bir arada” ifadesinden almış. Yılda 77 adet üretiliyor. Böyle bir sınırlama getirilmiş. Fiyatı 1 milyon 850 bin dolar. Motoru 750 hp gücünde. Sıradan yedi otomobilin gücü tek bir modelde toplanmış. 100 kilometre hıza 3.4 saniyede çıkıyor. Maksimum hız ise saatte 354 km. İvme ve hız, diğer pahalı markalara göre fazla etkileyici değil ama çok fazla beklemeden, çok fazla bütçe ayırmadan, İngilizlerin bu lüks otomobiline sahip olabiliyorsunuz.

Pagani Zonda Cinque Roadster

3) Pagani Zonda Cinque Roadster

Fiyatı 1 milyon 850 bin dolar olduğundan, üçüncülüğü Aston Martin ile paylaşıyor. Pek duyulmuş bir İtalyan markası değil. Dünyanın en egzotik otomobillerinden biri olarak gösteriliyor. 100 kilometreye hızlanma süresi 3.4 saniye. Maksimum hız ise 350 km. Görünüşü ve “spoiler’iyle bir yarış otomobilinden farksız. Ancak adından dolayı, Türkiye’de hiç kimse böyle bir otomobile sahip olmak istemez.

Lamborghini Reventon

4) Lamborghini Reventon

İtalyanların ünlü markası bir kez daha sahnede. Bu şirketin, ilk kurulduğu yıllarda traktör ve su motoru yaptığına inanmak çok zor.

Veneno pahalı geldiyse 1 milyon 600 bin dolara daha hesaplısını alabilirsiniz. Görüntüsü, bir uzay çağı aracı izlenimi veriyor. 100 kilometre hıza 3.3 saniyede ulaşıyor. En yüksek hızı ise saatte 340 kilometre. Bunların da üretimi yılda 20 adetle sınırlı.

Koenigsegg Agera R

4) Koenigsegg Agera R
İsveç’ten çıkmış bir panter. Fiyatı, 1 milyon 600 bin dolar. Dolayısıyla bu otomobil de Lamborghini Reventon ile dördüncülüğü paylaşıyor. 2.8 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Hız kadranındaki en son rakam ise 415 kilometre. Aslında 430 km’yi bile aşabileceği, çok güçlü ve atak bir motoru var. Ancak yapımcılar, hızı elektronik olarak 378 km ile sınırlamışlar. Bir kaza yaptığınızda şirketi sorumlu tutmayacağınıza dair bir belge imzalarsanız, elektronik hız limitini kaldırıyorlar.

  UZAYDA YAŞANABİLİR 54 GEZEGEN BULUNDU

Maybach Landauiet

5) Maybach Landauiet

Dünyanın en pahalı sedan otomobili. 1 milyon 380 bin dolarla, satın alınabilecek en pahalı aile otomobili. Büyük şirketlerin CEO’la-rı için yapılmış. En önemli özelliği ise arka bölümde tavanın tamamen açılması. Böyle bir otomobili şoförsüz kullanmayacağınızdan arka koltukta açık havanın keyfini çıkarabilirsiniz. 100 kilometre hıza 5.2 saniyede erişiyor. Ancak bunu şoföre yaptırıp, eşinizi ve çocuklarınızı korkutmak istemezsiniz.

Zenvo sn

6) Zenvo sn

Bu markayı da duyduğunuzu pek sanmıyoruz. Üstelik bu otomobil hiç ummadığınız bir ülkeden çıkıyor. Danimarka’dan. İtalyanlarla ve Almanlarla boy ölçüşecek niteliklere sahip bu otomobil, 1 milyon 225 bin dolarlık fiyat etiketine sahip. Yılda sadece 15 tane üretiliyor. 100 kilometre hıza 2.9 saniyede çıkıyor. Transformer gibi bir görüntüye sahip.

Hennessey Venom GT Spyder

7) Hennessey Venom GT Spyder

Adından da anlaşılacağı üzere “zehir gibi” bir otomobil. 1 milyon 100 bin dolara satılıyor. Convertible otomobiller piyasasında Hennessey Venom’un üzerine başka marka yok. 2.5 saniyede 100 kilometre hıza çıkması, ne kadar atak bir yapıya sahip olduğunun göstergesi. Son hız, 340 km. Biri yükseltilip indirilebilen diğeri sabit iki spoiler’i, otomobili havalanmaktan kurtarıyor.

McLaren F1

8) McLaren F1

Nihayet milyon sınırının altına iniyoruz. 1994 yılında McLaren Fİ, dünyamn en hızlı ve en pahalı otomobiliydi. Fakat sahneye başka aktörler çıkınca en pahalılar sıralamasında hayli gerilere düştü. Hala 390 kilometre gibi inanılmaz bir hıza sahip. Burada unutulmaması gereken nokta, bu otomobilin ilk kez 19 yıl önce yapıldığı ve bugünlere neredeyse yok denecek kadar az bir değişiklikle geldiği. 100 kilometreye hızlanma ivmesi ise, 3.2 saniye.

Ferrari Enzo

9) Ferrari Enzo

Dünyaca ünlü İtalyan markası Ferrari nin kurucusunun adını alan bu model, hem şirket içinde hem de otomobil severler arasında bir ikon. Seri üretim süper otomobillerin en popüler olanı. Fiyatı 670 bin dolar. 350 kilometre maksimum hızı var. 100 kilometre hıza 3.4 saniyede çıkıyor. Yılda 400 adet yapılıyor. Bazı Ferrari Enzolarm, açık artırmalarda 1 milyon dolardan fazla fiyata satılması hiç de şaşırtıcı değil.

Pagani Zonda C12 F

10) Pagani Zonda C12 F

İtalya’da bağımsız, küçük bir şirketin iki model otomobilini de dünyanın en pahalı otomobiller listesinde ilk 10’a sokması küçümsenecek bir başarı değil doğrusu. Üçüncü sıradaki Cinque Roadster’m yerine daha uygun bir seçenek var. Neredeyse üçte bir fiyatına C12F’yi alabilirsiniz. 100 kilometreye hızlanması 3.5 saniye sürüyor. Azami hızı 345 kilometre. Pahalı modelinden sadece 5 kilometre daha yavaş. Zaten profesyonel bir sürücü değilseniz, 200 km hızı bile aşmamanız gerekir. Daha yüksek hızlarda otomobili kontrol altında tutmak, amatör sürücülerin harcı değil.

En ucuz 10 otomobil

1) Tata Nano (3 bin 56 $)
2) Chery QQ (4 bin 781 $)
3) Suzuki Maruti 800 [4 bin 994 $)
4) Geely MR (5 bin 500 $)
5) Geely HQ SRC (5 bin 780 $)
6) Chery Al (7 bin 340 $)
7) Tata Indica (8 bin 500 $)
8) Hyundai i 10 (9 bin 96 $)
9) Fiat Palio (9 bin 242 $)
10) Oacia Logan (9 bin 477 $)
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir