Kültür Sanat Haberleri

Dünyanın En Pahalı Tabloları ve Fiyatları

Dünyanın En Pahalı Tablosu, Jackson Pollock’un No.5, 1948, Vincent van Gogh’un otoportresi, Pablo Picasso, Irises Vincent van Gogh’un Portrait of Dr. Gachet tablosu, Bal au moulin de la Galette, Montmartre Fransız ressam, Pierre-Auguste Renoir, Portrait of Adele Bloch-Bauer II Gustav Klimt, Willem de Kooning, Portrait of Adele Bloch-Bauer I Gustav Klimt, Portrait of Dr. Gachet Vincent van Gogh, Dora Maar au Chat Pablo Picasso

Bazı tablolar, tanınmış şirketlerin değerini bile aşan fiyatlarıyla dudak uçuklatıyor
Ünlü ressamların tabloları genellikle yüksek fiyatlara satılıyor fakat bazıları gerçekten servet değerini buluyor. Yapıldıkları dönemlerde satılamayan, unutulmuş ya da önemsenmeyen eserler gün geçtikçe değer kazanıyor. Dünyanın en pahalı tablosu olan Jackson Pollock’un No.5, 1948 adlı tablosunun değeri 140 milyon dolar. İşte Pablo Picasso’dan Van Gogh’a kadar bir ünlü ressamın yaptığı dünyanın en pahalı 10 tablosu.


No.5, 1948 – Amerikalı ekspresyonist ressam Jackson Pollock tarafından yapılan No.5, 1948, 140 milyon dolara satıldı. Tablo dünyanın en pahalı tablosu ünvanını koruyor.


Woman III – Ekspresyonist ressam Willem de Kooning tarafından 1953 yılında tamamlanan tablo, 2006 yılında tam 137.5 milyon dolara satıldı.


Portrait of Adele Bloch-Bauer I Gustav Klimt tarafından 1907 yılında yapılan tablo, 2006 yılında New York’da 135 milyon dolara satıldı.


Portrait of Dr. Gachet Vincent van Gogh’un ömrünün son günlerini yaşadığı 1890′ın Haziran ayında meydana getirdiği bu sanat eseri, 1990 yılında 82,5 milyon dolara satıldı. Fakat eserin bugünkü değeri 129 milyon dolar.


Bal au moulin de la Galette, Montmartre Fransız ressam, Pierre-Auguste Renoir tarafından 1876 yılında tamamlandı. 1990 yılında 78 milyon dolara satılan tablonun bugünkü değeri 122.8 milyon dolar.

1 2Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu