İş Fikirleri ve İş Kurmak

El ve Ayak Bakımı Sunan Güzellik Merkezi Açmak

El ve ayak bakım merkezleri popüler iş modelleri arasında yer alıyor.

‘Nail Bar’ konsepti el ve ayak bakımı sunan güzellik merkezleri olarak tanımlanıyor. Bu konsept, 25 yıl önce ABD’den başlayarak tüm dünyaya yayıldı. ABD’de yaklaşık 40 bin, Ingiltere’de ise 20 bin adet hizmet noktası olan nail barlar, Türkiye’de de büyük bir potansiyel vaat ediyor. Bu alanda Türkiye’de de girişimler başlamış durumda. Yatırım bedeli 50 bin TL civarında, kâr marjı ise oldukça yüksek.

guzellik merkezi acmak

MANICARE

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında açılan henüz çok yeni bir firma. El ve ayak bakımı üzerine profesyonel hizmet veriyor ve franchise şubelerle büyümeyi hedefliyor. Şu anda tek şube ile hizmet veren firma, bu yıl sonunda İstanbul’da beş şubeye ulaşmayı planlıyor. Franchise giriş bedeli 10 bin TL + KDV. Toplam yatırım maliyeti 50 bin TL. Aylık cironun yüzde 6’sı royalty giriş bedeli olarak alınıyor. Kâr marjının yüzde 20 seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Bayilerde hedeflenen ciro yıllık 250 bin TL düzeyinde bulunuyor.
Başvuru için: bayilik@manicare.com.tr veya 0212 227 66 90

ZEREN PROFESSIONAL

ilk mağazasını altı yıl önce Pronail markasıyla açan Zeren Professional’in Pronail, Tırnakçı ve Minx olmak üzere üç farklı markası bulunuyor. Şirketin 15’i franchise olmak üzere toplam 18 şubesi var. 2014 sonuna kadar 35 şubeye ulaşılması hedefleniyor. Yatırım maliyeti lokasyona ve markaya göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 100 bin TL civarında. Şirket, 2014’te Ankara, İzmir, Trabzon, İzmir, Gaziantep, Samsun ve Bursa öncelikli olmak üzere birçok ilde büyümeyi hedefliyor. Aylık royalty ücreti cironun yüzde 8’i olan Zeren, İstanbul’daki merkezinde cilt bakımından tırnak bakımına kadar pek çok konuda çalışanlarına eğitim veriyor.
Başvuru için: 0212 211 02 29

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Valla bende güzellik salonu açmak istiyorum. Ama pronail den hiç güzel yorumlar duymadım. Kaç kişi mahkemelik olmuş. Sadece isim verip bırakılmak istemiyorum.

    Şu günlerde çok popüler bir konsenpte sahip olan Nail standard güzellik salonunun franchise için başvurdum. İşlerinde son derece ciddiler hemde ben onlara onay verdiğim halde onlar beni araştırıyor.

    Amerika da hollywood da Nail Clinic adıyla var olan markanın zincir güzellik salonu bu. Altunizade salonları var. Uygulamaya gittim hayran kaldım inşallah beni seçerler. ilgilenen arkadaşlar nailstandard.com sitesinden bakabilirler. Ama herkese vermiyorlar. İstanbul da 2016 da sadece 4 açacaklar. Biri açıldı. 2. benim olursa inşallah diğer ikisini artık hangi şanslının olur bilemem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu