Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

Elektrikli Bisiklet Modelleri İçin 11 Seçenek

Tarihçesi 1800’lü yıllara dayanan elektrikli bisikletlerin popülerleşmesi günümüze denk geldi. Çevreci ruhu ve kent içi ulaşımda keyifli bir seçenek olması nedeniyle e-bike, son yıllarda bisikletseverlerin gözdesi…

ELEKTRİKLİ bisikletler son yıllarda tıpkı scooterlar gibi kent içi ulaşımda popüler hale gelmeye başladı. Özellikle İstanbul gibi inişli çıkışlı sokakların olduğu kentlerde bisiklet kullanmak isteyenler için elektrikli bisikletler büyük kurtarıcı. Katlanır ve taşınır olan modelleri ise daha çok tercih ediliyor.

Elektrikli Bisiklet Seçenekleri

Aslında e-bike kavramı 1800’lere kadar gidiyor. îlk elektrikli bisiklet denemesinin bu yıllarda yapıldığı biliniyor, ancak yaygınlaşması bugünlere kısmetmiş. Bu bisikletler, bir motor ve bataryaya sahip. Temel olarak elektrikli bisikletlerin çoğu normal bisikletlerde olduğu gibi pedal gücüyle çalışıyor.

elektrikli bisiklet
Salcano Cappadocia

Ancak elektrikli bisikletlerle normal bisikletlerin farkı, motor gücü devreye girince başlıyor. Elektrikli bisikletlerde kullanıcılar, ek bir güce ihtiyaç duyduklarında elektrik desteğini devreye sokabiliyorlar. Örneğin sürücü yokuş çıkarken zorlandığı anda elektrik desteğini devreye sokarak yokuşu daha rahat çıkabiliyor.

Bundan dolayı da bisiklet sürücüleri, sürüş deneyimlerini artırmak ve kolaylaştırmak adına, özellikle kent içinde elektrikli bisikletlere yönelmeye başladı. Çevreci olması da bilinçli tüketiciler için tercih sebebi. İşte motor gücü, bataryası ve sürüş deneyimiyle öne çıkan, incelemeye değer bazı elektrikli bisiklet modelleri…

16 DERECEYE KADAR RAMPA ÇIKABİLİYOR
Volta VSM Elektrikli Bisiklet:

Maksimum 25 km hız yapabilen bu model, 16 derecelik rampaları çıkabiliyor, altı-sekiz saat arasında şarj oluyor ve 40 km menzil yapabiliyor. 55 kg olduğu için taşıması biraz zahmetli olabilir.

DAR ALANDA KOLAY MANEVRA
Ventus 16 Inch Katlanır Bisiklet:

Ventus 16 Inch Katlanır Bisiklet
Ventus 16 Inch Katlanır Bisiklet

250W gücünde motor, disk fren sistemi, 40 km menzil, 16 inç tekerlekler, hidrolik arka süspansiyon, katlanabilir gidon ve gövdesi ile Hollanda tarzı bir bisiklet. Dar alanlarda kolay manevra yapma kabiliyeti ile öne çıkıyor.

ŞOK EMİCİ LASTİKLER
Skyjet Nitro Pedal Destekli E-Bike:

Bisiklet yüksek performanslı motoru ve 36 V10 Ah bataryasıyla dikkat çekiyor. Şok emici özelliğe sahip geniş lastikleri ile iyi bir yol tutuşu sağlıyor. Kolayca katlanıp taşınabilmesi de artı avantaj.

GÜVENLİ VE DAYANIKLI
Salcano Cappadocia 1 Elektrikli Dağ Bisikleti:

Hidrolik fren sistemi sayesinde kısa fren mesafesi sunan model, oldukça güvenli bir kullanım deneyimi sağlıyor. Dayanıklı malzemesiyle öne çıkıyor.

100 KM SÜRÜŞ MENZİLİ
Carraro E-MTB Kifuka X:

Pahalı bir model ama hayli iddialı. Shimano Steps E7000 güç ünitesinin kullanıldığı bisiklet, 27,5 akıllı pedal desteğine sahip. Eco modu ile 100 km’ye kadar sürüş menzili sunuyor. Beş saatte şarj oluyor ve yokuşları kolayca tırmanabiliyor.

DAĞLAR İÇİN ÜRETİLMİŞ
Kron EXC 500 Elektrikli Bisiklet:

Dokuz farklı vites geçişi bulunan bisiklet tüm rampaların üstesinden geliyor. Uzun yollarda ve dağda kullanabiliyor. Continental lastikleri ile güçlü yol tutuşu sağlıyor.

FREN MESAFESİ KISA
Yuki Yadea E-Wild 20S Katlanabilir Elektrikli Bisiklet:

Sahip olduğu lityum batarya ile 50 km menzil yapabilmekte- Modelin ön ve arka tekerleklerinde disk fren sistemi bulunuyor. Fren mesafesinin kısa oluşu, kent içi kullanımda güvenlik sağlıyor.

GÜÇLÜ BATARYA, UZUN MENZİL
Rks RK-3 Pro Elektrikli Bisiklet:

Güçlü bataryası ve alüminyum jantlarıyla ön plana çıkan model, dört-altı saat içerisinde şarj olabilen Samsung bataryaya sahip. Yüksek performans vadeden bisiklet, Shimano vitesiyle de rahat bir kullanıma sahip. Uzun menzil sunuyor.

HAFİF VE KATLANABİLİR
Volta VB1 Elektrikli Katlanır Bisiklet:

Düşük ağırlığı ve katlanabilir yapısı sayesinde kent ulaşımında tercih sebebi olabilir. 6 vitesi bulunan modelin ön ve arka kısmında disk fren kullanılmış. Tam kapasite şarj ile 110 km yol yapabiliyor.

KLASİK VE YERLİ
Salcano Antalya 700 Man:

Salcano Antalya 700 Man
Salcano Antalya 700 Man

250W motor bulunduran bu bisiklet ile maksimum 50 km yol alınabiliyor. Klasik bisiklet görünümü sevenler için ideal. Yokuşlarda da iyi bir performans sunuyor. Yerli üretim olması da avantaj.

RETROTARZ SEVERLER İÇİN
Arora İzmir:

250W motora sahip bu model 35 km yol yapabiliyor ve 25 km maksimum hız sunuyor. 26 jant tekerleklere sahip. 6-8 saatte şarj oluyor. Retro tarz sevenlerin beğenebileceği bir bisiklet.

ÜRÜN DİRİER

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu