Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Alınabilecek 9 Yürüyüş Ayakkabısı Modeli

Önereceğimiz en iyi 9 yürüyüş ayakkabısı modeli. Günde 10 bin adımın çoğu hastalıktan koruduğu bilinen bir gerçek. Akıllı bilekliklerin çoğu bu nedenle günlük 10 bin adım hedefine ayarlanmış durumdadır. Fakat doğru ayakkabıyla yürümezseniz, yürüyüş eziyete de dönüşebiliyor.

Yürüyüş Ayakkabı Modelleri

Ürün Dirier / Para ; YÜRÜYÜŞ kondisyon gerektirmeden herkesin yapabileceği en güzel egzersiz. İster doğada, ister parkta, ister kent içinde herkes dilediği kadar yürüyebilir. Günde 10 bin adımın çoğu hastalıktan koruduğu da bilinen bir gerçek. Akıllı bilekliklerin çoğu bu nedenle günlük 10 bin adım hedefine ayarlanmış durumdadır. Haftada en azından birkaç kez tempolu yürüyüş ise bedeni forma sokmanın en kolay yolu. Tempolu yürüyüşlerde vücut ilk 20 dakikadan sonra yağ yakımına başlıyor ve ter yoluyla toksinler vücuttan atılıyor, kan dolaşımı hızlanıyor. Fakat doğru ayakkabıyla yürümezseniz, yürüyüş eziyete de dönüşebiliyor.

Doğru bir yürüyüş ayakkabısında topuktan itibaren esnemeyi hissetmeniz gerekir. Yanlış ayakkabılar, ayaklara fazladan yük bindirerek hem ayak ve bacak sağlığını olumsuz etkiler hem de yürüyüşten soğumaya neden olabilir. Yürüyüş ayakkabısının ayağı tam sarması çok önemlidir. Ayakta yokmuş gibi hissettirecek sıkılıkta bir ayakkabı en idealidir. Ayak parmaklarının hareket edebileceği bir alan mutlaka olmalıdır ayakkabıda. Çünkü adım attıkça ayak tarağı her seferinde genişler ve rahat bir alana ihtiyaç duyar. Ayakkabı tabanının yastıklaması da önemli diğer detaylardan biri. Topukta iyi bir yastıklama sitemi ayakkabının değerini artırır. Zemine her basışta ayağınız yaylı bir sistemin üzerinde yürüyormuş gibi hissetmelisiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-dRLr3jVG0

Çok sert tabanlı, esnek olmayan bir ayakkabıyla yapılan yürüyüş, kişiyi rahatsız edecek boyutlarda ağrılar olmasına sebep olacağı gibi uzun yürüyüşlere de engel olur. Alacağınız ayakkabıda esneme oluklarının olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bu oluklar yoksa ayakkabının esneme özelliği yok demektir. Hafifllik ve nefes alabilir dış katman da olmazsa olmazlar arasında. İşte size yürürken kullanabileceğiniz birkaç iyi spor ayakkabısı modeli.

SU GEÇIRMEZLIK ÖZELLİĞİ VAR
Lumberjack West 9pr

Lumberjack West 9pr - Yürüyüş ayakkabısı
Lumberjack West 9pr – Yürüyüş ayakkabısı

Su kaydırıcı dış katman sayesinde su geçirmezlik özelliği sağlayan dış yüzey teknolojisine sahip bu model, yerli koşu ayakkabıları içinde en iddialı olanlardan biri. Üstün zemin kavrama özelliğine sahip kauçuk taban ile tüm yolları saha keyifli hale getiriyor.

PERFORMANS İÇİN TASARLANMIŞ
Puma Ignite Xt Core Atomic

Puma Ignite Xt Core Atomic
Puma Ignite Xt Core Atomic – Yürüyüş ayakkabısı

Bu model, hareket kabiliyeti ve performansı artırmaya yönelik tasarlanmış. Yenilenen All-new mesh yüzeyi ise ayağın hava almasını sağlayarak terlemeleri ve iç yüzeyin nemlenmesini önlüyor. Oyuklu dış tabanı ile de hiçbir kayma yaşamadan mükemmel yer tutuşu sağlanabiliyor.

NEFES ALAN ÖRGÜ KUMAŞ
Skechers Flex Appeal 2.0 Break Free

Skechers Flex Appeal 2.0 Break Free
Skechers Flex Appeal 2.0 Break Free – Yürüyüş ayakkabısı

Dolgulu dil ve yaka yapısı ile ayak bileğini en iyi şekilde destekleyerek oluşabilecek burkulmaları önlüyor. Nefes alan örgü kumaşı, ayakkabı içinde hava akışını kolaylaştırıyor. Air Cooled Memory Foam yastıklamalı iç taban teknolojisi sayesinde çok yumuşak olan ayakkabı konforu üst seviyelere çıkarıyor.

YÜZDE 30 DAHA AZ YÜK
Nike Lunarglide 9

Nike Lunarglide 9
Nike Lunarglide 9 – Yürüyüş ayakkabısı

Kumaşının gözenekli dokusu ile hava alan ayakkabı, terlemeyi ve nemlenmeyi önlüyor. Adını aldığı Lunarlon, orta tabanı oluşturan köpük ise diğer klasik Phylon köpüğe göre yüzde 30 daha hafif. Bu da yürüyüş esnasında ayağınızın yüzde 30 daha az yük taşıyacağı anlamına geliyor. Flywire bağcık sistemi ise ayağın daha sıkı sarılmasına yardımcı oluyor.

DARBELERE KARŞI DESTEKÇİ
Reebok Sporterra VI

Reebok Sporterra VI
Reebok Sporterra VI – Yürüyüş ayakkabısı

Bu ayakkabının en önemli özelliği ayağı koruma konusundaki başarısı ve oldukça dayanıklı olması. Burun kısmında bulunan Walking Stride Guide darbelere karşı ayağı destekliyor. Eğimli topuğu daha etkili adımlar atmayı sağlıyor. Dayanıklı dış kauçuk tabanı ise aşınmalara karşı sağlamdır ve yapısını kolay kolay kaybetmez.

İVME KAZANMAYI KOLAYLAŞTIRIYOR
Adidas Marathon 10 TR

Adidas Marathon 10 TR
Adidas Marathon 10 TR – Yürüyüş ayakkabısı

Adidas Marathon 10 TR, dış katmanında sahip olduğu file yapısı ayağı iyice sarma ve ekstra esneklik kazandırmada oldukça başarılı bir model. Bu da hareket özgürlüğünde rahatlık sağlıyor. Adiprene adı verilen topuk yastıklaması, darbelere karşı eşsiz koruma sağlarken, yere sağlam basmayı ve ivme kazanmayı kolaylaştırıyor.

TOPUKTA ULTRA DAYANIKLILIK
New Balance 574

New Balance 574
New Balance 574 – Yürüyüş ayakkabısı

Encap teknolojili tabanı ile topuk kısmında ultra dayanıklılık sağlayan New Balance 574 modeli, alacağınız darbeleri yayarak etkisini azaltıyor ve ayağı koruma altına alıyor. Modası hiç geçmeyen klasik görünümü de avantajları arasında yer alıyor.

ESNEK VE YOL TUTUŞ KABİLİYETİ GÜÇLÜ
Lumberjack Ocean Wmn Unisex

Lumberjack Ocean Wmn Unisex
Lumberjack Ocean Wmn Unisex – Yürüyüş ayakkabısı

Yüzde 100 su geçirmez özelliğe sahip bu koşu ayakkabısı, günlük kullanım için de son derece uygun. Esnek ve yol tutuş kabiliyeti güçlü olan bu model şık tasarımıyla da öne çıkıyor.

HER ADIMDA ENERJİ DONUŞUMU
Adidas Ultraboost 20

Adidas Ultraboost 20
Adidas Ultraboost 20 – Yürüyüş ayakkabısı

En güçlü yastıklı taban desteğine sahip koşu ayakkabıları arasında olan Ultraboost 20, ayağı saran ve stratejik noktalarda destek sunan Primeknik teknolojisine sahip. Özgür ve hızlı hareket kabiliyeti sağlayan bu model, her adımda enerji dönüşümü sağlıyor.

Ürün Dirier / Para

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu