Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

Eliptik Bisiklet Çeşitleri

Kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak ve kaslarınızı sıkılaştıracak bir tavsiyemiz var; eliptik bisiklet.

EVDE egzersiz yapmaya olanak sağlayan en ideal cihazlardan biri eliptik bisiklettir. Evde kondüsyon kazanarak hayalinizdeki fiziğe ulaşmak hiç de zor değil. Taleple birlikte piyasada farklı amaçlara yönelik yüzlerce eliptik bisiklet satılmaya başlandı.

Eliptik Bisikletler

Uzmanlara göre eliptik bisikletle yapacağınız düzenli egzersiz, hem kilo vermeyi sağlar hem de kasları sıkılaştı rıyor. Hangi kaslar mı? Yine uzmanlara göre özellikle vücudun alt kısmında yer alan bacak ve kalça kaslarını çalıştırır. Üst bölgeyi de çalıştıran modeller mevcut.

Tabii bu tür bir egzersiz sadece kilo vermek ve sıkılanmak için değil, sağlık için de gerekli. Yaş ilerledikçe kemik erime problemleri ortaya çıkıyor. Eliptik bisikletle düzenli egzersiz yapmak bu hastalığı önlemede etkili bir rol oynuyor. Ayrıca bu cihazlar kardiyo-vasküler egzersiz yapmaya da imkan tanıyor. Bu sayede kalp ve damar sağlığına katkıda bulunuyor. Tabi tüm bunlar beraberinde önemli bir ekonomi ortaya çıkarıyor. Bu bağlamda ürünleri masaya yatırdık.

İkisi Bir Arada
Proform Hybrid Trainer 2’si 1 Arada Eliptik ve Yatay Bisiklet

Eliptik bisiklet ile sabit bisiklet arasında kararsız kaldıysanız bu model sizin için. Egzersiz bisikleti ve eliptik combo tasarımıyla 16 otomatik direnç seviyesi sunuyor. Üç saate kadar egzersiz süresi bulunuyor.

17’den Fazla Eğitim Programı
Body Champ 3’ü 1 arada Trio Trainer

Bir makinede eliptik bir antrenör, yatay bir bisiklet ve sabit bir bisiklet bir arada. Bir moddan diğerine geçmek istediğinizde pedalları değiştirmenize de gerek yok. 17’den fazla eğitim programı bulunan cihaz, nabız verilerini kolayca takip etmenize imkan tanıyor.

Spor Yaprken Serinletiyor
Ultima Body Rider Eliptik Eğitmeni ve Egzersiz Bisikleti

BRD2000 Bütçesi kısıtlı olanlar için tavsiye edilebilecek bu modelin yüksek momentumlu fan kanatları, serinlik vererek egzersiz yaparken sorunsuz çalışılmasını sağlar. Daha fazla yağ yakımı için ayarlanabilir eğim seçeneği de bulunan model, tam bir fiyat-performans ürünü.

Hiç Ses Çıkarmaz
Voit D80 Eliptik Bisiklet

Evde spor yaparken gürültü yapmamak da önemlidir. Son derece sessiz olan bu model, manyetik bir sistemle çalışıyor. Yani çalışma mekanizmasında herhangi bir sürtünme gerçekleşmiyor. Altı farklı programdan oluşuyor. Daha önceden antrenmanınız yoksa kolaydan zora doğru ilerleyebilirsiniz.

Sıkılanlar İçin İdeal
Tunturi Eliptik Bisiklet

Eliptik Bisiklet Çeşitleri
Eliptik Bisiklet

Egzersiz yaparken sıkılanlar için tavsiye edilir. Tablet ve telefon tutucu bölmeli bir tasarıma sahip Tunturi ile egzersiz esnasında dilerseniz sevdiklerinizle görüntülü konuşabilir ya da film izleyebilirsiniz. Zorluk seviyesi için sekiz farklı kademe seçeneği var.

Elektriksiz Çalışıyor
Dynamic Eliptik Bisiklet

https://www.youtube.com/watch?v=YnVRbyCRJMc

Dynamic Eliptik Bisiklet, elektriksiz çalışan bir spor aleti. Yani bu spor aletini prizin yanında konumlandırmanıza gerek yok. En rahat ettiğiniz köşede egzersiz yapabilirsiniz. Geniş LCD ekranda hız, kalori ve kat ettiğiniz mesafeyi görebilirsiniz. Sessiz çalışan bir modeldir.

Enerji Tasarrufu Yapıyor
Hattrick Builder

Enerji tasarrufu son zamanlarda önemli. Bu model, kendi kategorisinde enerji tasarruflu ürünlerden biri. Sekiz kademeli sertlik ayarı bulunuyor. Oda göstergesi sayesinde de kat ettiğiniz mesafeyi görmenizi sağlıyor. Böylece kendinizi daha kolay motive edebiliyorsunuz.

Her Yere Sığar
JWCN

Küçük bir eviniz var ise ve eliptik bisiklet fazla yer kaplamasın diyorsanız bu model tam size göre. 70 x 48 x 123 cm boyutlarında minimal tasarımıyla dikkat çekiyor. Kompakt bir ürün olmasına rağmen pedal boyutu yeterli büyüklükte tasarlanmış. Çok kademeli zorluk ayarı bulunuyor.

32 Seviye Direnç Sistemi
Reebok

32 seviye direnç sistemi ve dokuz kg disk ağırlığıyla evinizde etkili egzersiz yapmanızı sağlıyor. Ayrıca 12 adet hazır ve yedi adet kişiye özel program özelliği sayesinde spor yolculuğunuza farklı hedefler koyabilirsiniz.

ÜRÜN DİRİER / PARA

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu