Şirket Haberleri

Emin Adımlarla Büyüyen Dev Özdilek

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle ev tekstili üretimi ve perakende mağazacılığı başta olmak üzere pek çok farklı alanda Bursa’nın Türkiye’yi kucaklayan markası Özdilek, ihracatı, Ar-Ge çalışmaları, dijital yatırımları, yeni girişim ve projeleriyle niteliğinden ödün vermeksizin emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

TEMELLERİ 1971 yılında atılan Özdilek Holding, konusunda uzmanlaştığı ev tekstili üretimi başta olmak üzere; gıda ve enerji üretimi, perakende mağazacılık, sağlık merkezleri, kafe – restoran, sinema, turizm, alışveriş merkezleri, e-ticaret, inşaat ve sigortacılık sektörlerinde öncü, dinamik ve lider bir marka olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa Kapalı Çarşı’da. 30 metrekare havlu mağazasıyla perakende mağazacılığa giriş yapan Özdilek bugün; 14 alışveriş merkezi, 7 hipermarketi, 9 departman mağazası, 2 konsept lokum mağazası, 144 ev tekstili mağazası ve Özdilekteyim.com çevrim içi alışveriş sitesiyle misafirlerine hizmet veriyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yenilikleri tüm süreçlerine basarıyla entegre eden Özdilek, misafirlerinin talep ve beklentilerini kaliteli ürün, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle karşılıyor.

Özdilek
Özdilek

Yüzde 100 Yerli Üretim

Son yıllarda gıda üretimi ve besicilikle de öne çıkan Özdilek, Tabiat Tarım markasıyla sektörde yer alıyor. Özdilek, 800 dönüm arazi üzerinde anlık kapasitesi 2 bin 200, yıllık ise 4 bin 800 büyükbaş; anlık 2 bin 700 ve yıllık 15 bin kapasiteli küçükbaş üretimi, 50 dönüm besi çiftliği, karantina alanları ve 720 dönüm ekilebilir tarım arazisi üzerinde yem üretimi, sebze ve meyve bahçeleriyle tarımsal faaliyetlerini sürdürüyor.

Kendi çiftliğinde ürettiği yüzde 100 yerli, güvenilir ve kaliteli kırmızı etlerini, Dürdane Ana Kasabı markasıyla Özdilek’in tüm hipermarketlerinde, çevrim içi alışveriş sitesi Özdilekteyim.com’da satışa; restoranlarında ise tüketime sunuyor.

Ev Tekstilinde Avrupa’da Lider

Perakende ve hizmet operasyonlarında 8 bin kişilik ekibiyle yılda 70 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Özdilek, ev tekstili ürünleriyle sektörün öncü markalarından olmaya devam ediyor. Toplam 122 bin metrekare kapalı alana sahip 3 ayrı fabrikada, ham pamuktan yıllık 13 bin 500 ton pamuk ipliğine, iplikten dokumaya ve boyahaneden konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapan Özdilek, kuruluşundan bugüne 750 milyon USD dolara ulaşan ihracat rakamıyla Türkiye ekonomisine damgasını vuruyor.

ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Dubai başta olmak üzere 20’den fazla ülkede, yılda 30 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren özdilek Holding, havlu ve bornoz üretim kapasitesi bakımından Türkiye ve Avrupa’da 1. sırada dünyada ise ilk 6 içerisinde yerini koruyor.

Modern ve son teknolojilerin kullanıldığı fabrikalarında sürdürülen üretim süreçlerinin tamamında, gelecek nesillere daha iyi bir dünya yaratabilmek amacıyla insan sağlığını, doğaya ve çevreye saygıyı ön planda tutan sosyal uygunluk sertifikalarına sahip bulunuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu