Şirket Haberleri

Halı sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam ediyor

ROYAL Halı ve markaları, halı sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Bu durumu finansal rakamlarına da yansıtan firma, 2020 yılında karlılığını yüzde 112 artırmayı başaran ender şirketlerden…

Royal Halı

Pandemi sürecinde dahi istihdamını yüzde 17 artırmayı başaran Royal Halı, önümüzdeki süreçte de yakaladığı bu ivmeyi sürdürmeyi hedefliyor.

halı sektörü
Royal Halı Venedik Koleksiyonu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki Royal Halı A.Ş’nin gelişimini, yeni dönemdeki büyümenin anahtarı olacak 2021 koleksiyonlarını ve sektörü, Genel Müdür Tansel Tula ile birlikte mercek altına aldık…

Royal Halı Roma Koleksiyonu

BORSADA İŞLEM GÖREN TEK HALI FİRMASI

Borsada işlem gören tek hah firması olduklarının altını çizen Tula, “Royal Hah olarak, hah sektöründe borsada işlem gören tek hah markasıyız. Royal Hah, Pierre Cardin Hah, Atlas Hah ve Studio markalarımızla ve Royal BCF iplik tesisimizle sektörün en inovatif markalarından birisi olduğumuzu gönül rahatlığıyla ve mutlulukla söyleyebilirim. Türkiye’nin 76 iline yayılmış 500’e yakın sayıda bayi yapısı ve özellikle pandemi döneminde ağırlık verdiğimiz Online satışlarımızla hedeflerimizi giderek büyütüyoruz. Her ne kadar pandemi dönemini halen yaşıyor olsak da, vizyonumuzu koruyarak hedeflerimizden hiç vazgeçmedik” dedi.

Royal Halı Pera Koleksiyonu

“HER GEÇEN GÜN HEP BİRLİKTE BÜYÜYORUZ”

2020 yılını önceki yıllara göre ilk defa kara geçerek kapattıklarını dile getiren Tansel Tula, “2020 yılında şirketimiz, aktif büyüklüğünü yüzde 27, karlılığını ise yüzde 112 büyüttü. Toplam istihdamımız ise yüzde 17 oranında arttı. Aslında bu rakamlar bize çok şey anlatıyor. Karlılığını büyüten, istihdamını yükselten bir şirket olarak yeni hedeflerimizi de bu gerçekleşmeler ekseninde planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Royal Halı Nero Koleksiyonu

İHRACATTA YÜZDE 50 BÜYÜME HEDEFİ

Önümüzdeki sürecin finansal yapısıyla ilgili ip uçları da veren Tula, “Artık kar eden bir şirket olarak finansal yapımızı güçlendirmeye devam ediyoruz ve 2021 yılında da karlılığımızı artırarak yüzde 54 büyümeyi hedefliyoruz. Buna bağlı olarak istihdamımızı yüzde 18, ihracatımızı ise yüzde 50 artırmayı planlıyoruz. Bu planlamaları yaparken de az önce ifade ettiğim rakamların yanı sıra 2021 yılı anlık gerçekleşmelerimizi de göz önünde bulunduruyoruz. Bu da bizim bütçe öngörülerimizi destekliyor” şeklinde konuştu.

Royal Halı Lootus Koleksiyonu

YENİ KOLEKSİYONLARA İLGİ BÜYÜK

2021 koleksiyonlarının şimdiden büyük ilgi gördüğünü kaydeden Tula, “Bu yıl da yeni sezona oldukça iddialı bir giriş yapıyoruz ve yeni koleksiyonlarımızla en çok tercih edilen halı markaları olacağımızı öngörüyoruz. Bu sezon Royal Halı, Pierre Cardin Hah ve Atlas Halı’da 3 yeni ve farklı koleksiyonumuzla tüm showroom ve satış noktalarımızda yerimizi aldık. Ürünlerimiz daha şimdiden oldukça ilgi görmeye başladı” dedi.

Royal Halı Ege Koleksiyonu

İŞTE BÜYÜLEYEN KOLEKSİYONLAR

2021 yılı koleksiyonlarıyla ilgili detayları da anlatan Tula, “Royal Halı’da el halısını aratmayacak Roma koleksiyonumuz klasik ve modern tarzda 12 farklı desenden oluşuyor. Yine 12 farklı desenden oluşan Babil koleksiyonumuz, sıra dışı tasarımlarıyla oldukça dikkat çekici. Siyah, yeşil, sarı ve krem tonların etnik ve geometrik desenlerle buluştuğu Venedik koleksiyonumuz ise bu yıl oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

Royal Halı Çınar Koleksiyonu

Yine 12 farklı tasarımdan oluşan Pierre Cardin Hah Perla koleksiyonu, dokusu, renk ve desenleriyle bu sezon büyük talep göreceğini düşündüğümüz koleksiyonlar arasında. Sade ve eşsiz bordürleriyle Pierre Cardin Art Deco koleksiyonu sektörden oldukça farklı bir konuma yerleşti. Pierre Cardin’in kendi kurumsal dünyasını halıya taşıdığımız Gloria koleksiyonu ise 8 farklı desenden oluşuyor. Kahve tonlarının klasik ve modern tasarımlarla buluştuğu Atlas Hah Frape koleksiyonu 12 desen, krem tonlarının klasik motiflerin modern çizgilerle buluştuğu Vivaldi koleksiyonu 10 desen, özgün mekanların vazgeçilmezi olacak Ecole koleksiyonu ise 4 desenden oluşuyor.

Royal Halı Babil Koleksiyonu

özetle tüm bu Ar-Ge ve tasarım gücümüz, geniş bayi ağımız, marka sadakati yüksek çalışan grubumuzla Royal Halı olarak, ülkemiz ve milletimiz için var gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Royal Halı Picasso Koleksiyonu

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu