Kariyer ve İş

En Çok Eleman Aranacak Olan 10 Pozisyon

Satış elemanından fitness eğitmenine, işe alım uzmanından hostese kadar önümüzdeki üç ayda dönemsel eleman arayan şirketlerin sayısında artış bekleniyor. Aylık ücretler ise 650-bin 900 TL arasında değişiyor. İşte, bu kış en çok eleman aranacak olan 10 pozisyon.

Barista’dan animatöre, işe alım uzmanından hostese kadar ilk üç ayda dönemsel eleman pozisyonlarında artış bekleniyor. Ek gelir isteyenden, harçlığını çıkarmak isteyen öğrencilere kadar birçok kişi için dönemsel iş fırsatının beklediğini belirten insan kaynakları uzmanları, aylık ücretlerin 650-bin 900 TL arasında değiştiğini dile getiriyor. Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz, ‘Dönemsel ve yarı zamanlı işlerde en çok aranan pozisyonlardan biri tanıtım elemanı. Bunlar tam gün olabildiği gibi birkaç saatlik çalışmayı da içerebiliyor’ diye diye konuştu.

SecretCV.com Genel Müdürü, Okan Tütüncü ise ‘Özellikle kış aylarında AVM’lerin doluluk oranlarının artmasıyla iç mekan aktiviteleri artıyor. Perakende sektörü de kış aylarında da yükselişine devam ediyor’ dedi. AkŞam Ekonomi, yılın ilk çeyreğinde en çok eleman alınacak olan 10 pozisyonu biraraya getirdi…

Kahve tüketimi artıyor Barista aranıyor

Barista: Soğuk kış aylarında sıcacık bir kahveye kimse hayır demez. Kahve satışları bu aylarda arttığından kahve sunumu ve satışını yapmak için Barista arayan kahve firmaları artıyor. Minimum lise mezunu, enerjik ve güleryüzlü elemanlar aranıyor. Barista’ların aylık kazançları ise 800-1400 TL.

İşe alım uzmanına talep var

İşe alım uzmanı: Şirketlerin 2012 bütçelerinin onaylanması ile birlikte firmalar bu yıl için planladıkları işe alımların bir kısmını dönemsel işe alım uzmanları ile karşılayacaklar. Bu yetkinliğe sahip olanlara özellikle bu dönemde talep yoğun oluyor. Aylık ücretler ise 1100-1900 TL arasında.

Muhasebeden anlayana iş var

Satış danışmanı: Sömestr tatili ve sonrasında yaşanan tüketim artışı nedeniyle satış danışmanları dönemsel olarak en çok tercih edilen meslek gruplarından biri. Aylık kazançları ise 750 -1500 TL arasında değişiyor.

Muhasebe uzmanı: Muhasebe işlemleri açısından hareketli geçen bu aylarda özellikle genel muhasebe alanında dönemsel uzmanlar kullanılıyor. Maaş skalası ise 800-1300 TL arasında değişiyor.

Dershaneler öğretmen arıyor

Dershane öğretmenliği: Kış ayların tam zamanlı ya da part time çalışacak eğitmen ihtiyacı artıyor. Sömestr tatilinde ise eksiklerini kapatmak isteyen öğrenci talebi, öğretmenler için potansiyel yaratıyor. Öğretmenlik mezunu, dershane ve okul tecrübesi olan, iletişimi güçlü, sabırlı, empati yeteneği güçlü, esnek çalışma saatlerine uyumlu elemanlar tercih ediliyor. Aylık 750-1800 TL arasında kazanabiliyorlar.

Turizm bu dönemde ön planda

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, ‘Mağaza satış danışmanı ve çağrı merkezi müşteri temsilcisi, büyük hacim yaratan pozisyonlar’ dedi. Bilişim, inşaat ve turizm sektörlerinin dönemsel işler açısından ön planda olduğunu vurgulayan Azoz, bu dönemde işe alım uzmanlarına da talebin arttığını söyledi.

İletişim yeteneği güçlü gençler başvursun

Indense HR Genel Müdürü Emre Gülsever, ‘Bir çok meslek dalı yılın belli dönemlerinde ekstra yoğunluklar yasamakta. Özellikle iletişim yeteneği güçlü olan ve 20-30 yaş arasındaki olan kişiler için iyi bir fırsat. İşsizliğin bu derece yoğun olduğu bir ülkede dönemsel de olsa bir çalışma fırsatı yaratılması olumlu’ diye konuştu.

GÜNLÜK 150 TL KAZANÇ

Host, hosteslik: Firmalar ürünlerini tanıtmak için özellikle kış aylarındaki fuar ve kongrelere katılıyorlar. Dolayısıyla host ve hostes adaylarına kış mevsiminde ilgi artıyor.Lise mezunu ya da üniversite öğrencisi, 19-30 yaş arasında isimlerin şansı daha fazla. Günlük 50-150 TL arasında kazanç söz konusu.

Diziler sette çalışacak eleman arıyor

Set ekibi: Çekimleri kış aylarında devam eden diziler dolayısıyla bu dizilerde çalışacak ışık teknisyeni, figüran (yardımcı oyuncu), kostüm sorumlusu gibi pozisyonlar aranıyor.

Kış otelleri ve spor merkezleri fırsat sunuyor

Fitness eğitmeni: Spor merkezleri fitness eğitmenleri arayışlarına hız veriyorlar. Spor Akademisi mezunu, pilates, spinning, powerplate, kinesis sertifikası olan adayların şansı fazla. Aylık kazanç ise 650-1200 TL.

Anaokulu öğretmenliği: 0-5 yaş arasındaki çocuklar için eğitmen talebi artıyor. Aylık kazançları 750-1450 TL arasında değişiyor.

Animatör: Kış otelleri için kış sporlarına yatkın animatör talebi artıyor. Kazancı 800-1850 TL arasında.

Aylin Löle/Akşam

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

7 Yorum

 1. Abiye elbiselere titiz işleme yapabilen , tecrübeli , İstanbul-Kağıthane semtlerinde ikamet eden kişiler yada gruplar arıyorum.İlgilenenler lütfen mesaj atsın.Ödemeler 15 günde bir yapılır.

  iletişim sebnemcelebi34@gmail.com

 2. yazınızı okudum nasıl bir iş olduğunu merak ediyorum.ek işe ihiyacım var 0551 420 02 92

 3. Hemen hemen herkesin ek gelire ihtiyacı olduğunu biliyoruz.
  İnternette geçirdiğiniz zamanı paraya çevirmek istemez misiniz?
  Firmamıza,internet tabanlı çalışacak elemanlar arıyoruz.
  Memurlar, ev hanımları, emekliler, öğretmenler, öğrenciler…
  Yani interneti kullanabilen herkes bu işi yapabilir.
  Network Marketing sisteminde olduğu gibi, ürün pazarlama, ürün tanımatma
  gibi bir derdiniz olmayacak. Firmamızın bir elemanı olacaksınız ve
  düzenli bir maaşınız olacak. Üstelik bu maaşınız, yapacağınız işe verdiğiniz
  öneme göre her ay katlanarak artmaya devam edecek.

  Şimdi sizi, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir iş fırsatıyla
  tanıştırmak istiyorum.İnsanları ikna etmek, satış yapmak,
  toplantılara misafir getirmeye çalışmak gibi olumsuzlukların bir
  tanesinin bile olmadığı, sadece interneti kullanarak inanılmaz
  rakamlar kazanabileceğiniz bir iş fırsatı ile tanıştıracağım.
  Siz de ekibimize dahil olup, görevinizi alarak işinize başlayabilirsiniz.
  Ayrıntılı bilgi için;

 4. Merhaba yazlarınızı severek takip ediyoruz. Bu alanda benimde söylecek birkaç sözüm olacak. Eğerki yapacak bir ek iş arıyorsanız ve herhangi bir alanda uzmanlığınız yok ise http://www.goomasspro.com sitesinden online pazarlama tekniklerini öğrenerek kısa zamanda usta bir online pazarlamacı olabilirsiniz. Hem sıcacık evinizde oturacaksınız hemde birçok insanın kazanmak isteyipte kazanamadığı paraları kazanacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu