Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / En Çok Para Kazandıran İşler

En Çok Para Kazandıran İşlerEvde su tüketimini azaltan cihaz, su sızıntısını anında bulan dedektör, antibakteriyel kaplamalı diş protezi, karbon ayak izi sıfır olan ekolojik çimento, tekerlekli sandalye ısıtma sistemi, aşırı engebeli araziler için rüzgar türbini. ..Bu ve benzeri projeleri Türkiye pazarına sunacak yatırımcı ve girişimciler aranıyor…

EGE Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi uzmanlarıyla birlikte Türkiye’de uygulama şansı yüksek yeni ürün, makine ekipman ve teknolojileri araştırdık. Bunlar arasından özellikle KOBİ’ler tarafından uygulama şansı yüksek olan projeleri seçtik.

teknolojik isler

Teknoloji Transfer Ofisi, başta KOBİ’ler olmak üzere firmalara rekabet güçlerini Ar-Ge, inovasyon ve üniversite-sanayi ortak çalışmaları aracılığı ile geliştirebilmeleri için destek sunuyor. Ayrıca Ege Üniversitesinin bilimsel potansiyeli ve araştırma altyapısından etkin yararlanmalarına imkan sağlıyor. KOBİ’lere doğru desteğin belirlenmesi konusunda fiimalara yardımcı oluyor. Eğer sizde Türkiye’de olmayan bu yenilikçi ürün ve teknolojileri kullanarak rekabette öne geçmek istiyorsanız, aşağıdaki projeleri mutlaka inceleyin. İşte, yatırımcı, girişimci, ortak, distribütör arayan firmaların yeni ürün ve teknolojileri…

Yeraltı sularının temizlenmesi

Su ve enerji yönetimi konularında faaliyet gösteren İspanyol çevre danışmanlık firması, özellikle yeraltı sularının temizlenmesi, ekstraksi-yon ve yeraltı sularının modellemesi konularında yeni bir proje geliştiriyor. Danışmanlık firması söz konusu projesi için partner firma arayışı içinde. Danışmanlık firması araştırma işbirliği, teknik işbirliği veya servis anlaşması öneriyor .
Referans numarası: TRES20151028001

Nem içeriğini ölçebilen teknoloji

HollandalI bir firma, yığınsal durumda bulunan gıda, tarım veya inşaat malzemelerinin yoğunluk ve nemini ölçen bir otomasyon sistemi geliştirmiş. Bu sistem yüzde 0.1-80 nem aralığını ve 50 gr/lt-bin 500 gr/lt aralığındaki yoğunluk değerlerini malzemenin de cinsine bağlı olarak ölçebiliyor. Sistem 7/24 olmak üzere zorlu üretim şartlarında denenmiş ve sonuçları onaylanmış. Ayrıca ölçüm metodu EN 14774-1:2009 normuna uyumlu. Firma stratejik partnerler ile söz konusu sistemin üretim hatlarına entegrasyonu üzerine çalışmak istiyor.

  Turizmde İş Otellerine Yatırım Dönemi

Referans numarası: TONL20140724003

Evde su tüketimini azaltan cihaz

Italyan araştırma enstitüsü, evlerde kullanılan suyun tüketiminden tasarruf edilmesini sağlayacak yeni ve patentli bir sistem geliştirmiş. Sistem, sıcak su kullanılacağı zaman suyun ısınmasına kadar geçen sürede boşa akıtılan ısınmamış suyun geri kazanımmı sağlıyor. Bu sistemde su istenilen sıcaklığa gelene kadar su tüketilmiyor. Söz konusu sistem test aşamasında. Araştırma enstitüsü bu sistemi üretebilecek firmalar ile üretim anlaşması yapmayı planlıyor.

Referans numarası: TOIT20151015001

Yangın güvenlik yazılımı

Singapur’da bina verimliliği üzerinde yazılım geliştirmekte olan bir firma, binalarda yangın güvenliği konusunda ortak yazılım geliştirmek üzere partner arıyor. Geliştirilecek yangın güvenliği modülü, Singapurlu firmanın halen geliştirmekte olduğu entegre bina yazılımının bir parçası olacak.

Referans numarası: TRSG20151014002

Atık su arıtma teknolojisi

Alman bir firma, her türlü atık sudan içme suyu elde edebilecek yeni bir arıtma sistemi geliştirmiş. Sistem, patent almış boşluklu membranların müşteri ihtiyacına uygun olabilecek modüler bir sistem içerisine entegre olması ile çalışıyor. Su arıtma firmaları ve arıtma tankı üreticileri ile ticari anlaşmE yapılacak.

Referans numarası: TODE20151006001

Yenilikçi unlu mamul üretim teknolojisi

Romanya’da bir üniversite, unlu mamul işleme sistemlerinde görülebilen miktoksin-leri azaltacak patentli bir teknoloji geliştirmiş. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde üretim aşamalarında çok önemli avantajlar elde ediliyor. Üniversite unlu mamul ekipmanı üreticileriyle teknik destekli ticari işbirliği anlaşmaları yapmak istiyor.

Referans numarası: TOR020150909001
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

2 Yorumlar

  1. ergün çınar

    Referans numarası: TÛKR20150123002 referans numaralı güney koreli firmanın bilgilerine nasıl ulaşırım

  2. Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir