Anasayfa / Şirket Haberleri / Favori Kuyumculuk AVM Açıyor

Favori Kuyumculuk AVM Açıyor
Favori Kuyumculuk’un beş yıl önce gayrimenkul yatırımlarını yönetmek için kurduğu şirketi Opera Gayrimenkul, ilk yatırımı için İzmir Mavişehir’i seçti. Yıllardır AVM’lerde kiracı olarak yer alırken ‘ideal bir AVM nasıl olmalı, nasıl yönetilmeli’ konularına kafa yorduklarını belirten Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özel, “Geliştirme firmamız Retailors tarafından İzmir Mavişehir’de konumu itibariyle çok avantajlı bir arsa önerilince AVM yatırımı yapmaya karar verdik” diyor.

favori kuyumculuk avmProje için arsa bedeli dahil 200 milyon dolarlık bir yatırım öngördüklerini ifade eden Özel, markalardan ciddi anlamda talep aldıklarını söylüyor. Doğru marka karması oluşturmak için çalıştıklarını belirten Özel, “Yatırım hem İzmir hem de Türkiye’ye katkı sağlayacak” diyor. MaviBahçe projesinde diğer AVM’lerin aksine hipermarket olmayacak. Hem bölge esnafının hem de tanınmış markalarının ürünlerinin sergileneceği bir pazar yeri tasarlanmış durumda. Tamamen geleneksel olmasına özen gösterilen alanda İzmir’in kendini kanıtlamış yerel markalarına da yer verilecek.

Pazar yerinde isteyen ziyaretçi pazar yerinde özel olarak hazırlanmış gurme alanlarda satın aldığı ürünü tatma şansı da bulacak. MaviBahçe projesi bir AVM’den çok bir kent meydanı olarak kurgulandı. Egeliler’in buluşma noktası olarak tasarlanan projede Yılbaşı gecesi gibi özel günlerin kutlanabileceği, büyük-küçük konserlerin düzenlenebileceği bir altyapı da yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir