Anasayfa / Makaleler / Franchise Koçu ile kendinize uygun işi seçin

Franchise Koçu ile kendinize uygun işi seçinTüm dünyada kabul gören franchising sistemi ülkemizde de girişimcilerin sıkça başvurdukları bir iş kurma yöntemi haline geldi. Bu sırada işini yeni kurmak isteyen girişimcinin imdadına franchise koçları yetişiyor. Franchise koçu, girişimcinin özgün koşullarını değerlendirir, doğru markayı seçmesini sağlar. Franchise alan girişimcinin en büyük riski bizzat kendisidir.

Franchise koçu
Kendine uygun işi seçmeyenin başarı şansı çok azdır. Günümüzde yetersiz sermaye ve deneyimle işe girişmeye “cahil cesareti”, kişiliğine uygun olmayan işe girişmeye “girişimci cesareti” deniyor. Franchise koçu girişimciyi tanıyıp risklerini anlıyor, seçeceği işte bunlardan kaçınmasını sağlıyor.

Franchise koçluk dört adımda verilir.

  1. Tanıma aşamasında; girişimci özgün psikometrik testler, görüşme ve birlikte çalışmayla tanınır.
  2. Eğitim aşamasında; özgün hazırlanan franchise içeriği aktarılıyor, franchise ve markalar hakkında girişimci kapsamlı şekilde bilgilendiriliyor.
  3. Arama aşamasında; sektör ve markalar inceleniyor, görüşmeler yapılıyor, yer aranıyor.
  4. Seçim aşamasında; özgün FAAD formu ile marka seçenekleri işe ve girişimciye göre puanlanıyor, son kararı girişimci veriyor. Koç girişimci adına çalışma yapmaz, onun araştırmasını yönlendirir, işleri bizzat ve yakından tanımasını ve sağlıklı karar vermesini sağlıyor.
  Vuca Dünyası Nedir?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İhracat değişim ve yeniliklerden beslenir

Küresel gelişmelere açık olmak gerekir. Teknoloji ve imaj ithal etmeden büyük ihracatçı olunmuyor. Yenilik odaklı …

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir