Makaleler

Franchise Koçu ile kendinize uygun işi seçin

Tüm dünyada kabul gören franchising sistemi ülkemizde de girişimcilerin sıkça başvurdukları bir iş kurma yöntemi haline geldi. Bu sırada işini yeni kurmak isteyen girişimcinin imdadına franchise koçları yetişiyor. Franchise koçu, girişimcinin özgün koşullarını değerlendirir, doğru markayı seçmesini sağlar. Franchise alan girişimcinin en büyük riski bizzat kendisidir.

Kendine uygun işi seçmeyenin başarı şansı çok azdır. Günümüzde yetersiz sermaye ve deneyimle işe girişmeye “cahil cesareti”, kişiliğine uygun olmayan işe girişmeye “girişimci cesareti” deniyor. Franchise koçu girişimciyi tanıyıp risklerini anlıyor, seçeceği işte bunlardan kaçınmasını sağlıyor.

Franchise koçluk dört adımda verilir.

  1. Tanıma aşamasında; girişimci özgün psikometrik testler, görüşme ve birlikte çalışmayla tanınır.
  2. Eğitim aşamasında; özgün hazırlanan franchise içeriği aktarılıyor, franchise ve markalar hakkında girişimci kapsamlı şekilde bilgilendiriliyor.
  3. Arama aşamasında; sektör ve markalar inceleniyor, görüşmeler yapılıyor, yer aranıyor.
  4. Seçim aşamasında; özgün FAAD formu ile marka seçenekleri işe ve girişimciye göre puanlanıyor, son kararı girişimci veriyor. Koç girişimci adına çalışma yapmaz, onun araştırmasını yönlendirir, işleri bizzat ve yakından tanımasını ve sağlıklı karar vermesini sağlıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu