Anasayfa / Bayilik ve Franchise / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Gıda Bayiliği Veren Firmalar

Gıda Bayiliği Veren Firmalar
Çok popüler olan ve kazandıran sektör tabikide gıdadır. Yatarım için iş modeli düşünen girişimciler gıda sektöründe markalaşmış firmalardan bayilik alarak kendi işletmesini kurabilir. Gıda sektörü kaybettirmeyen sektör olarak bilinir. Doğru yerde doğru lokasyon ile kaliteli işler yapan her zaman kazanır.

1-Mc Donalds  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Hamburger
Şube sayısı: 140’tan fazla.
Bayilik hedefi:Çeşitli illerde franchising verecek.
Yatırım maliyeti: 0rtalama 400 ile 500 bin dolar arasında değişiyor.

2-Burger King  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Hamburger fast food zinciri.
Şube sayısı:44 ilde 314 restoranı var.
Bayilik hedefi:sonuna kadar 12, 2011 yılında da 35 adet franchising verecek.
Yatırım maliyeti: Restoranın tipi ve büyüklüğüne göre 500 bin dolardan başlıyor.

3-Little Caesars  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Pizza, paket servis.
Şube sayısı:Türkiye genelinde 41 şubesi var.
Bayilik hedefi:Yıl sonuna kadar 9 şube daha açacak. 2011 hedefi toplamda 100 mağazaya ulaşmak.
Yatırım Maliyeti: 200 ile 220 bin dolar arasında değişiyor.

4-Dominos Pizza  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Pizza restoranı.
Şube sayısı:150
Bayilik hedefi:2010 yılı sonuna kadar 20 noktaya daha franchise verecek. 2011 yılında 20 nokta daha hedefliyor.
Yatırım maliyeti: 220 bin dolar + KDV.

5-Schlotzksy’s  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Sıcak sandviç, pizza, salata pasta ve kahve konsepti. spesiyallerinden kreplere kadar geniş bir menü sunmaya başladı.
Şube sayısı:10
Bayilik hedefi:2010 yılı sonuna kadar, 2 yeni bayilik vermek istiyor. 2011 yılında ise 4 adet daha verecek.
Yatırım maliyeti: 90 bin ile 200 bin dolar arasında değişiyor.

6-Marmaris Büfe  bayilik şartlarıKonseptin içeriği: 24 saat boyunca her saat dilimine uygun fast food ürünler bulunabiliyor.
Şube sayısı:22
Bayilik hedefi:2010 yılını 25 mağaza ile kapatmak istiyor.2011 yılı hedefi ise yeni 75 franchise vermek.
Yatırım maliyeti: 150 bin ile 200 bin lira arasında değişiyor.

7- Özsüt  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Menüde pasta ve dondurmanın yanı sıra kahve ve çikolata da eklendi. 2009 yılından beri yemekli konsepte geçti. Salatadan pizzaya, kırmızı-beyaz et spesiyallerinden kreplere kadar geniş bir menü sunmaya başladı.
Şube sayısı:Şu anda 155’in üzerinde şube ile faaliyet gösteriyor.
Bayilik hedefi:2010 yılı sonuna kadar, 20 yeni bayilik vermek istiyor. 2011 yılında ise Türkiye’de şubelerin bulunmadığı illerde ve bayilerin bulunduğu şehirlerdeki farklı lokasyonlarda yeni bayilikler vermeyi hedefliyor.
Yatırım maliyeti: Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılıyor. İsim hakkı bedeli 20 bin dolar + KDV. Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50 bin lira değerinde banka teminat mektubu alınıyor. Ayrıca yatırımcının ortalama 250 bin dolar seviyelerinde başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olmasını bekleniyor. Ortalama m² maliyeti bin 250 dolar.

8- Sampi  bayilik şartları

Konseptin içeriği: Geleneksel Samsun pidesi çeşitleri sunuluyor.
Şube sayısı:40
Bayilik hedefi:2010 yılı hedefi 50 şube, 2011 için ise planlanan 100 şube. Ayrıca bu yıl, Almanya’nın North Rehn Westvalen eyaletinde bir merkez açacak. Master franchisee’lerle görüşmeleri buradan yürütecek marka, alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra 2010 yılı sonuna kadar Almanya’da ilk şubesini açmayı planlıyor.
Yatırım maliyeti: 50 şubeye ulaşana kadar yatırımcıdan franchise bedeli talep etmiyor. Bunun dışında AVM ve ‘evlere servis’ ünitelerinde 70 ile 100 bin lira, restoranlarda 120 bin ile 150 bin lira arasında değişiyor. Yatırımın geri dönüş süresi ortalama 1.5 ile 2 yıl arasında değişiklik gösteriyor.

9- Sbarro  bayilik şartları

Konseptin içeriği: İtalyan pizza konsepti.
Şube sayısı:20 ilde 61 restoran.
Bayilik hedefi:Çeşitli illere franchising verilecek.
Yatırım maliyeti: 350 bin dolardan başlıyor.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir yorum

 1. Safran Şekerleri, AYTANZADE markası ile 1937 yılında Safranbolu’da faliyete başlamıştır. Safranbolu lokumunun meşhur olmasında önemli bir yeri olan ilk kurucumuz Sayın İHSAN AYTAN, şu anda mevcut olan bir çok yeni firmanın sahiplerine ustalık etmiş ve sanatını ögretmiştir. Bütün ustalığını ve sanatını öğrettigi oğlu Sayın İRFAN AYTAN ile birlikte Safranbolu’da uzun yıllar lokum üretimine devam etmiştir..

  SAFRAN ŞEKERLERİ ve LOKUMLARI. Tic. Ltd. Şti , AYTANZADE LOKUMLARI olarak 76 yıllık tecrübesiyle bu tarihi tadı sizlere sunmaya devam ediyor. Ürünlerimiz %100 şeker’den üretilmiş olup, Tarım ve Köy işlerinin izin vermedigi hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Kalite ve Lezzet firmamızın en önemli misyonudur.

  1937’den gelen Aytanzade Lokumlarının Bayiilik / Franchise hizmeti yeni başlamıştır. Yeni başladıgı için bir avantajla başlayacaktır. Bayiilik için 2 farklı seçenegimiz bulunmaktadır. Bunlardan ilki mevcut işyeri içersinde Aytanzade Lokumları’nın satışı ve bayiiligini yaparak , ikinci ise Aytanzade adı altında Lokum ve Şekerleme dükkanı açılması üzerinedir.

  Bayilik/Franchise Şartları:

  1. SEÇENEK : MEVCUT DÜKKAN İÇERSİNDE BAYİİLİK
  Bu model bayiilik şartlarımızda 5.000 TL ödeme ile size saglanacak özel fiyatlarla beraber 5.000 TL’lik kutulanmış ve açık halde %100 şekerden üretilmiş olan lokumlarımız verilecektir. Bunun yanı sıra firma içersinde yapılacak reklam çalışmaları, Işıklı Aytanzade Türk Lokumları tabelaları ve bölgesel reklamlar verilecektir.

  2. SEÇENEK : AYTANZADE ADI ALTINDA / FRANCHISE
  Bu model bayiilik / franchise şartlarımız açılacak dükkanın boyutu ve konumu ile değişiklik gösterebilecegi gibi çeşitli taslaklarımız bulunmaktadır.
  İlk başlangıç olarak 25.000 TL ile başlayabilecek şartlarla kurulacak firmanın boyutu ve konumu ile doğru orantılı bir şekilde bu rakam değişebilir. Bu rakam içersinde firmada ürünlerin teşhirini saglayabileceginiz ekipman, ürün, Aytanzade Tabelası bölgesel reklamlar yapılacaktır.

  Sizin sitenizde yayınlanmak isteriz,bundan dolayı sizin ile irtibaca geçtik. Bize yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir