Anasayfa / Giyim ve Moda / Hazır giyimciye motivasyon

Hazır giyimciye motivasyonhazir giyimciye motivasyonMARKS & Spencer, Li & Fung, Spring Near East Manufacturing, Perseus, Cherryfield gibi global alım gruplarıyla Koton ve LC VVaikiki gibi Türkiye’nin önde gelen perakende şirketleri, 2014 yılında Türkiye alımlarını artıracak. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) kumaş üreticisi Kimtex’in sponsorluğunda Four Seasons Oteli’nde düzenlediği “Gelecek Satın Alma Stratejileri ve Beklentileri” başlıklı panelde konuşan TGSD Başkanı Cem Negrin, 2013 yılını 17.3 milyar dolar ihracatla kapatacaklarını, önümüzdeki yıl ise 18.5 milyar dolar hedeflediklerini belirtti.
2014 yılında Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanacak ekonomik toparlanmanın Türk hazır giyim sektörüne 1 milyar dolarlık ilave ihracat kazandıracağını söyleyen Negrin, sektörün katma değeri yüksek mal satmayı başardığını vurguladı. Panelde konuşan Cherryfield Pazarlama, Dizayn ve iş Geliştirme Yöneticisi Pınar Cebeci ise uzun yıllardır Türkiye’den talep edilmeyen üniforma, takım elbise, teknik tekstil ve akıllı tekstil ürünleri gibi kategorilerin son birkaç aydır ciddi boyutlarda Uzakdoğu’dan Türkiye’ye yöneldiğine işaret etti. Li & Fung Sourcing Başkan Yardımcısı Fatya Mamcu da Türkiye’den alımlarının her yıl arttığını ifade etti.

  The Woolmark Company Türkiye'de ofis açtıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dış Giyim Markaları İç Giyime De El Attı

Koton, Defacto, D’S Damat, LC Waikiki gibi perakendeciler iç giyime de el attı. Dış giyim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir