İş Fikirleri ve İş Kurmak

Hippoterapi Merkezi Açmak

Hippoterapi özel tedavi desteği

Hippoterapi’ fiziksel ve psikolojik konuşma terapisinde kullanılabilen yeni bir teknik. Daha çok multiplskleroz, otizm, Down sendromu gibi hastalıklarda medikal tedaviye yardımcı olarak kullanılıyor. ‘Hippo’ Latince kökenli bir sözcük. At ve ata dair her şey demek. Atın yürüyüş ve hareketlerinin bu tip hastalarda son derece yararlı olduğu ispat edilmiş.

Hippoterapi Merkezi

Hastalar eğitim görmüş atlara bindiriliyor, bakıcıların gözetiminde açık hava yürüyüşüne çıkarılıyor. Atm ritmik hareketleri nörolojik engelli hastalarda mucize etkisi yapıyor. Bu amaçla kullanılan atların ‘pony’ türünden bodur olması da mümkün. Tıp literatürüne girmiş bazı yayınların etkisiyle bu isin yardımcı tedavi unsurlarından biri haline gelmesi an meselesi. Özellikle çocuk hastalarda tedaviye katkısı kanıtlanmış.

yunus terapisi

Rehabilitasyon merkezleri ve otizm okullarında yer alması gereken sıra dışı bir iş. Garip ama gerçek; atlar ile yunus balıkları hastaların yaydığı ‘elektriksel aura’yı hemen tanıyor ve onlara yardımcı olmaya gayret ediyor. Şu anda yunus balıklarıyla bu işi yapan Amerika’nın ünlü ‘Sea World’ klinikleri bu işin öncüsü. Disney’ kuruluşlarında da örnek çalışmalar var. Alman sonuçlar ise bilhassa otistik çocuklar için şaşırtıcı nitelikte.

Hippoterapi merkezi için şuradaki talimatları da inceleyin.

Tatil ve Turizme Yönelik Dijital Yorumculuk İş Fikri

Ten Yapısına Göre Koku Fikri

Az sermayeyle yapılabilecek kazançlı bir iş Sifonlu Ginger Ale

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu