Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Hırsızları Şaşırtan Bisiklet Kilidi

Hırsızları Şaşırtan Bisiklet KilidiEn sağlam bisiklet kilidinin bile yumuşak karnı aynıdır: Yeterince zamanı ve azmi olan bir hırsız illaki bisikleti çalar. Lock8 ise potansiyel hırsızlıklara karşı bisikleti hem yazılım hem donanım ile güvenceye alıyor. Jiroskop, ivme-ölçer ve ısıölçer sayesinde tel kesiciden elektrikli testereye, asetilen lambasına ve buz spreyine kadar her türden çalma yöntemini saptayabiliyor ve hem yüksek sesli bir alarmla hem de telefona yolladığı mesajla haber veriyor.

Lock8
Bir ekonomist ile bir acil servis doktorunun ortaklaşa geliştirdiği Lock8 yarım kilodan hafif ve bisikletin arka tekerlek göbeğine bağlanıyor. Beraberinde gelen uygulama sayesinde anahtarsız çözülüyor ve e-anahtarınızı verdiğiniz kişi bisikletinizi kiralayabiliyor ya da ödünç alabiliyor.

Lock8’i ilk kullanan Avrupa bisiklet paylaşım programları oldu. Alet bu ay piyasaya çıkıyor. Şirket, tüketici modelleri geliştirmek için de planlar yapıyor.

  PowerColor’dan Su Soğutmalı Ekran Kartı: Radeon HD 6970 LCSYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir yorum

  1. gerçekten harika bir şey hocam bundan lazım bir tane adana’da bulabilirmiyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir