İş Fikirleri ve İş Kurmak

İş Kurmak, Ticaret Yapmak, Fikir Projeleri

Ticaret ve ortaklık yapmak isteyen firmaların bilgilerini paylaşıyoruz. İş kurmak isteyen girişimciler değerlendirebilir.

Kişiye özel ultraviyole bant
İsrailli bir şirket kişiye özel ultraviyole (UV) uyarı bantları geliştirmiş. Bu bant, güneş kreminin etkisini kaybedişini renk değişikliğiyle kullanıcıya bildiriyor.

Böylece kullanıcı UV ışınlarına maruz kalmadan tekrar kendini koruma altına alabiliyor. Klinik testleri tamamlanan bu ürün piyasaya sunulmuş. İsrailli şirket Türkiye’de distribütör arıyor.
Referans numarası: 20120319013

Mobil hizmetlere partner arıyor
Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Moldovalı bir şirket, hizmetlerini Türkiye pazarına taşımak istiyor. Bunun için benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla temas kurmak isteyen Moldovalı şirket, uluslararası proje deneyimine sahip. Referans numarası: 20120203002

anlasma

Fransız mobilyası için distribütörlük
Orijinal mobilyalar tasarlayan ve bunları internet üzerinden satan Fransız bir şirket tedarikçiler arıyor. Uzun dönemli işbirliği anlaşmalarıyla ilgilenen şirket üretim kapasitesi yüksek firmalarla çalışmayı tercih ediyor.
Referans numarası: 20120322056

Karoser ve römork üreticileri aranıyor
Sloven bir firma, tır ve römork parçaları üretimi için stratejik ortak arıyor. Söz konusu ortak, motorlu taşıtlar için karoser ya da römork ve yarım römork üreticisi olabilir.
Referans numarası: 20090408064

Yenilikçi yalıtım malzemesi
Enerji tasarruflu ve dayanıklı yalıtım levhaları üreten HollandalI bir KOBİ son derece düşük ısı iletkenliğine sahip yenilikçi yalıtım levhaları geliştirmiş. Sıkıştırmaya karış dirençli olan bu levhalar oldukça güçlü materyaller kullanılarak üretilmiş. Hollandalı şirket, teknik işbirliği ya da teknik yardım içeren ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 NL 60FI30HY

Biyo yakıt kazanı tasarımı
Bir İspanyol şirketi, biyo yakıt tasarımı ve üretimi için işbirliği yapabileceği firmalar arıyor. Kazan, çoklu biyo yakıt yakma prensibine dayalı olmalı. Ispanyol şirket, mühendislik ve kurulum firmaları, teknoloji merkezleri veya üniversitelerle işbirliği arayışında…
Referans numarası: 12 ES 24D4 30JI

Güneş paneli için distribütörlük verecek
Güneş panelleri ve panel sistemleri üreten İngiliz şirketi, ürün gamını temsil edebilecek yetenekte distribütör arıyor. Potansiyel distribütör, sistemleri monte edecek. Ayrıca müşterilerine saha desteği sunabilecek ve onlara çalışan eğitimi de verecek.
Referans numarası: 20120423057

Ağ bağlantılı pazarlama
Web tabanlı pazarlama konusunda uzmanlaşmış İngiliz şirket, kişiye özel mesajları yerel aygıtlar aracılığıyla dağıtarak merkezi içerik yaratımı, kampanya yönetimi ve analizi sağlayarak müşterilerine hizmet sunuyor. Benzer hizmetleri Türkiye pazarında da kullanıma sunmaya hazırlanan şirket bu doğrultuda işbirliği yapabileceği firmalar arıyor.
Referans numarası: 12 GB 4103 30WT

Geri dönüşüm için yeni bir yöntem
İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirket, plastik-alüminyum lamine ambalajın geri dönüşümü için dünyada ilk kez denenen yeni bir yöntem geliştirmiş. Bu yeni yöntem sayesinde geri dönüşüm süreci daha karlı bir hale getirildiği belirtiliyor. Yeni yöntemle içeriği ve karışımına bakılmaksızın yüksek saflıkta alüminyum geri kazanılıyor ve plastik, enerji üretimi için uygun olan sıvı ve gaz haline dönüştürülüyor.
Referans numarası: 12 GB 4103 30YR

Farklı ürünler için dolum makineleri
Dolum makinesi, etiketieyici, paletleme üniteleri ve paketleyicilerin üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İspanyol mühendislik firması, yeni bir makine geliştirmiş. Bu makine oldukça geniş bir ürün yelpazesi için dolum, kapaklama ve etiketleme işlemlerini tam otomatik olarak yapabiliyor. Süreçlerin otomasyonu sayesinde yüksek kalitede ürün sağlandığı belirtiliyor. İspanyol şirket, Türkiye’de distribütör arıyor.
Referans numarası: 10 ES 29h3 3K2Y

Metal oyma baskı teknolojisi
Polonya’da farklı endüstri dalları için hassas metal parçalar üretiminde uzmanlaşmış bir firma, metal baskı teknolojisi talep ediyor. Mevcut durumda firma, ağırlıklı olarak havacılık ve otomotiv endüstrileri üzerine parçalar üretiyor. Bu parçalar farklı şekillendirme işlemleriyle üretiliyor, istenen teknoloji, dökme demir ve paslanmaz çelik gibi farklı metal malzemelere uygulanabilmen. Oyma baskı işleminin bileşenleriyse termal çapak alma işleminden geçmiş olmalı. Söz konusu metal oyma baskı sistemi, büyük ve küçük çaplı üretimlere uygun olmak durumunda.
Referans numarası: 10 PL 64BK 3J54

Macar kültür mantarı satın
Kültür mantarı üretiminde uzmanlaşmış bir Macar şirketi, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Macar şirket, gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarla ticari aracılık anlaşmaları yapmak istiyor.
Referans numarası: 20100325016

Plastik parça parlatıcı
Otomotiv sektörü için plastik parça üretiminde uzman bir Fransız şirketi, acil olarak plastik parça parlatıcısı arıyor. Şirketin günlük üretimi 4 bin parça.
Referans numarası: EBIC 413

Yüksek hızlar için rulman
Hollandalı bir şirket, yüksek hızlarda kullanılacak şekilde havalı yataklama rulmanı geliştirmiş.
Söz konusu rulman, mikro türbin sistemleri, küçük kompresörler ve yüksek hızlı millerde kullanılabiliyor. HollandalI şirket, benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla teknik ve ticari konularda işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 10 BE 0427 3GSG

Daha fazla bilgi için
EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150
Faks: 0232 374 42 89
ilgili kişiler: Tutku Asarkaya (işbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr
Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr
NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Ersan Çıplak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

4 Yorum

 1. Bu konuda size rahatlikla yatdimci olurum arayı n görüşelim 0545 379 02 44

 2. Ticareti eğer aklınıza koyduysanız güzel bir yerde ufak da olsa bir büfe açın eğerki daha çok sermayeniz varsa geniş çaplı bir market kurun ticaretin en mantıklısı budur

 3. Sayin bay/bayan,

  Ben sadece arastirmak istedigim konuya deyinmek istiyorum.

  Ben Hollanda’da yasiyorum. Ve Turkiyeden bol miktarda preslenmis ‘artik plastik” ven “artik sünger” satin almak istiyorum.

  Bana bu konuda yardimci yada bilgi vericek birilerini ariyorum.

  Saygilar;

  Nihal Yilmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu