İş Fikirleri ve İş Kurmak

İstanbulda Otobüs Duraklarında Akıllı Kart İş Fikri

İstanbul Belediyesininin 01 Ağustos 20011 tarihinden itibaren Akbil kullanımının tedavülden kaldırılıp yerine istanbul kart getirilmesi ön görülen bu uygulama çerçevesinde özel halk otobüslerinde de ücretli bilet dönemide kaldırılmış oldu. Artık İstanbul halkı toplu taşıma araçlarında “akıllı kart” İstanbul kart kullanacak.

Gelelim iş fikrimize Türk halkı biraz üşengeçtir Akbil yerine geçen İstanbul kart‘ı almadan toplu taşıma araçlarınına binemezsiniz ki Halkımızın bir çoğu bu kart’ı almıyor.
devamlı toplu taşıma aracını kullanan kişiler tabi ki alıyor ama devamlı kullanmayan kişiler otobüse binerken otobüs şoföründe bilet vardır parasını verir geçerim diyor ama otobüs şoförünün bilet satması yasaklandı, özel halk otobüsüne binerim para veririm diyor ama özel halk otobüsünde para ödeme kalktı, otobüs durağında bilet satışı vardır diye düşünülebilir tek bilet satışı kalktı.

Bu iş fikri işsiz kalmış arama sürecinde olan fazla zaman kaybetmeden para kazanmak zorunda olan kişiler için sermayesiz bir iş fikridir.

Öncelikle 3-4 kere bizzat şahit olduğum olayı anlatayım otobüse bindim biletsiz yolcu şoföre soruyor Akbiliniz varmı diye hemen ardından durakta hazır kıta bekleyen İstanbul kart sahibi şahız 1.650 TL olan bileti 2 TL ye İstanbulkartı ile bilet satışını gerçekleştirdi sonuç olarak alan memnun satan memnun şoför dahi memnun bu olay 1 hafta içinde her bindiğim otobüste gerçekleşti tahmini olarak aylık 2-3 bin TL geliri olan bir iş ve sermayesi ise kartınıza dolduracağınız 100-200 TL lik dolum

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Helal olsun belediyeye insanları kart kuyruklarında cinnette getirmeden kart vermiyor. 20 milyon nüfuslu istanbulda sadace bir kaç noktadan kart satışı yaparak akıllı kart kadar bile akıllı olamadığını göstermiş iett. Bizim avrupa birliğine girmek neyimize, teknolojiden önce insana saygı olması lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu