Anasayfa / Kariyer ve İş / Kale Grubu’nun İK Direktörlüğüne Yaşar Onay Atandı

Kale Grubu’nun İK Direktörlüğüne Yaşar Onay AtandıKale, Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kalekim gibi kendi alanında lider pek çok markayı barındıran Kale Grubu’nun Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Yaşar Onay getirildi.

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’a bağlı olarak, Aralık ayında göreve başlayan Onay, 1980–1995 yılları arasında Türk Demir Döküm Fabrikaları A.Ş.’de sırasıyla, Endüstri Mühendisliği Şefi, Personel Şefi ve Metod Organizasyon Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1995 yılında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaya başlayan Onay, bu görevini 2009 yılına kadar sürdürdü. Kale Grubu’na katılmadan önce Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Onay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. İngilizce bilen Onay, evli ve iki çocuk babasıdır.
Kale Grubu Hakkında:

1957 yılında Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük etmiş, bu alandaki yatırımları ile bir dünya devi haline gelmiştir. Zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, General Electric, Siemens, Roca gibi uluslar arası şirketlerle ortaklıklar kurarak bir dünya şirketi olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bilgi çağı ile geleceği tarif etmeye başlayan dünyada söz sahibi olabilmek için enerji, bilişim ve robotik otomasyon alanlarında şirketler kurarak geleceğe yatırım yapmıştır.

  2011 Yılı Erbaş AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir