Kariyer ve İş

Kanada 25 bin göçmen alacak

Kanada İş Başvurusu – Kanada İşçi Alımı 2014

KANADA Federal Devleti Göçmenlik Bakanlığı, 1 Mayıs 2014’te yeni bir program açıkladı. Buna göre dünya genelinden 25 bin kişi Kanada’ya çalışmak için kabul edilecek.

Bakanlık tercih edilecek mesleklerin listesini de yayınladı.

kanada isci alimi 2014

Listede 50 meslek var. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanıyor: Finans yöneticisi, yayıncılık konusunda deneyimli yönetici, insan kaynakları yöneticisi, sigorta, emlak ve finans brokerleri, hastane yöneticileri, inşaat sektöründe çeşitli kademelerde yöneticiler, restoran müdürü, fabrika yöneticisi, doğal gaz üretim tesisi yöneticisi, balıkçılık konusunda deneyimli yörietici, muhasebeci, finans ve yatırım analisti, güvenlik görevlisi, halkla ilişkiler uzmanı, reklamcı, pazarlama uzmanı, yerbilimci, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisi, petrol mühendisi, bilgi sistemleri analisti, bilgi sistemleri danışmanı, veritabanı analisti, veri yöneticileri, yazılım mühendisi ve tasarımcısı, bilgisayar programcısı, interaktif medya geliştiricisi, makine teknisyeni, inşaat teknisyeni, çocuk bakıcısı, hemşire, hemşire koordinatörü, uzman doktor, diyetisyen, aile hekimi, fizyoterapist, psikolog, üniversite hocası, okutman…

Kanada’ya göçmen olarak kabul edilebilmek için 100 puanlık (yaş durumu 12 puan, eğitim durumu 25 puan, iş deneyimi 15 puan, İngilizce ya da Fransızca bilgisi 28 puan, uyum sağlama kriterleri 20 puan) bir basamak sistemi üzerinden 67 puan almak gerekiyor. Göçmenlik başvurusu yaparken olası sıkıntıları da göz önünde bulundurun. Göçmenlik başvurusu yaparken mutlaka profesyonel yardım alm. Çünkü başvurulara geri dönüş uzun sürebiliyor. Başvuru anında verilecek eksik evraklı bir dosya zaman kaybına yol açabilir.

https://www.myfikirler.org/kanada-gocmenlik-basvurusu-kanada-is-imkani.html

Kanada 2015 Yılında 285 Bin Göçmen Alacak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu