Dönerci Bayilikleri

Kasap Döner Franchising Vererek Büyüyecek

Dönerin sıradışı markası KasapDöner’in Ankara şubesi, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda döner severlere kapılarını açtı. KasapDöner, Ankara ile şube ağını da 46’ya çıkarmış oldu.

Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, sadece bifteklik etten yaptıkları döner ile AnkaralIların damaklarında unutulmaz bir tat bırakacaklarını belirterek; “Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı şubemiz, Kasap-Döner’in 2017 için belirlediği Anadolu’ya açılma vizyonunda ilk istasyon olacak.

Bu şubeyle bir nevi Yüksek Hızlı Tren’in peşine takılıp tüm Anadolu’yu dolaşacağız” dedi.
2017 yılında hedef Anadolu…

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı şubesiyle restoran sayısını 46’ya çıkaran KasapDöner, 2017 yılında İzmir, Eskişehir, Bursa, Konya, Samsun gibi Anadolu metropollerinde yeni şubeler açmayı hedefliyor.

67 yıllık et işini Kasap Döner konseptine dönüştüren Sarıtaş Ailesi, açacağı yeni şubeler için franchising verecek. Bu yıl İstanbul’da toplam 20 restorana ulaşması planlanan Kasap Döner için hedeflenen aylık ciro ise minimum 200 bin TL.

Son yılların en popüler girişimcilik alanlarından biri de dönercilik… Bir zamanlar her köşe başında gördüğümüz markasız döner büfeleri artık hızla kurumsallaşarak büyük restoranlara ve birer markaya dönüşmeye başladı. Bu da fast food alanında yerli lezzet markalarını yaratıyor. Bu fırsatı görenler ise döner sektörüne yatırım yapıyor.

Fast food sektörünün genellikle franchising vererek büyüdüğü düşünülünce, bir marka kendi eko sisteminde onlarca yeni girişimci çıkarıyor.

işte pazara yeni sayılabilecek girişi yapan Kasap Döner de bu markalardan biri… Kendi yetiştirdiği hayvanlardan elde ettiği doğal etleri yine kendi yöntemleri ile soslayan Kasap Döner, Türkiye’de konseptini daha geniş kitlelerle buluşturmak için franchising vermeye hazırlanıyor. Sarıtaş şirketinin 2010 yılı Ekim ayında kurduğu Kasap Döner, myfikirler.com Emrah ve Eser Sarıtaş ile Abdullah Süngü ortaklığı ile hizmet veriyor.

Et yetiştiriciliği, kesimi ve satışında uzman olan Sarıtaş’ın üç kuşaklık bilgi ve birikimini halkla buluşturmak amacıyla açtığı Kasap Döner’de hayvanların bifteklik kısımlarından seçilen etler özel sosla terbiye ederek, döner oluyor.

Kasap Döner’in büyüme hedefi kendi bünyesinde açacağı restoranlar ve franchise’larla yayılmak şeklinde iki farklı türde. Franchising yatırımcısına karlı bir iş modeli sunan marka, yüzde 50 kârlılık ve kolay idare edilen iş modeli ile öne çıkıyor.

Hızlı tüketicinin yüzde 80’i döner

Markanın gelecek 5 yıllık pazarlama yatırımlarını şimdiden belirleyen Kasap Döner’in hedefi, 2013 sonuna kadar İstanbul’un markalaş-mış caddelerinde toplam 20 restorana ulaşmak.

Emrah Sarıtaş, üç kuşaktır et işinden olan ailenin son kuşak temsilcisi. Çocukluğundan beri bu işin içinde. Yükseköğretimini tamamladıktan sonra aile işinde çalışmaya başlayan Sarıtaş, çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra, son iki yıldır genel müdür olarak şirketi idare ediyor. Kasap Döner’in kurulurken daha fikir aşamasında farklılaştığını belirten Sarıtaş, dönerciliği markalı hale getirmeye karar vererek bu işe girdiklerini belirtiyor. Türkiye’de hızlı tüketilen gıda pazarının yüzde 80’ini döner oluşturduğu için bu alanda faaliyet göstermeye karar verdiklerini ifade eden Sarıtaş, “Önce tüketici gurubumuzu belirledik. Türkiye’nin nüfusu genç ve yaş ortalaması 28. ‘Bu insanlar ne bekliyor’ diye baktık ve konseptimizi belirledik. Mekanlarımız modern tüketicinin ihtiyaçlarına göre donatıldı.

Sade ama çok şık salonlar oluşturduk, müşteri isterse interaktif ihtiyaçlarını da gidersin diye masalara Ipadler yerleştirdik” diyor.

Lezzeti farklılaştırdı

67 yıldır et ürettiklerini belirten Sarıtaş, dönerin hammaddesinin kontrolleri altında olduğuna dikkat çekiyor. Döneri bifteklik etten ürettikleri için sektörde farklılık yarattıklarını vurgulayan Sarıtaş, şöyle devam ediyor:

“Üründeki bu fark damak tadına düşkün olanlar için direkt tercih sebebi oldu. Restoranlar ve servis Türk dönerinin hak ettiği seviyeye gelince başarı kaçınılmaz oldu. Tüketici öncelikle kaliteli dönerimizi tercih ediyor, sonrasında kendine uygun mekânı da bulunca sürekli tercih edilen restoran oluyoruz. Bugün için bir sandalyemize günde 12 kişi oturtabiliyoruz ki bu bizim için çok iyi bir rakam.”

20 restorana ulaşacak

Şu anda İstanbul’da Acıbadem, Üsküdar ve Beşiktaş olmak üzere üç şubeyle faaliyet gösteren Kasap Döner, bu yıl restoran sayısını 20’ye ulaştıracak. Sarıtaş, 2014 yılında ise 30 adet restoran daha açacaklarını söylüyor. Bu yıl için sadece İstanbul’da franchising vereceklerini belirten Sarıtaş, “Önümüzdeki yıl diğer büyükşehirlerden başlayarak büyümeye devam edeceğiz. İstanbul’da bu yıl içinde tüm marka caddeleri ve ilave olarak tüm ilçe merkezlerini tamamlamayı hedefliyoruz” diyor.

Franchise’da aranan en önemli özellik, iyi bir işletmeci profiline sahip olması… Zira Sarıtaş, markayı iyi temsil edemeyeceğini düşündükleri kişileri tercih etmediklerini ifade ediyor. Restoranların büyüklüğü ise minimum 120 metrekare olarak belirlenmiş. Tüm eğitim Kasap Döner tarafından veriliyor ve sürekli denetim altında tutularak kalite standartlarının tüm restoranlar için geçerli kalması hedefleniyor.

200 bin TL ciro hedefi

Franchising giriş bedeli 35 bin dolar, toplam yapılması gereken yatırım tutarı ise 600 bin TL. Franchise için aylık ciro olarak minumum 200 bin TL ciro hedeflenmiş. Sarıtaş, “Bu cironun altında olacağını düşündüğümüz yere zaten franchising vermiyoruz” diyor. Sarıtaş, franchise’da aradıkları özellikleri şöyle anlatıyor: “Franchise vereceğimiz kişinin geçmişinde iyi bir kariyeri olmalı, bu işe gerçek anlamda vakit ayırabilen. Basiretli bir tüccarda olması gereken tüm şartlara haiz olmalı. Ve kendi özkaynakları ile yatırımı tamamlayabilmeli.”

İşin Aynası

■ Uygun yer: Bu yit için sadece İstanbul’da l?anchising verilecek. Önümüzdeki yıl diğer büyükşehirlerden başlayarak büyümeye devam edecek.

■ İlk sermaye: Franchising giriş bedeli 35 bin dolar, toplam yapılması gereken yatırım tutarı ise 600 bin TL.

■ Ciro hedefi: Aylık minimum 200 bin TL.

■ Bayilerde aranan özellikler: İyi bir kariyer geçmişine sahip, işinin başmda durabilecek girişimciler.

■ Başvuru için: 0216 472 24 34

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. slm benrecep usta bendönerci iş ariyurum şuan işzizim ben yaptigim döner et ve tavuk istediniz kadar döner takarim beni bunumaradan bulabilişrsini 0545 856 1601

  2. slm benrecep usta bendönerci iş ariyurum şuan işzizim ben yaptigim döner et ve tavuk istediniz kadar döner takarim beni bunumaradan bulabilişrsiniz 0543715 26 33

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu