Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Kurumsal “Şeylerin İnterneti”

Kurumsal “Şeylerin İnterneti”Kurumsal “Şeylerin İnterneti”

Dijital ekonomideki fırsatlara bakıldığında birçok kişinin aklına yaratıcı bir işletme fikri, hizmet sunumu gibi alanlar geliyor. Aslına bakılırsa içerik ve hizmet üretimi ile birlikte yukarıda değinildiği gibi donanım ve yazılım alanlarında da çok büyük bir iş evreni yaratılıyor.

Kurumsal Şeylerin İnterneti

Bu kapsamda gelecekte en dikkat çekici fırsat alanlarından biri nesnelerin birbiri ile iletişime geçmesi ya da nesnelerin doğrudan internete bağlanması olacak. Bilim-kurgu filmi gibi gelse de dünyadaki bütün objelerin birbiriyle konuşacağı bir döneme doğru hızla ilerliyoruz. 2008 yılında birbiriyle konuşabilen obje sayısı dünya nüfusunu geride bırakmıştı. Bu hızla ilerlenirse 2020 yılında 30 milyar objenin birbiriyle konuşuyor olacağı tahmin ediliyor. Gelecekte bu küçük makinelerden 30 milyar olduğu zaman ve bunların zekâ seviyesi arttığında; zekâ makineden insana, insandan makineye ve makineden makineye geçebilecek. Bu zekâ, 2025’te 6.2 trilyon dolarlık bir pazar yaratacak.
Süper debit kart

İş Kurmak İçin İş Önerileri

  İş Fikirleri Olan Öğrencilere 10 Bin Lira Ödül VerilecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir