Şirket Haberleri

Liftle Caesars, Türkiye’de hedef büyüttü

Little Caesars Pizza

Pizza zinciri Little Caesars, Türkiye’de 2015 yılında 50 yeni restoran açacak. Franchising vererek büyüyeceklerini söyleyen Little Caesars iş Geliştirme Müdürü Barış Memiş, ‘Tekirdağ, Edirne, Adapazarı ve Eskişehir’de de şubeleşmek için çalışmalar yapıyoruz. 2015 sonunda ise 80 olan şube sayımızı 150’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diyor.

Son bir yıldır yakaladığı yüksek satış grafiği ile Little Ceasars global ailesinin en başarılı beş ülkesi arasında yer alan Little Caesars Türkiye, son bir yıl içinde başlattığı özel franchise atılımıyla Türkiye genelindeki şubeleşme başarısını satışa da taşıdı.

Little Caesars Pizza

Franchise tarafındaki satış artışını “aile işletmeciliği” mantığında yakaladıklarını belirten Little Caesars iş Geliştirme Müdürü Barış Memiş franchise’ların profesyonel hayattan gelen veya şubelerde müdürlük yaptıktan sonra kariyerine kendi işinin sahibi olarak devam eden kişilerden oluştuğunu ifade ediyor. Bu kişilerin içinde aile fertleriyle birlikte çalışanların oranının gittikçe arttığını kaydeden Memiş, “Little Caesars Türkiye’nin son dönemdeki başarısında bu çalışma sistematiğinin büyük payı olduğunu görmekteyiz. Biz de franchise taleplerini yönetirken ‘aile işletmesi’ mantığında franchise işletmesini yönetecek adaylara öncelik veriyoruz” diyor.

 

 

50 yeni restoran

Yılsonuna kadar 20 yeni şube açmayı hedefleyen Little Caesars, 2015 yılında ise 50 yeni restoran açacak. Mevcut şubelerinden 39 tanesi franchise’ler tarafından işletilen Little Caesars, bu büyüme hızıyla şimdiden uluslararası ağ içinde en hızlı büyüyen ülke olmaya da aday.

Türkiye’deki franchise sistemine dikkat çeken Barış Memiş franchising pazarında ülkemizin Avrupa’dan çok daha rekabetçi bir yapıda olduğunu belirtiyor. Bu nedenle birçok ülkeye göre zorlu şartları olan bir pazarda faaliyet gösterdiklerini söyleyen Memiş, bu rekabetin de sektörü canlı tuttuğuna işaret ediyor.

3 milyar TL’lik pazar

Türkiye’de yaklaşık 3 milyar TL’lik bir fast – food pazarı bulunduğunu bildiren Memiş, “Çalışma hayatının getirdiği uzun ve zorlu mesai saatleri insanları hazır gıdalara yöneltiyor. Dolayısıyla fast – food pazarı hızla büyüyor” diyor. Little Caesars Türkiye’nin ülke genelinde hizmet verdiği nokta sayısını her geçen gün genişlettiğini anlatan Memiş sözlerine şöyle devam ediyor:

“Şu anda sayısı 80’e yaklaşan şube sayımız ile pazardaki varlığımızı gittikçe güçlendiriyoruz. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde tüketicilerle buluşuyoruz. Bu sene 15’i yeni lokasyon olmak üzere 35 yeni franchise şube açmayı hedefliyoruz. Kârlı yatırım fırsatları ile yatırımcıların ilk tercihlerinden olan markamızla bu yıl içinde faaliyet gösterdiğimiz mevcut illerin dışında Tekirdağ, Edirne, Adapazarı ve Eskişehir’de de şubeleşmek için çalışmalar yapıyoruz. 2015 sonunda ise 80 olan şube sayımızı 150’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Yatırımcılar nasıl seçiliyor?

Yatırımcı seçimine de büyük özen gösterdiklerini anlatan Barış Memiş, bayilerde aradıkları özellikleri şöyle ifade ediyor: “Uygun gördüğümüz yatırımcıları sekiz haftalık genel bir eğitime alıyoruz. Temel eğitim programımızda yatırımcılara operasyon detayları konusunda pratik ve teorik eğitimler veriyoruz. Yüzde 90 başarı halinde sertifika alan kişilerle çalışmaya başlıyoruz. Her şubemizde üçü yönetici olmak üzere ortalama 12 personelimiz görev yapıyor. Little Caesars’a yatırım yapan bir kişi tüm mutfak araç gereçlerinden eğitimli personele kadar her noktada bizim tarafımızdan destekleniyor.”

Little Caesars Pizza Franchise Şartları

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu