Pizza Bayilikleri

Little Caesars Pizza Franchise Şartları

Little Caesars girişimcilerle büyüyor

Little Caesars, Türkiye genelinde 90 şubesiyle faaliyet gösteriyor. Şirket 2018 yılında büyük bir atılım yaparak şube sayısını 300’e çıkarmayı planlıyor. Franchise vererek büyüyen zincir, şubelerine aylık 100 bin ile 110 bin TL arasmda net ciro vaat ediyor.Türkiye’de ev dışı tüketim sektörü 50 milyar TL, fast food pazarı ise 4,5 milyar TL büyüklüğe ulaştı. Büyüyen bir sektörde 550 milyon TL pazar hacmine sahip olan pizza kategorisi ise en hızlı büyüyen segmentlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Little Caesars, dünyanın en büyük ilk üç pizza şirketinden biri. Little Caesars’ın Türkiye’deki imtiyaz sahibi ise Çelebi Holding. Türkiye’de ilk şubesini 1.997 yılında Bakırköy’de hizmete açan şirket, ülkemizde 90 şubeye ulaştı. Franchise vererek büyüyen Little Cae-sars’ın 2018 yılında 300 şubeye ulaşması planlanıyor. Bu doğrultuda yeni lokasyonlarda şubeler açılmaya devam ediliyor. Önümüzdeki yıl, Bursa, İzmir, İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Eskişehir illerinde şubeler açılması hedefleniyor.

Little Caesars Pizza

YÜZDE 70’İ EVE SERVİSTEN

İstanbul için isim hakkı bedeli olarak 40 bin dolar alınıyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti ise yaklaşık 300 bin TL + KDV. Anadolu illeri için isim hakkı bedeli 15 bin dolar. Burada da yine yatırım bedeli 300 bin TL + KDV olarak ifade ediliyor.

Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Güney Arıduru, pizza sektöründe yatırım yapılacak restoranın yeri, konumu, büyüklüğü gibi etkenlerin önemine dikkat çekiyor.

Arıduru, “Little Caesars’a yatırım yaparsanız, yatırımınız en fazla üç yılda size geri döner. Sektörün en deneyimli profesyonelleri iş süreçlerinizde sizlere çeşitli eğitimler vererek destek olur. Little Caesars ailesinin bir parçası olan tüm franchiselanmıza reklam ve pazarlama desteği de sağlıyoruz. Şubelerimiz net aylık 100 bin ile 110 bin TL arasında ciro elde ediyor. Cironun yüzde 70’i evlere servis ile sağlanıyor” diyor.

EĞİTİM DESTEĞİ VAR

Şirket franchise’ları titiz bir çalışma sonucunda seçiyor. Adayın işi bilmesi gerekmiyor ancak müşterilere karşı sabırlı, güler yüzlü, işletmede de disiplinli, çalışkan ve ekip çalışmasına yatkın olması tercih ediliyor. Sektör tecrübesi aranmıyor. 4-6 haftalık eğitimlerde hem franchise’a hem de çalışanlarına gerekli tüm bilgiler teorik ve uygulamalı olarak veriliyor. Her şubede üçü yönetici olmak üzere ortalama 12 personel görev yapıyor. Little Caesars’a yatırım yapan bir kişi tüm adımlarında deneyimli danışmanlar ve eğitmenler ile destekleniyor.

Banu Güney Arıduru, 2007-2015 yıllan arasmda Sandelman & Associates tarafından düzenlenen anketlerde Little Caesars’ın Amerika’daki hızlı servis restoranları arasında ‘ödenen paranın karşılığını en iyi veren zincir’ seçildiğini belirtiyor. Arıduru, “Rakiplerimizden farkımız hergün şubede taze hamur yapmamızdır. Günlük ve taze hamur yapıp kullanan tek markayız. AR-GE çalışmalarına çok fazla yatırım yapıyoruz” diye konuşuyor.
İŞİN AYNASI

Uygun yer: Önümüzdeki yıl Bursa, İzmir, İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Eskişehir illerinde şubeler açılması planlanıyor.

İlk sermaye: İstanbul için isim hakkı bedeli olarak 40 bin dolar alınıyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti ise yaklaşık 300 bin TL + KDV. Anadolu illeri için isim hakkı bedeli 15 bin dolar. Burada da yine yatırım bedeli 300 bin TL + KDV olarak ifade ediliyor.

Ciro hedefi: Aylık 100 bin ile 110 bin TL arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Adayın işi bilmesi gerekmiyor ancak müşterilere karşı sabırlı, güler yüzlü, işletmede de disiplinli, çalışkan ve ekip çalışmasına yatkın olması tercih ediliyor.

Başvuru için: littlecaesars.com.tr

Sizde kendi işinizi kurmak için araştırma yapıyorsanız pizza bayiliği veren firmalar konularımıza da bir göz atın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu