Anasayfa / Şirket Haberleri / Lüks Ayakkabı Markası Fabi Türkiye Pazarında

Lüks Ayakkabı Markası Fabi Türkiye Pazarında

Cabani, İtalyan Fabi’yi getiriyor

1965 yılında İtalya Milano’da kurulan Fabi, kadın ve erkek kesime yönelik hem klasik hem de casual ayakkabı üretiyor. Üst gelir grubuna hitap eden firmanın ürünleri ortalama 400 euro’ya satılıyor. Ünlü İtalyan tasarımcılarla çalışan Fabi, rengarenk gece ayakkabılarıyla da ünlü.

cabani

Lüks ayakkabılarıyla tanınan İtalyan Fabi, Türkiye’de mağaza açma hakkını, Gedikpaşa kökenli Cabani firmasına verdi. İlk mağaza için yer arayan Cabani, mağazalarında Fabiye ait Mare ve Barracuda markalarını da satacak…

TÜRKİYE perakende sektörü uzun süredir Avrupalı firmaların ilgi odağında yer alıyor. Özellikle alışveriş merkezi sayısındaki artış, yabancı markaların pazara girişini iyice hızlandırmış durumda. Bu konuda daha çok Italyan firmaların öne çıktığı gözleniyor.

Kadın ve erkek ayakkabısında dünyanın en pahalı markalarından biri olarak bilinen Fabi, Türkiye pazarına girmek için düğmeye basmış durumda. Italyan firmanın Türkiye’deki mağazalarını ise sektörün köklü şirketlerinden Cabani Ayakkabı açacak.

Cabani Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaban, Italyan firmanın Türkiye’de mağaza açma yetkisini kendilerine verdiğini, ilk mağazayı bu yıl açmayı planladıklarını belirtiyor. Kaban, şu anda lokasyon olarak uygun bir alışveriş merkezi aradıklarını söylüyor.Fabi SPA’nın bünyesinde 2 ayakkabı markası daha var. Bunlardan Mare kadın ayakkabısı üretiyor. Barracuda ise kadın ve erkek spor ayakkabılarıyla piyasada yer alıyor. Mehmet Kaban, açacakları Fabi mağazalarında bu markaların ürünlerini de satacaklarını söylüyor.

RUSYA’DA ÇOK YAYGIN

Fabi’nin ABD, İtalya, Rusya, Çin, Dubai, Kazakistan, Azerbaycan, Arnavutluk gibi birçok ülkede mağazaları var. Mağaza ağının özellikle Rusya’da bir hayli yaygın olduğunu belirten Kaban, Türkiye’de de büyük şehirlerde yaygınlaştırma- . yı planladıklarını belirtiyor.

Cabani Ayakkabı’ya gelince. 1983 yılında İstanbul Gedikpaşa’daki butik atölyesinde günde 50 çift üretimle işe başlayan firma, orta ve üst gelir grubuna yönelik kadın ve erkek ayakkabısı üretiyor. Halen 10 mağazası bulunan Cabani, Rusya, Ingiltere, Almanya, Türk Cumhuriyetleri, Iran, Irak, Suriye, Tunus ve Fas’ın da aralarında bulunduğu 41 ülkeye kendi markasıyla ihracat yapıyor.

YURTDIŞINA 4 YENİ MAĞAZA

Mehmet Kaban, Fabi ile birlikte Cabani mağazalarının sayısını da artıracaklarını söylüyor. Bu kapsamda bu yıl 4 mağaza daha açı- ı lacak. Önümüzdeki yıl ise başta İstanbul ve Gaziantep olmak üzere büyük şehirlerde 10 Cabani mağazası daha hizmete girecek.

Kaban, bu mağazaları açmak için franchi-sing vereceklerini ifade ediyor. Diğer taraftan yurtdışında da franchising sistemiyle yeni Cabani mağazaları devreye girecek. Firmanın bu sistemle Iran ve Koso-va’da birer mağazası açılmış durumda. Mehmet Kaban,

Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan gibi ülkelerde de franchising görüşmeleri yaptıklarını belirtiyor. Uzakdoğu’da üretim yaptırmadıklarını vurgulayan Kaban, Türkiye’de alanında en kaliteli ayakkabıyı üreten irili ufaklı 20’ye yakın firmanın Cabani’ye üretim yaptığının altını çiziyor.

ÖZBEY MEN / PARA DERGİSİ
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Fabi ayakkabini yurt dashyna Turkmenistan, Ashgabada isteriyorum, adresinizi isteriyorum !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir