Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Mükemmel Uyum Sağlayan Kayak Kıyafetleri

Kayak durağan bir spor değildir. Açık ve güneşliyken hava bir anda kararıp fırtına çıkabilir ve kayakçıların değişen pist koşullarına ayak uydurması gerekir. Şirketler her koşulu dikkate alarak kayak ekipmanları tasarlıyor fakat bu da garajınızda yer kaplıyor. Yeni ekipmanlar değişen çevreye kolayca uyum sağlıyor, böylece dağdaki günleriniz daha rahat geçiyor ve garaja aracınızı sığdıracak yer bulabiliyorsunuz.

kayak ceketi

Uvex Snowstrike VT gözlük

Uvex’in variotronik lenslerinin ardındaki teknolojiyi savaş jeti pilotları da kullanıyor.

Bu gözlükler saniyenin onda biri kadar sürede renk değiştiriyor. Bir fotosel algılayıcı ortam ışığını ölçüyor, sonra da gözlüğün iki lens arasına sıkıştırılmış LCD katmanına sinyal gönderiyor. Elektrikli tepki kristallerin mavi, mor, kırmızı ya da şeffaf olmasını sağlıyor. Kullanıcı isterse bunu elle de kontrol edebiliyor. Snowstrike’ı sekiz saat şarj ederseniz dört güne kadar çalışabiliyor.

Black Diamond Hot Forge ceket

Bu ceket, Primaloft’un Gold Down Blend ürününün kullanıldığı ilk ceket. Sıcak tutan, hafif kaz tüyü ile hızlı kuruyan sentetik yalıtım malzemesi birbirine öyle kaynaştırılmış ki, mikroskop altında bile birbirinden ayrılamıyor. Bu entegrasyon için Primaloft gri kaz tüylerinin arasındaki boşluklara ultra ince sentetik fiberler yerleştirmiş. Böylece ıslandıklarında havayı hapsedebiliyor ve terlediğinizde daha hızlı kuruyabiliyor.

Marker Kingpin 13 bağlama

Tur kayağı bağlamaları, kayakçıların dağdan yukarı çıkarken topuk kilidini serbest bırakmasına, aşağı inileceği zaman da sabitlemesine izin verir. Sorun şu ki, çoğu tur bağlamasında topukları tutan pinler düşme sırasında kayakların ayaktan çıkmasına izin vermez ve yaralanmaya yol açar. Marker’ın bu ürünü, güvenli biçimde kayaktan ayrılma özelliği, Alman standartlar kurumu TÜV’den onay almış ilk tur bağlamalarından. Düşme sırasında pinler değil, botun topuğunu tutan rulmanlar yerinden çıkıyor ve bir sürtünme önleyici plaka açılıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu