Bayilik Veren Firmalar

Mumcu kuruyemişleri franchise yatırım maliyeti 30 bin TL

Kuruyemişte marka yarattılar

İkinci kuşağın yönetime gelmesiyle markalaşmaya ağırlık veren ve büyümesini hızlandıran Mumcu Kuruyemişleri, 13 mağazaya ulaştı. Şirket, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak…MUMCU Kuruyemişleri’nin temeli, 1977 yılında Yusuf ve Mehmet Mumcu kardeşler tarafından İstanbul’da atılmış. 1987’de küçül ölçekli üretime başlayan şirket için asıl dönüm noktası ise 1999’da ikinci kuşağın işin başına geçmesi olmuş. Böylece başlayan yeniden yapılanma, Mumcu Kuruyemişlerini 13 şubeli bir zincir haline getirmiş…

YATIRIM MALİYETİ 30 BİN TL

Mumcu Kuruyemişleri’nin halen İstanbul’da 11 şubesi bulunuyor. Şirketin Çanakkale ve Antalya’da da birer şubesi hizmet veriyor. Bu mağazaların 10’u franchising sistemiyle açılmış. Şirketin ortaklarından Arzu Mumcu ilarslan, önümüzdeki dönemde de franchise vermeye devam edeceklerini söylüyor. Mumcu Kuruyemişleri, franchise giriş bedeli, ciro payı ya da herhangi bir isim hakkı bedeli talep etmiyor, ilarslan, yatırımcı adayından sadece mağaza için yapılan yatırımın maliyetini talep ettiklerini söylüyor.

40-50 metrekarelik bir Mumcu Kuruyemişleri şubesi için gerekli ekipmanlar şöyle sıralanıyor:

Kuruyemiş satış tezgahı, iki adet kuruyemiş kavurma makinesi, tabela, kolon giydirme, dijital baskılar ve panolar, iki adet terazi, kavanozlar ve pleksi kaplar, 3 bin adet broşür, bin adet kartvizit ve LCD ekran…

Bu standartlardaki bir işletmenin yatırım maliyeti 30 bin TL. Arzu Mumcu llarslan, franchise verirken titiz davrandıklarını, özellikle işinin başında durabilecek kişilerle çalışmayı tercih ettiklerini vurguluyor. Mağazanın yaya ve araç trafiği yoğun ana arterlerde olması gerekiyor.
ÜRETİM KAPASİTESİ 850 TON

Mumcu Kuruyemişleri’nin diğer ortağı Barış Mumcu, şubelerde satışa sundukları 150 çeşit kuruyemişi Türkiye’nin farklı yörelerinden ham olarak toplayıp İstanbul Güneşli’deki tesislerde işlediklerini söylüyor. Yaklaşık bin metrekarelik bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 850 ton. Mumcu, “Ürünlerimizi Anadolu’nun seçilmiş bölgelerinden temin ediyoruz. Örneğin antepfıstığını Gaziantep’ten, fındığı Giresun’dan, yerfıstığını Osmaniye’den, çekirdeği Kayseri, Denizli ve Bursa’dan; leblebiyi ise Denizli’den alıyoruz. Kuruyemişin her çeşidini taze, hijyenik ve ekonomik fiyatlarla tüketiciye sunuyoruz. Yeni şubeler açarken de bu kriterlere uygunluğu ön planda tutuyoruz” diyor.

Mumcu Kuruyemiş Bayilik İletişim

Mumcu Kuruyemişleri – Hayata Tazelik Katar

Adres : Evren Mh. İstiklal Cd. 5.Sk. No:23 Güneşli / İSTANBUL
Telefon : +90 212 550 56 00 – 550 42 15
Faks : +90 212 550 55 43

Güven Kuruyemiş Franchising Sistemiyle Büyüyecek

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu