Bayilik ve FranchiseŞirket Haberleri

Narpost Kargo Şirketi 200 Franchise Verecek

Acil hediye servisi franchise veriyor, Kuryenet 200 Franchise Verecek

14 YILDIR KURUMSAL MÜŞTERİLERİN DEĞERLİ GÖNDERİNİN DAĞITIMINI yapan KURYENET, bir yıl önce bünyesine kattığı ‘Narpost’ isimli kargo marketlerle bireysel müşterilere de ulaşıyor. Dünyanın herhangi bir noktasına gönderim yapmak isteyen müşterilerin, Narpost mağazalarına ulaşarak belirlenen ücret karşılığında koli, zarf veya paketini teslim etmesi yeterli. Gerisini şirketin geniş dağıtım ağı hallediyor.

Narpost farklı bir uygulamaya da imza atıyor. Şirket artık ‘Acil Hediye Servisi’ ile hediye almayı unutanlara ya da sevdiklerine özel bir hediye vermek isteyenlere de hizmet veriyor. Cep telefonundan ya da bilgisayardan gönderilecek bir fotoğraf kupa, pıızzle, tişört gibi ürünlerin üzerine basılıyor. Bu özel hediyelerin alışveriş yapmaya vakti olmayanların ve hediye almayı son ana bırakanların yardımına koştuğunu söyleyen Narpost CEO’su İdris Karaca, “Böylece hem romantik hem de özel bir hediye oluyor. Hediyeyi anında istenilen yere ulaştırdığımız için de ideal. Özel baskı tekniklerimizle arzu edilen fotoğrafları tişört, kupa ve puzzle’lara basabiliyoruz. Ayrıca poster ve oyuncak ayı seçeneklerimiz de var. Bir yılda 120 bin kişi bu servisimizden yararlandı” diyor.

75 milyon YTL cirolu Kuryenet’in bir yıl önce hizmete soktuğu ‘Narpost’ isimli kargo marketler, dünyanın her yerine gönderim yapıyor. Şirket, ‘Acil Hediye Servisi‘ hizmetiyle de hediye almayı unutanlara veya sevdiklerine özel bir hediye vermek isteyenlere kolaylık sağlıyor. Narpost‘u ‘modern postane‘ olarak yorumlayan şirket, iki yıl içinde 200 franchise vermeyi hedefliyor.

Yabancılardan teklif alıyor

Sektörde uzun yıllar yabancı bir şirket olarak düşünüldüklerini söyleyen Karaca, “Geçen yaz private equity şirketlerinden çok talep aldık. Ama şu aşamada, işi büyütmekle ilgiliyiz. Şirketimizi büyütelim de kâr edip satalım diye bir düşüncemiz yok. Buna sıcak bakmıyoruz. Satmayız da satın alınz havasındayız. Geçen yıl yurt dışından sitelerimiz çok incelenmiş, bunların listesi geldi elimize. O açıdan bu tür tekliflerin gelebileceğini tahmin ediyorduk” diyor.

Narpost, mağazaya kadar gitmek istemeyenlere için de callcenter ve internetten sipariş imkânı sunuyor. 444 93 94 numaralı telefonu arayarak, gönderiminizi evinizden arzu ettiğiniz noktaya ulaştırılmasını sağlamak mümkün. Ayrıca internet sitesinden de gönderim ve ürünün takibi yapılabiliyor. Narpost, ürününüzün nerede olduğu konusunda cep telefonunuza SMS yoluyla bilgilendirme mesajı da atıyor.

Franchise ile büyüyecek

Bugün Türkiye genelinde 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayan Kuryenet bünyesinde bin araç bulunuyor. Aynı kadro, Narpost için de hizmet veriyor. İstanbul’da üç Narpost mağazası bulunduğunu, dördüncüyü de çok yakında hizmete açacaklarını söyleyen Karaca, şunları anlatıyor:

“Kuryenet’in müşteri hizmetlerine gelen talepler doğrultusunda bir yıl önce Narpost’lar açmaya karar verdik.

içinde birtakım hizmetler de olsun istedik. İstanbul’un önemli noktalarında yeni mağazalar açmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra franchise sistemiyle tüm Türkiye’de büyüyeceğiz. Önümüzdeki yılın bağından itibaren Narpost için franchise vereceğiz. Şu an 200 başvuru aldık bile. Özellikle kasabalardan yoğun talep olması ilgi çekici.”

Franchise için 150 bin-200 bin YTL yatırım bedeli gerekeceğini ifade eden Karaca, “2-3 yılda 200 Narpost mağazasına ulaşmayı hedefliyoruz. Şu anda mağazalarımız aylık 150 bin YTL ciro yapıyor, iki yıl sonra bunun 500 bin YTL olmasını bekliyoruz” diyor.

Üç arkadaş kurdu

İdris Karaca

Kuryenet’in temelleri ise 1994 yılında Mehmet Ali Tunavar ve Haluk Bedan atılmış. Bir yıl sonra da arkadaşları Idris Karaca aralarına katılmış, ilk iki yıl küçük çaplı kurye işleri yapan Kuynet asıl ivmesini Türkiye’de kredi kartı kullanımının artış gösterdiği 1996 yılında kazanmış.

Başta Pamukbank’ın kredi kartlarının dağıtımını yapan şirket, kısa sürede bu alanda tüm bankaların tercihi olmuş. Sonrasında ünlü şirketlerin özel davetlerinin dağıtımı da yapar hale gelmiş. Şirketin bu alandaki ağırlığı, bugün de sürüyor. 75 milyon YTL cirolarıyla sektörde il üçte olduklarını kaydeden Karaca, şunları belirtiyor:

“Dünyaca ünlü kargo şirketleri bile Kuryenet’in olduğu yerlere fiyat kırsalar da giremiyorlar. Biz 3 liraya taşıdığımız yerde onlar 1 lira fiyat veriyor ama giremiyorlar. Çünkü Türkiye’de bize karşı sonsuz güven oluştu. Yıllardır kredi kartı dağıtımı yapıyoruz. Kredi kartları dünyada hiçbir yerde kullanıma açık olarak dağıtılmıyor. Müşteri kartı eline ulaşınca bankayı arayarak kartını açtırıyor ama Türkiye’de açık dağılıyor. Çünkü biz kartları güvenli olarak ulaştırıyoruz.”

Bunun müşterilerinin telefon açarak uğraşmasını istemeyen bankaların tercih ettiği bir durum olduğunu söyleyen Karaca, “Bankaların yanı sıra GSM şirketleri ve sigorta şirketlerinin de değerli dağıtımlarını yapıyoruz. Bireysel müşterilere ise kargo toplama ofislerimiz Narpost ile hitap ediyoruz. Uç arkadaş olarak isimlerimizin son harflerinden yola çıkarak Narpost adına karar verdik” diyor.

Kendi kurallarını geliştirdi

Kredi kartlarını dağıtırken mevcut dağıtım kanallarının çok ötesinde dünyada bile olmayan birtakım kurallar da geliştirdiklerini belirten Karaca, bunları şöyle sıralıyor:

“Mesela ‘özel kişilere teslimat’ diye bir seçenek ortaya çıkardık. Gönderilen ürünü sizin dışınızda sadece birinci derece yakınınıza veriyoruz. Bu sistem, dünyada yok. Hızlı dağıtım her şirkette var ama biz ‘randevulu sistem’ çıkardık. Sizi her zaman evde ya da işte bulamayacağımız için sizi telefonla arayıp istediğiniz yere getiriyoruz. Kurye istediğiniz yere gelip teslimat yapıyor.”

Barkodlu dağıtımı ilk yapan şirket olduklarını da ifade eden Karaca, şunları anlatıyor:

“Biz ‘Bütün bu zarfları barkodlayacağız’ dediğimizde, tüm sektör bize şaşırdı. Ama şimdi tüm şirketler böyle yapıyor. Bu sayede hem biz hem de müşteri, internetten gönderiminin takibini yapabiliyor. Şık paketlerimiz olsun, insanlar artık o kahverengi paketlere mahkum olmasın istedik. Kutularımız çok örnek oldu. Şirketler bizden sonra kutularını değiştirdi. Kargoda naylon poşeti kaldırmak çok zor. Çünkü maliyet farkı, çok yüksek. Biz çevreci bir şirket olarak kağıt poşet kullanıyoruz. Bunu bizim dışımızda yapan yok.”

Mağazalarını da şık konseptte yaptıklarını söyleyen Karaca, “Kargocuların o ambar görüntüsünden uzaklaştırdık. ‘Zaman aralığına göre fiyat’ seçeneğini de Türkiye’ye biz getirdik. Ayrıca karşılıksız sigorta hizmeti de veriyoruz. Siz sigorta istemesiniz de biz sigorta yapıyoruz, içinde küçük bir kağıt parçası bile olsa sigortalıyoruz. Müşteri istemeden sigorta vermek de ilk” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

18 Yorum

 1. Kocaeli Karamürsel Gölcük arasında kuryelik bayiliği almak istiyorum 0532 744 42 05 ihsan akova

 2. Erzincan da dağıtım işiyle uğraşıyorum ve işlerimi büyütmek istiyorum bu nedenle sizden bayilik almak istiyorum ilgileriniz için teşekkürler 05369235451

 3. Mrb
  Aydın ili Kuşadası, Söke, didim ilçelerinin acenteligi icin ne yapmamiz gerek
  0541 514 76 06
  0553 275 53 51
  Cem TÜRKOĞLU
  Can TÜRKOĞLU

 4. Antalya lara bölgesi Konyaaltı bölgesi farketmez acentelik istiyorum bilginize 05301700753

 5. Selamun aleyküm ben kirsehir de yaşıyorum 7 yıllık kurye lik yapmisligim var kuryenet ve mavi kurye egerki dusunurseniz 0538 364 0124

 6. kdz ereglı ıcın bayılık talebım var bılgınıze

 7. bu bayilik şartlarını çalışma şeklini nerden öğrenebiliriz. Bende diyarbakır bölgesine talibim….

 8. adıyamanda 21 yıllık ambar ve nakliyecilik tercübesiyle adıyamanda bayiliğinize talibiz.05399308191

 9. Aydın iline kurye acentelik bayilik istiyorum ilgilenen firmalrın biligilerine

 10. 10 gündür nar posttan kargo bekliyorum .. önemli bir evrak …2 gündür şu 444 lü numarayı arıyorum cevap veren yok… tavsiyemdir bulaşmayın … muhatap bulamazssınız..

 11. başta yazan arkadaş benim davam ediyor. göreceksiniz hepinize yol açacağım bu soygun düzeninden sizde gerekeni alacaksınız. sakın kim acente açacaksa bayi olacak ise sakın ha… bu firmaya mal verenlerde vebal altındadır.

 12. CEVDET KAYA SENİN HERALDE AKLIN BAŞINDA DEĞİL BAYİLK ALANLARIN SONUNU GÖRMÜYORSUN GİT BAYİLİK AÇDA KURYENET SENİN KIÇINDAKİ DONUDA ALSIN SENİN KANINIDA EMSİN SONRA DONSUZ GEZERSİN KURYENETİN BU DURUMA NASIL GELDİĞİNİ ANLAYAMADINMI SENİN GİBİ TEMİZ KALPLİ PİR PARÇA EKMEĞE MUHTAÇ İNSANLARIN KANINI EMEREK GELDİ BU DURUMA

 13. düzce ili için bayilik düşünüyorum. teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu