Çiğköfte Bayilikleri

OSES Çiğköfte Şubesi Açmak

OSES 400 şubeye ulaşacak

Çiğköfte sektörünün önemli oyuncularından biri olan OSES Çiğköfte, kuruluşunun 10’uncu yılında 400 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Bir OSES şubesi açmanın maliyeti ise 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.

Son yılların en gözde girişim alanlarından biri de çiğköfte… Güneydoğu sofrasının vazgeçilmez tatlarından biri olan çiğköfte, artık giderek kurumsal markaların çatısı altında bir fast-food zinciri haline gelmeye başladı. Bu alanda markalaşan ve zincir sayısını hızla artıran OSES, kuruluşunun 10’uncu yılında mağaza sayısını 400’e çıkarmayı planlıyor. .

Çiğköfteyi marka yapmak amacıyla 10 yıl önce yola çıktıklarını ifade eden Oses Çiğ Köfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, bunun için 2 bin metrekare kapalı alanda 30 ton kapasiteli tesis kurduklannı söylüyor. Şu anda Türkiye genelinde 347 şubelerinin bulunduğunu ifade eden Osman Yaşar, yıl sonunda ise şube sayılannı 400’e ulaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor. Çiğköfteyi 7’den 70’e herkesin yiyebileceği bir ürün haline getirdiklerini ifade eden Yaşar, “Çiğ köfte önceleri sıra geceleri ya da bazı özel davetlerde yoğrulan bir üründü. Biz bunu kolay ulaşılabilir, herkesin damak tadına uygun standarda getirerek, fast food zincirlerinin bir parçası yaptık” diyor.

15 BİN TL’YE KURULUYOR

Şube açmak isteyen yatırımcılardan franchise bedeli almadıklarını aktaran Osman Yaşar, OSES şubesi açmak isteyen yatınmcılara iş ortağı olarak baktıklarını ve bu iş ortaklarına kurumsal konsepte uygun mimari ve dekorasyon alanında danışmanlık, ürün ve satış alanında da eğitim hizmetler verdiklerini söylüyor. Yaşar, şöyle devam ediyor:

“20 ila 40 metrekare arasında bir OSES şubesi açmanın maliyeti 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor. Yatırım, üç ile altı ay arasında geri alınabiliyor. Ciro üzerinden herhangi bir bedel almıyoruz. Şubelerimizde kar oranlan yüzde 100’e yakın. Türkiye’nin tüm illerine tüm iş ortaklarımıza aynı kalitede ürün ve hizmeti götürebiliyoruz.”

ANADOLU’DA BOŞLUK VAR

Türkiye’de yılda 10 bin ton çiğköfte tüketildiğini belirten Osman Yaşar, “Çiğköfte sektörün 2011 yılını 350 milyon lira ciro ile kapattı. Sektör hala doyuma ulaşmış değil. Özellikle Anadolu’da ciddi bir boşluk sözko-nusu. Sektör 2012 sonuna kadar 400 milyon ciroyu bulur” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye geneline franchising verilecek
İlk sermaye: 20 ite 40 metrekare arasında Dır şube açmanın maliyeti 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.
Kâr marjı: Yuzde 100’e yakın
Başvuru için: 0212 419 01 02

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Mrh. Ben AVM ‘te çiğ köfte stanti açmak istiyorum en az kaç metre kare olması gerekiyor ve ne kadar maliyeti olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu