Turizm ve Tatil

Pamukkale Otelleri, Pamukkale Resimleri, Pamukkalede Tatil

Sahip olduğu travertenler nedeniyle diğer tatil yerleri arasında büyük fark olan Pamukkale tatil için sizlere değişik bir fırsat sunuyor. En az bir kere görmeniz gereken Pamukkale tatil mekanları içerisinde çünkü o pamuk gibi bembeyaz travertenler gerçekten dünyada görme şansı bulacağınız birkaç ilginç doğal oluşumdan biri. Roma ve Hellen dönemlerinden kalma tarihi eserler ve Hrıstiyanlar için önemli bazı yapıların da kentte olması travertenlerin varlığıyla birleşince, Pamukkale turistlerin akın ettiği bir yer halini almış. Tatil deyince aklınıza deniz, güneş ve kum; eğlenceli gece hayatı geliyorsa belki Pamukkale sizin için uygun olmayabilir ama tatil yerleri içerisinde değişik, huzurlu ve ilginç bir alternatif arıyorsanız Pamukkale ciddi bir seçenek.

Pamukkale tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır: Hierapolis (Pamukkale), Surlar, Büyük Hamam Kompleksi, Apollon Tapınağı, Tiyatro, Kiliseler, Nekropol, Laodikeia (Büyük Tiyatro, Küçük Tiyatro, Stadyum ve Cimnazyum, Anıtsal Çeşme, Meclis Binası, Zeus Tapınağı, Büyük Kilise), Karahayıt Kaplıcası, Pamukkale Kaplıcaları.
Pamukkale Otelleri

 • Polat Thermal Hotel
  Karahayıt Pamukkale’de bulunan otel turistik ve iş amaçlı konaklamalar, özel amaçlı yemekler (banquet), toplantı ve seminer salonları, su oyunları ve eğlence (Aquapark) seçenekleri sunuyor.
 • Colossae Thermal Hotel
  Pamukkale otelleri içerisinde size iyi hissettirmeyi amaç edinmiş bir tatil sunuyor.
 • Pamuksu Boutique Hotel
  Bir doğa harikası olan Pamukkale’de, ziyaretçilerine içten bir konukseverlik ve Pamukkale otel keyfi sizi bekliyor.
 • Lycus Rives Thermal Hotel
  Termal dinlence yerinde tatil yapma olanağı. Bir yandan rahatsızlıklarınızla ilgili termal tedavi olurken, bir yandan otelde tatil yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Pam Hotel
  Dünyanın eşsiz güzelliklerinden biri olan Pamukkale’ye sadece 3 km uzaklıkta kurulan Pam Hotel, size ev rahatlığında sağlık dolu bir tatil sunuyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu