Bayilik ve FranchisePide Bayilikleri

Pideci Franchising Veriyor

pideci bayilik veriyor, pideci franchise veriyor, pide bayilik, pideci bayilik

Altı şubeyle faaliyet gösteren Pideci, yeni yatırımcılar arıyor. Cadde restoranlarının aylık cirosu 40 bin ile 50 bin TL arasında değişirken, AVM restoranlarının ise 50 bin TL’den başlıyor.

Son yılların en popüler işletmeleri arasında yer alan pideciler, hızla zincirleşerek, marka haline dönüşüyorlar. Bu markalardan birisi ise bir kadın girişimci tarafından kurulan Pideci…

1998 yılında Zekeriyaköy’de Gülben Şınık tarafından kurulan Pideci, bir aile şirketi olarak açılır. Otelcilik sektöründen gelen Şınık, sunulacak pidelerin reçetelerini hazırlayarak bunları hedef kitlenin beğenisine sunar. 1998’de Zekeriyaköy ve Gayrettepe’de iki dükkanla faaliyet gösteren işletme, franchising vermeye başladıktan sonra bugün altı şubeye ulaştı.

CADDE VE AVM KONSEPTİ
Pideci, franchising vermeye devam ediyor. Pideci için dışarıya servis ağırlıklı ünitede 60-70 m2, restoran ve AVM’lerde ise 40-70 m2 ile 70-80 m2 arasında olan işletmeler yeterli. Restoranların yatırım bedeli m2 başına bin ile bin 100 dolar arasında değişiyor. Franchise giriş bedeli ise 15 bin dolar olarak ifade ediliyor.

Vergi öncesi kar marjı yüzde 25 ile 30 arasında değişiyor. Cadde restoranlarının aylık cirosu 40 bin ile 50 bin TL arasında değişirken, AVM restoranlarının ise 50 bin TL ve yukarısı olduğu ifade ediliyor.

YATIRIMCI PROFİLİ GENİŞ
Şinik, Pideci şubesi işletebilmek için yatırımcılarda bazı özellikler aradıklarını söyleyerek, şöyle devam ediyor: “Franchise verirken kişinin ürüne bakış açısı, sosyal ve kültürel statüleri, mesleki geçmişleri, hijyen ve müşteri memnuniyetine bakış açıları, işin başında durup duramayacakları, şube açmayı düşündükleri yerin bizim genel hedef kitlemize uygun olup olmadığı gibi kıstasları irdeliyoruz. Franchise talep eden kişilerin sistemimizin tüm kurallarına uymasını talep ediyoruz.”

Yatırımcıların profilinin genelde kendi işini kurmak isteyen yöneticilerden oluştuğunu söyleyen Şinik, “Genç emekliler, kendi işinin sahibi olmak isteyen genç evli çiftler ve ek gelir sağlamayı amaçlayan yanına bir ortak alarak ilave kazanç sağlamayı hedefleyen iş adamlarından oluşuyor” diyor.

İŞİN AYNASI
Uygun yer: Pideci için dışarıya servis ağırlıklı ünitede 60-70 m2, restoran ve AVMlerde ise 40-70 m2 ile 70-80 m2 arasında olan işletmeler yeterli.
İlk sermaye: Restoranların yatırım bedeli m2 başına bin ile bin 100 dolar arasında değişiyor. Francise giriş bedeli ise 15 bin dolar.
Ciro hedefi: Cadde restoranlarının aylık cirosu 40 bin ile 50 bin TTL arasında değişirken, AVM restoranlarının ise 50 bin TL ve yukarısı olduğu ifade ediliyor.
Kar marjı: Yüzde 25 ile 30 arasında değişiyor.
Bayilerde aranan özellikler: Franchise talep eden kişilerin sistemin tüm kurallarına uyması talep ediliyor.
Başvuru için: 0534 334 73 11 ya da pideci@pideci.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu