Şirket Haberleri

Sarp Havacılık Lojistik Eti İle Büyüdü

Firuzhan Kanatlı’nın yönetim kurulu başkanlığım yaptığı Sarp Havacılık Lojistik, özellikle Eti’nin lojistiğini üstlendikten sonra hızlı bir büyüme sürecine girdi. 2011’de çalışan sayısmı yüzde 425 arttırarak bin 172’ye çıkaran şirket, istihdamını en çok artıran şirketler sıralamasında birinci oldu.

Anadolu 500 listesinde ‘İstihdamını en çok artıran şirketler’ sıralamasında bu yılın lideri Eskişehirli Sarp Havacılık Lojistik oldu. Şirket, çalışan sayısını 2011’de bir önceki yıla göre yüzde 425 arttırdı. Daha somut ifade edersek, Sarp Havacılık 2010’da 223 olan çalışan sayısını geçtiğimiz yıl bin 172’ye yükseltmeyi başardı.

Böylelikle en yakın rakibi ÖzKa Lastik ve Kauçuk Sanayi’nin önüne geçmiş oldu. Listede üçüncü ise Ritaş Kimya ve Tekstil Sanayi oldu.

ETİ İLE BÜYÜDÜ

Sermayesinin tamamına Kanatlı Ailesi’nin sahip olduğu Sarp Havacılık Lojistik, 2004’te kuruldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı A. Firuzhan Kanatlı. Fakat şirket Eti Şirketler Grubu’ndan bağımsız bir yapıda faaliyet gösteriyor.

Başlangıçta havacılık faaliyeti yanında tedarikçi bir şirket görünümünde olan şirket, mevcut faaliyet alanlarına zaman içerisinde lojistik ve akaryakıt faaliyetlerini de ilave etti.

LOJİSTİK İLE BÜYÜYOR

Günümüzde şirketin en önemli faaliyet kolu lojistik. Zaten istihdamının da çok büyük bir bölümünü lojistikten sağlıyor. Şirketin en önemli müşterisi ise Eti. Şu an Eti Şirketleri’nin tüm lojistik işi 300’e yakın çekici ve kamyonla Sarp Lojistik tarafından yürütülüyor. Eti-Sarp işbirliği 2007’den bu yana devam ediyor.
Şirket Eti dışında Haspak, Altınmarka, Sampa, Unilever, Feast, Bim, Peyman, Yörükoğlu Süt, Nestle gibi şirketlere de lojistik hizmeti veriyor. Sarp Havacılık Genel Müdürü Ünal Şakar, geçtiğimiz yıl L2 Yetki Belgesi’ni (Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği Belgesi) alarak, Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda gibi Avmpa ülkelerinin yanı sıra Irak, Suriye, Lübnan gibi Ortadoğu ülkelerine lojistik hizmeti sağlamaya başladıklarını söylüyor.

Ekonomist3 Yorum

  1. 23 yaşindayım lise mezunuyum askerligi yaptım şirketinizde uygun görülen bölümde çalışmak istiyorum ilginize teşekkür ederim … iletişim: 0543 831 31 26

  2. 24 yasındayım lise mezunuyum askerligimi tamamladım 1 sene oldu E sınıf ehliyetim var söförlügüm cok iyidir sizinle calısmak istiyorum

  3. sizinle calısmak ıstıyorum.önlisans mezunuyum.görusmede kabul edıldım fakat bellı sebepten dolayı evrakları getıremedım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu