Anasayfa / Foto Galeri / Serinlemek için ideal sekiz kumsal

Serinlemek için ideal sekiz kumsalYaz sıcakları Türkiye’yi kavururken insanın aklına bir an önce denize girip serinlemek geliyor. İşte Akdeniz Havzası’nın bu iş için ideal kumsalları…

İSVİÇRE Havayolları’nın dergisi Swiss Magazine, Avrupa’nın en iyi kumsallarını belirledi ve ilk sıraya, İzmir, Boyalık Mevkii’ndeki Ilıca Plajım koydu. “Bazen güzel yerler, düşündüğümüzden de daha yakındadır” ifadesini kullanan dergi, biri Ege’de, beşi Akdeniz’de ve ikisi de Biskay Körfezi’nde olmak üzere sekiz kumsal hakkında yolcularını şöyle bilgilendirdi:

Ilıca Plajı, İzmir
1- Ilıca Plajı, İzmir

Kötü hava mı? İzmir için sorun değil. Özellikle Boyalık Mevkii’ndeki Ilıca Plajı, nisandan ekime kadar hem güneşlenmek hem de serinlemek için ideal bir yer. Güneş, kum ve deniz için Karaipler’e kadar uzanmanıza gerek yok. İzmir’e çok yakın olan Ilıca Plajı, ince kumları, kristal berraklığındaki suları ve sörf yapabileceğiniz dalgalarıyla sizleri bekliyor.

Çeşme yakınlarında, 19’uncu yüzyılın sonlarına doğru kurulmuş olan Ilıca, adını da kaplıcalarından alıyor. Üstelik bu termal kaynaklar, denizin içinde. Kaplıca suyunun deniz suyuyla karışması nedeniyle bu denizlerde yüzmek, sağlığınıza sağlık katıyor. Deri hastalığı olanlara şifa veriyor. Çamur banyolarıyla da ünlü beldenin kumsalı 1.5 km uzunluğunda.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir