İş Fikirleri ve İş Kurmak

Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretimi yapmak çok kazançlı yatırım. Tarım alanında çiftçilerin birinci tercihi solucan gübresidir dolayısıyla solucan çiftliği kurmak ve solucan gübresi üretmek çok para kazandıran iş fikirleri olarak değerlendirilebilir.

SOLUCAN GÜBRESİ
Yüksek kaliteli gübrenin hammaddesi

Solucan gübresi, 50 yılı aşkın bir süredir ABD başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyanın birçok başka ülkesinde üretiliyor. Her tür meyve, sebze, ağaç ve bitki türlerinin yetiştirilmesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Bu solucanlara besin maddesi olarak verilen organik olarak yetiştirilen büyükbaş hayvan dışkılarım, organik bitkisel menşeli atıkları ve geri dönüşümde kullanılabilir nitelikte evsel ve kâğıt atıklarını, kısa süre içerisinde dönüştürmek sureti ile oluşturdukları gübre, yüksek kalitede bir gübre.

Solucan gübresi üretimi
Solucan gübresi üretimi

Bu anlamda iş fikri oluşturmuş girişimciler var. Örneğin, İstanbul ve Antalya’da bunun için kurulmuş solucan gübresi üretim tesisleri var. Siz tesis kurmasanız bile bu işe kompost kutular alarak başlayabilirsiniz. Bu kutular sayesinde, evlerinizden çöp olarak atılan sebze, meyve kabuk ve posaları, yumurta kabukları gibi değerli organik atıkları değerlendirerek, yüksek kalitede yüzde 100 organik solucan gübresine dönüştürebilirsiniz.

Solucan gübresi üretimi yapmak
Solucan gübresi üretimi yapmak

Hatta bunu yaşadığınız mahalleye yayarak, işinizi büyütebilirsiniz. Günlük 250 gramlık evsel atık, 500 solucanla gübre haline dönüştürülebiliyor. Gübrelerin kilogramı ise 2 TL’den satılıyor. Kutuların fiyatı 250 ile 550 lira arasında değişiyor.

İlginizi çekebilir: Solucan Gübresi Çiftliği Kurmak

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Solucan satın almak isteyen varsa veya gübre satın almak isteyen varsa ulaşabilir . Denizli ve çevresi elden teslim, solucanları yerinde de görebilirsiniz, çok yüksek alımlarda indirim yapılır, eykaonline @ hotmail. com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu