Oto Bakım Bayilikleri

Sonax Bayilik Şartları

Oto bakım koruma hizmetleri alanında dükkan açmak için Sonax bayiliği alabilirsiniz.

Alman Hoffmann Group’a bağlı bir şirket olan Sonax, 1950 yılında kurulmuş. Otomobil bakım koruma alanında ürün ve hizmet sunan şirketin fabrikası Almanya Neuburg’da bulunuyor. Sonax’ın 93 ülkede faaliyetleri var. Türkiye pazarına 1994 yılında Auton Otomotiv distribütörlüğünde giren şirketin halen Türkiye genelinde 96 uygulama merkezi, 3 bölge bayiliği ve binin üzerinde zincir market ve akaryakıt istasyonunda satış noktaları bulunuyor. Bu haliyle Türkiye’de geniş bir satış ve hizmet ağına ulaşan Sonax, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Irak, Kırgızistan ve Özbekistan’ın da distribütörlüğünü üstlenmiş durumda.

Sonax Bayilik

Sonax’ın İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Bakırköy, Bahçeşehir, Sabiha Gökçen Havalimanı, Bostancı, Flatofis, Maslak, Levent, Tarabya, Zeytinburnu, Acarkent, Çekmeköy, İçerenköy, Pendik ve Kartal gibi kolaylıkla ulaşabilecek merkezi noktalarda 32 uygulama merkezi bulunuyor. İstanbul dışında Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep, Samsun, Mersin, Bodrum, Konya, Balıkesir, Denizli, Sakarya, Kocaeli, Kayseri, Niğde, Trabzon, Diyarbakır, Tekirdağ, Giresun, Rize, Çorlu, Erzincan, Aydın, Fethiye, Van, Bolu, Sivas ve KKTC’de şubeleri var.

Sonax Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Turgut Yüksekdağ, “Türkiye’nin her bölgesinden gelecek bayilik başvurularını değerlendiriyoruz. Yılda 500’e yakın bayilik başvurusu alıyoruz. Bu yıl öncelikle Eskişehir, Manisa, Çanakkale, Ordu, Erzurum, Malatya’da Sonax uygulama merkezleri açmayı hedefliyoruz. 2011 sonunda uygulama merkezi sayımızı 105’e çıkarmayı planlıyoruz” diyor.

Sonax bayilik şartları
500 metrekarelik bir Sonax uygulama merkezinin kurulum maliyeti 40 bin euro. Bunun dışında herhangi bir bedel alınmıyor. Örneğin, franchise giriş bedeli yok. Bu fiyata makine parkı, 300 araçlık ilk ürün stoğu, mililitre ürünler, destek ekipmanları, aparat ve avadanlıklar, standlar, tabela, basılı evraklar, kataloglar, reklam materyalleri, personel kıyafetleri ve eğitim dahil. Kısacası uygulama merkezinde faaliyet göstermek için gerekli olacak tüm materyaller şirket tarafından karşılanıyor. Ayrıca Sonax Akademi’de teknisyenlere uygulama, yöneticilere ise satış eğitimi veriliyor. Eğitim desteği sadece kuruluş aşamasında değil sonraki dönemlerde de periyodik olarak devam ediyor.

Sonax uygulama merkezlerinde sunulan hizmetler şu şekilde sıralanıyor: Nano guard premium class uygulama, nano guard boya temizleme, parlatma ve koruma, nano guard jant koruma, 0 araç boya temizleme, parlatma ve koruma, komple uygulama, detaylı iç temizlik ve sterilizasyon, motor temizleme ve koruma, standart yıkama, formel 21 yıkama, cam ve güvenlik filmi ve repair (tamir, onarım) sistemleri. 2008’de piyasa sunulan nano guard ürünüyle otomobil yüzeyinde en üst düzeyde koruma sağladıklarını vurgulayan Yüksekdağ, bu teknolojiyle otomobillere 1 yıl koruma garantisi verdiklerini söylüyor. Ayrıca yine nano teknolojiyle üretilen premium class serisi ürünlerde en üst segmentteki otomobillerin bakım ver koruması için yepyeni bir seçenek olarak müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Sonax’ın otomobillerin yüzeyinde oluşan sorunları tespit için geliştirdiği hologram sprey, jantları koruma altına alan nano jant koruyucu, otomobil yüzeyindeki reçineleri temizlemekte kullanılan reçine temizleyici sprey ve camlardaki kılcal çizikleri gideren cam cilası gibi ürünleri de bulunuyor.
İletişim için telefon: 0216 527 75 03
Faks: 0216 313 40 02
E-posta: info@sonax.com.tr
Web: www.sonax.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu