Bayilik ve FranchiseGıda ve Restoran Bayilikleri

Steak House Bayiliği Veren Firmalar

Steak house bayilik sistemi ile kendi işletmenizin sahibi olmaya ne dersiniz. Gıda sektörüne yapılan yatırımlar çok kısa sürede kendini amorti ediyor. Gıda sektörü bayilik ve franchise sistemi ile oldukça popüler iş alanları arasında yerini aldı.

Steak house bayilik

Özel eti, ekmeği ve soslarıyla büyük ilgi gören steak house’ların sayısı hızla artıyor. Pazarın öncü markaları franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya başladı…

ETİN pişirilmesinden içine konulacak malzemelere kadar her şey özenle seçiliyor.

Kullanılan malzemeler büyük bir titizlikle hazırlanıyor. Müşterilerine sağlıklı ve lezzetli et sunmak için kendi çiftliğini kuranlar bile var. Sadece et değil ekmek ve soslar da özel olarak üretiliyor. Evet, tüm dünyada hızla yayılan steak house trendi şimdi Türkiye’de yaygınlaşıyor. Bu tarz restoranlar son birkaç yıldır yoğun olarak açılmaya başladı. Beklentilerin üzerinde taleple karşılaşan bu markalar, şimdi şubeleşme yarışına girmiş durumda

BIG CHEFS
Franchise bedeli 100 bin dolar

big chefsBig Chefs restoran zinciri 2007 yılında Ankara’da, Gamze Cizreli tarafından kuruldu. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan’ın ortak olmasıyla hızlı bir büyüme sürecine girdi ve şube sayısını 12’ye çıkardı. Bu şubelerin altısı franchise, altısı şirket tarafından işletiliyor. Halen İstanbul’da altı, Ankara ve Mersin’de üç, Gaziantep ve Antalya’da da birer Big Chefs restoranı hizmet veriyor. Dekorasyon çalışmaları devam eden Kemerburgaz Göktürk şubesi ise açılmak üzere. Big Chefs, bu yıl franchising sistemiyle İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır ve Eskişehir’de şubeler açacak. Bu illerin yanı sıra potansiyel olan başka illerden gelecek teklifleri de değerlendirecek.

Big Chefs’in ortaklarından Saruhan Tan, “Yurtiçinde yeni restoranlar açarak şube sayımızı artıracağız. Bunun yanı sıra yurtdışında da restoranlar açacağız. İlk yurtdışı şubemizi de bu yıl açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı attık bile. New York’ta uygun yer araştırıyoruz. Kısa bir süre içinde orada da Big Chefs açılmış olacak. Daha sonra ABD’de şube sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurtdışı hedeflerimiz sadece bununla sınırlı değil. Bakü ve Moskova’da da şubeler açmayı hedefliyoruz” diyor.

Bir Big Chefs restoranının kapısını müşteriye açacak şekilde hazır iıale getirilmesi için gereken yatırım tutarı, metrekare başına bin 200 dolar olarak belirlenmiş. Franchise giriş bedeli ise 100 bin dolar. Restoran büyüklüğü 350 ile bin metrekare arasında değişiyor.

Big Chefs restoranlarında müşterilere sunulan birçok ürün Big Chefs için özel olarak üretiliyor. Örneğin Kavaklıdere tarafından sadece Big Chefs restoranlarında satılan özel şaraplar üretiliyor. Nar ekşisi Hatay’dan, Zeytinyağı ise Ayvalık’taki butik üreticiler tarafından hazırlanıyor. Restoranlardaki et ürünleri ise Trakya Bölgesi’ndeki üreticilerden temin ediliyor. Söz konusu ürünler müşteriler tarafından çok beğenilince zeytinyağı, nar ekşisi ve şarapları satmaya restoran içinde ayrıca satılmaya başlanmış.

Gamze CİZRELİ / Big Chefs Kurucusu
“Gaziantep şubesi iş adamlarının ikinci adresi oldu”

Ankara’da 2007’de Big Chefs’i kurduğumda sermayem yoktu. Kuruluş masraflarımın tamamını bankadan kredi çekerek karşıladım. Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinin yanı sıra mönümüzdeki et seçenekleri çok beğenildi. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan, şirketimize yüzde 50 oranında ortak oldu. ve sermaye yapımız güçlendi. Yeni şubeler açma fırsatı yakaladık. Şimdi yurt içinde 12 şubeye ulaştık. Büyüme stratejimizde hem yurtiçi hem de yurtdışı olmak üzere iki ayrı koldan ilerleyeceğiz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ilk şubemizi Gaziantep’te açmıştık. Burası şimdi iş yemeklerinin önemli bir adresi haline geldi.

Telefon: 0212 352 75 47
E-posta: info@bigchefs.com.tr
Web: bigchefs.com.tr

BURGER HOUSE
Şube sayısını 100’e çıkaracak

burger hauseBurger House ilk şubesini 2009’da İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtı. Şimdi İstanbul Şaşkınbakkal, Ataşehir, Etiler, Kadıköy ve Acarkent’te 5 şubesi var. Bunların yanı sıra Ankara Tepe Prime’da bir şubesi bulunuyor. Bu şubelerin üçü şirket tarafından işletilirken diğer üçü de franchise sistemiyle açıldı.

Burger House, 2012’de Antalya, İstanbul Bahçeşehir ve Ümraniye’de bulunan Buyaka AVM’de birer şube daha açacak. Ayrıca Şubat 2012’de İngiltere Leicester’da ilk yurtdışı şubesini açmaya hazırlanıyor. Burger House, önümüzdeki beş yıl içinde şube sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor. Bu şubelerin bazıları franchising sistemiyle açılacak.

Burger House’un franchise giriş bedeli konsepte göre 50 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor. Bir restoranın toplam yatırım tutarı ise, restoran büyüklüğüne ve lokasyo-na göre 170 bin ile 470 bin TL arasında değişiyor.

Burger House’da burger, steak ve sosis ana ürün grupları arasında sayılıyor. Restoranlarında 26 farklı hamburger ve dört farklı steak sunuluyor. Burger House ekmeklerini de kendisi hazırlıyor. Etleriyse Trakya’da anlaşmalı olduğu çiftliklerden temin ediyor.

Kemal GÜRER / Burger House ortağı
“Yabancı markalar gelecek”

Ülkemizde kişi başı yıllıkl2 kg et tüketiliyor. Bu rakam Avrupa’da 62 kg. Ekonomik koşulları göz önüne alsak bile aradaki tüketim farkı çok ciddi.

Bu rakamlar bile pazarın potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Steak ve gurme burger işinin Türkiye’de her geçen gün daha da yaygınlaşacağını düşünüyorum. Bu gelişen pazar yabancı markaların da ilgisini çekmeye başladı. Özellikle steak ya da gurme burger konusunda faaliyet gösteren Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlandıklarını duyuyoruz.

Telefon: 0216 356 26 30
E-posta: info@burgerhouse.com.tr
Web: burgerhouse.com.tr

1 2Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

  1. Söz konusu steakhouse firmalarının çoğu, örneğin en önde geleni Nusret’in tüm mutfak projesi S2000 Endüstriyel Mutfak tarafından yapılmıştır.

  2. Didim altinkumda bulunan yeni alisveris merkezi insaatimizin en ust katindaki 500mt2 alanli alanimiz icin restaurant sahiplerini bekliyoruz

  3. Günümüzde bilgisayar ve internetin girmediği çok az yer kaldı. Özellikle evlerimize. Maalesef iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da var. Çocuklarımızı eğitirken aynı zamanda onları korumanın da mümkün olabileceğini biliyoruz. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz ürün sayesinde bunu gerçekleştirirken hem siz kazanın hem de biz kazanalım. Bir çok “evde iş” veya “ek iş” ilanlarında olduğu gibi sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir. Hatta önce siz kazanacaksınız, sonra bizim kazancımızı sizler bize göndereceksiniz. Sanal ortamda çalışmayacaksınız. Saçma sapan satış ortaklığı yapmayacaksınız. Gerçek bir iş yapmış olacaksınız. Ürünün nasıl satılacağı size telefonda bildirilecek. Çok uygun ücretli bir ürün olduğu için satması kesinlikle zor olmayacaktır. Her Şehirden (Büyükşehirler hariç) sadece 1 veya 2 kişiye iş verilecektir. Arayın detayları görüşelim. 0.555. 535 86 56 Herkese bol ve hayırlı kazançlar. Elemanımız değil Emeğinizle ortağımız olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu