Bayilik ve FranchiseGıda ve Restoran Bayilikleri

Steak House Bayiliği Veren Firmalar

NUSR-ET
15 bin hayvanlı çiftlik kuruyor

Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk’in de bu pazara girmesi, steak house’ların adının iyice duyulmasını sağladı. Hatırlanacağı gibi Şahenk, Nusr Et’in yüzde 50’sine ortak olmuştu. İş dünyasının uğrak yerlerinden biri olan İstanbul Etiler Çamlık’taki Nusr-Et, şimdi büyük bir atağa hazırlanıyor. Nusr Et’in kurucusu Nusret Gökçe, “İlk etapta mevcut şubemizi Etiler Nispetiye Caddesi’nde başka bir yere taşıyacağız. Bu arada ikinci şubemizi İstanbul Bağdat Caddesi’nde açmaya hazırlanıyoruz” diyor. Ardından hızlı ve güçlü bir büyüme planının devreye sokulacağım söyleyen Gökçe, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Trakya’da 10-15 bin büyükbaş hayvanın olacağı büyük bir çiftlik kuracağız. Artan şubelerimizin personel ihtiyaçlarını karşılamak için bir de akademi kuruyoruz. Et restoranları dışında burger çeşitlerinin satılacağı dükkanlar açacağız. Yurtdışında da şubeleşeceğiz. İlk yurtdışı şubelerimizi Dubai ve ABD New York’ta açacağız” diyor.

Telefon: 0212 265 30 37
E-posta: info@nusr-etsteakhouse.com
Web: nusr-etsteakhouse.com

THE HUNGER
3 farklı konsepti var

The Hunger, stcak house’lar arasında kısa sürede gözde bir mekan haline geldi. İlk şubesi Aralık 2010’da Engin Aras, Alphan Bayındır, İnanç Başeğmez ve Kıvanç Başeğmez tarafından İstanbul Gayrettepe’de açılmıştı. Bunu kısa sürede Ataköy Galleria ve Atakent ArenaPark şubeleri izledi.

Bu yıl franchising sistemiyle İstanbul’da üç restoran daha açılacak. İstanbul’un dışında Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve KKTC’de restoranlar açılması hedefleniyor.Şirket, yatırımcılara mini, midi ve maksi olmak üzere üç farklı franchise seçeneği sunuyor.

Franchise giriş bedelleri bu modellere göre değişiyor. Mini 30 bin TL, midi 35 bin TL maksi ise 50 bin TL olarak belirlenmiş. İşletme sermayesi ise restoran büyüklüğüne göre değişiyor. Örneğin mini model için ortalama işletme sermayesi 180 bin TL. Reklam katılım payı yüzde 1, sürekli franchise ödemesi olarak, aylık ciro üzerinden yüzde 5 pay alınıyor.

The Hunger her ne kadar steak house olarak bilinse de mönüsünde et çeşitlerinin yanı sıra dünya ve Türk mutfağından farklı lezzetleri de barındırıyor. Kendine özgü baharat ve soslarla, tamamen yerli et kullanılarak hazırlanan burgerler, tavuk ve deniz mahsulleri bunlardan ilk akla gelenler.The Hunger’da satılan et ürünlerinin tamamı yerli üretim. Bunlar çiftliklerden ve kasaplardan temin edilip The Hunger’in orijinal reçetelerine sadık kalınarak dinlendirme ve marinasyon süreci tamamlandıktan sonra müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Kıvanç BAŞEĞMEZ / The Hunger ortağı
“Kalite ve standardı koruyan büyüyecek”

Eti seven bir milletiz. Dolyısıyla steak house’ların ilgi görmesi gayet normal. Yani doğal olarak müşterisi hazır bir pazar diyebiliriz. Bu nedenle pazarın önünde ciddi bir büyüme potansiyeli var. Ancak bu işte kalite ve standart çok önemli. Bu özelliklere sahip olmayan markaların büyüme şansı olmayacak. Bu arada steak house ülkemize özgü bir konsepte büründü. Bu hali çok daha fazla ilgi görüyor. Örneğin restoranlarımızda et ürünlerinin yanı sıra alternatif olarak geniş bir mönüyü daha müşterilerimize sunuyoruz.

Telefon: 0212 288 32 27
E-posta: info@thehunger.com.tr
Web: thehunger.com.tr

Fratelli La Bufala Manda Eti

Napoli mutfağının en önemli temsilcileri arasında gösterilen İtalyan menşeli Fratelli La Bufala dünyanın en büyük pizza gruplarından biri. Geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli, tuğla fırında pişen pizzaları çok ilgi görüyor.

Yüzde yüz manda sütünden yapılan ve her gün özel olarak İtalya’dan getirilen mozzarella peyniri, el yapımı makarnaları ve özel manda eti filetosu mönüsünün en özel lezzetlerinden. Bu arada hemen belirtelim; manda ve manda ürünlerine çok önem veren bir marka bu. Zaten Fratelli La Bufala’nın Türkçe karşılığı “manda kardeşliği”… Manda sütünden yapılan mozzarella kadar manda eti servisiyle de pek çok restorandan ayrılmış durumda. Türkiye’nin birçok farklı bölgesindeki celepler Fratelli La Bufala için özel olarak manda alıyor. Bu mandalar daha sonra İstanbul yakındalarında bir çiftliğe getirilerek bir süre doğal yemlerle besleniyor. Sonra kesime gönderiliyor. Manda fileto, fırınlanmış patates ve güneşte kurulmuş domates püresiyle servis ediliyor. Mönüdeki fiyatı ise 47 TL. Fratelli La Bufala, Türkiye’deki ilk restoranını 2008’de Levent Loft’ta açmış.

Mart 2012’de Trump Towers’da da bir şube açacak. Daha sonra başta İstanbul olmak üzere, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Adana’da toplamda 22 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Önceki sayfa 1 2

3 Yorum

  1. Söz konusu steakhouse firmalarının çoğu, örneğin en önde geleni Nusret’in tüm mutfak projesi S2000 Endüstriyel Mutfak tarafından yapılmıştır.

  2. Didim altinkumda bulunan yeni alisveris merkezi insaatimizin en ust katindaki 500mt2 alanli alanimiz icin restaurant sahiplerini bekliyoruz

  3. Günümüzde bilgisayar ve internetin girmediği çok az yer kaldı. Özellikle evlerimize. Maalesef iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da var. Çocuklarımızı eğitirken aynı zamanda onları korumanın da mümkün olabileceğini biliyoruz. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz ürün sayesinde bunu gerçekleştirirken hem siz kazanın hem de biz kazanalım. Bir çok “evde iş” veya “ek iş” ilanlarında olduğu gibi sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir. Hatta önce siz kazanacaksınız, sonra bizim kazancımızı sizler bize göndereceksiniz. Sanal ortamda çalışmayacaksınız. Saçma sapan satış ortaklığı yapmayacaksınız. Gerçek bir iş yapmış olacaksınız. Ürünün nasıl satılacağı size telefonda bildirilecek. Çok uygun ücretli bir ürün olduğu için satması kesinlikle zor olmayacaktır. Her Şehirden (Büyükşehirler hariç) sadece 1 veya 2 kişiye iş verilecektir. Arayın detayları görüşelim. 0.555. 535 86 56 Herkese bol ve hayırlı kazançlar. Elemanımız değil Emeğinizle ortağımız olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu