Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Surf n’Fries genç girişimciler arıyor

Surf n’Fries Bayilik Veriyor

Külahta patates ve tavuk eti konseptiyle lıizıııet veren Surf n’Fries, mobil stand ve restoran olınak üzere iki çeşit franchise konsepti sunuyor. Marka, yıl sonuna kadar beş restoran, 30 da mobil konseptte franchise vermeyi hedefliyor.

Külahta patates ve tavuk eti konseptinde hizmet veren Surf’n’Fries, Türkiye’ye 2013 yılının başında giriş yaptı. Avrupa’nın en hızlı büyüyen fast food markalarından biri olan Surf n’Fries, dünya geneline franchise vererek büyüyor. Hırvatistan, Fransa, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Sırbistan, Romanya, Ukrayna, . Vietnam ve Norveç’te olmak üzere toplam 68 şubeye sahip. Bunların 67’si franchise restoran olarak faaliyet gösteriyor. Yıllık 3 milyon porsiyon ve 700 tonun üzerinde patates satışı gerçekleştiriyor. Üç yılda porsiyon satışlarında yüzde 685 artış sağlamış bulunuyor.

Ürünlerin amiral gemisi, markanın ürettiği patentli patatesler. Ürünlerin sunulduğu külahlar tasarım ödülü de almış durumda.

Türkiye genelinde de franchise vererek büyüyeceklerini söyleyen Surf’n’Fries Türkiye CEO’su Mustafa Parlak, restoran ve mobil olmak üzere iki ayrı franchise modellerinin olduğunu ifade ediyor. Parlak, bu yılın sonuna kadar beş restoran ve 30 adet de mobil stand konseptinde franchise vermeyi planladıklarım belirtiyor. Bayilik konusunda daha çok turistik bölgelere ve genç nüfusu fazla olan şehirlere öncelik veriliyor. Bu çerçevede İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Muğla, Eskişehir gibi şehirlere öncelik tanınıyor.

İKİ FARKLI MODEL

Mobil stand uygulamasında franchise giriş bedeli olarak 10 bin TL alınıyor. Restoran bayiliği için ise bu rakam şehirlere göre değişiklik gösterebiliyor. Mobil stand bayiliğinde toplam yatırım maliyeti yaklaşık 20 bin TL. Restoran tipinde ise bu rakam yaklaşık 70 bin TL olarak ifade ediliyor. Tüm turistik bölgeler, plajlar, ka-feler, AVM’ler, stadyumlar ve kalabalık caddeler bu iş modeli için uygun.

Restoran için yaklaşık 50 metrekarelik bir dükkan yeterli. Franchise’a, reklam, ürün tanıtından, tedarik destekleri, teknik ve uygulama destekleri verdiklerini ifade eden Mustafa Parlak, sözlerine şöyle devam ediyor: “Mobil stand bayiliği ayrıca 30 bin TL ciro hedefliyoruz. Restoran tipi bayilik için bu rakam lokasyona bağlı olarak çok daha fazla. Yaklaşık yüzde 55 oranında kâr marjı sunuyoruz. Ayrıca Surf n’Fries royalty uygulaması olmayan bir marka.”

Mobil stand bayiliğinde iki ay yatırımın geri dönüşü için yeterli oluyor. Restoran tipi bayilikte ise yaklaşık 10 ay sonra yatırımın geri dönüşü alınabiliyor. Surf n’Fries’ın kon-sept olarak genç, yaratıcılığa ve değişikliklere açık bir marka olduğunu belirten Mustafa Parlak, bu nedenle bayilerde de bu özellikleri aradıklarını sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Muğla, Eskişehir gibi şehirlere öncelik tanınıyor. Tüm turistik bölgeler, plajlar, kafeier, AVM’ler, stadyumlar ve kalabalık caddeler bu iş modeli için uygun.

İlk sermaye: Mobil stand bayiliğinde toplam yatırım maliyeti yaklaşık 20 bin TL. Restoran tipinde ise bu rakam yaklaşık 70 bin TL.

Ciro hedefi: Mobil stand bayiliği için aylık 30 bin TL ciro hedefleniyor. Restoran tipi bayilik için bu rakam lokasyona bağlı olarak çok daha fazla.

Kâr marjı: Yüzde 55 civarında.

Bayilerde aranan özellikler: Genç, yaratıcı ve yeniliğe açık kişiler.

Başvuru için iletişim: info@surfnfries.com

100 Bin TL Altında Bayilik Veren 38 Firma

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. Kesinlikle palavra yalan dolan. Bu markanın bayiliğini alan birisi olarak söylüyorum. hiçbir şekilde destek olunmadığı gibi kazıklanmaktan başka hiçbir şey kazandırmıyor. patentli patatesleri diye allandırıp ballandırdıkları patatesi METRO toptancı mağazasında satılıyor. Zaten bu patatesin bu mağazalarda satılmasını öğrendiğim gün kapattım dükkanı..
    Bu marka sadece sizi dolandırır. Sos gönderirler 1 ton civarında ve 2 hafta içinde tüketilme zorunluluğu vardır. satış olmayınca bu soslar elinizde patlar. denetlemeye geldiklerinde tarihi geçen sosları kullandığınız için bir de ceza yersiniz. iyi bir marka olsa İstanbul merkez şubesi kapatmazdı. zaten İzmir şubesi de bin pişman. en son köfte yapıp satmaya başlamışlardı. mersin şubesi de 2 seneyi aşkın süredir kapalı.. tamamen hayal satıyorlar. vaad edilen herşey yalan. düşmeyin bu tuzağa.. biz ortakla beraber toplamda 150 bin TL gibi bir para zarar ettik. şimdiki aklım ve param olsa gider patatesçi diye bir dükkan açar METRO dan patatesleri alır ketçap mayonez sosu kullanır zarar edersem de bu kadar zoruma gitmezdi.. sen markaya para öde, patatese para öde, külaha para öde, çatala para öde, sosa para öde, bir de kardan pay ver… aklınız varsa hiç bulaşmayın. biz dükkanı kapatalı 3 sene oldu hala psikolojisinden kurtulamadım..

  2. 20 senedir avm hastahane ve akdeniz çanagındaki otel elektronik hizmet ve bayilik üzerine mr. erishte olmak üzere çalışmada bulundum sizl ede çalışmak umuduyla halen 34 yakın avm ve 29 yakın hasta
    hane 200 yakın otelin satın alma ve teknik md 2 li dosta hane ve ticari ilişkilerim mevcuttur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu